Farby na vlasy | Plavá farba na vlasy

Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

Vlasy prežiarené slnkom: Trblietavá blond je skutočnou esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste predchádzať neželanému zosvetľovaniu vlasov spôsobenému UV žiarením. Blondínkam preto ponúkame niekoľko užitočných tipov, aby ich vlasy žiarili zdravím aj na jeseň.

To dáva zmysel: Je všeobecne známe, že svetlá pleť je viac náchylná voči poškodeniu slnečným žiarením než tmavá pleť. Málo z nás však vie, že to isté platí aj o vlasoch. Tmavé pigmenty hnedých a čiernych vlasov chránia proti slnečnému žiareniu lepšie než tie svetlé. To znamená, že blond vlasy sú v letných mesiacoch zraniteľnejšie. Blondínky by svojim prameňom preto mali dopriať vhodnú starostlivosť. Faktom je, že nielen štruktúra blond vlasu potrebuje špeciálnu ochranu, aj blond farba samotná trpí pod vplyvom UV žiarenia. Vlasové pigmenty vystavené jeho dlhodobému pôsobeniu sú poškodené a dôsledkom je ich zosvetlenie a ďalšie oslabenie.

Nie je však dôvod na paniku! S našimi tipmi blond vlasy prežijú leto bez následkov, svoju žiarivú krásu a zdravie si ponechajú aj na jeseň. Riaďte sa našimi radami a užívajte si bezstarostné  leto!   

Slnečná ochrana pre blond vlasy: Príprava je základ

Nehádžte svoje vlasy priamo do vody, najskôr ich naučte plávať! Aspoň štyri týždne pred dovolenkou začnite pravidelne používať kondicionéry a vyživujúce kúry. Ak budú vaše pramene zdravé, podarí sa im odolať negatívnemu pôsobeniu slnka, soli i chlóru, ktoré k letu neodmysliteľne patria.

Slnečná ochrana pre blond vlasy: Pod horúcimi lúčmi

Vyživujúce oleje a spreje s ochranou proti UV žiareniu bohaté na vitamíny sú počas prázdnin najdôležitejšími zbraňami pre vaše blond vlasy. Väčšinu týchto produktov môžete aplikovať na vlhké aj suché pramene a mnoho z nich je dokonca odolných voči vode.

Pokožka AJ vlasy: Slnečná ochrana nie je určená len pre našu pleť, UVA a UVB filtre, ktoré tieto produkty obsahujú, spoľahlivo ochránia i naše vlasy. Ak nemáte po ruke žiadnu špeciálnu starostlivosť určenú priamo na vlasy, jednoducho si do nich votrite trocha mlieka alebo spreja s ochranným faktorom a extra pozornosť venujte najmä končekom. No nepreháňajte to! Mlieko má totiž mastnú konzistenciu a ak ho aplikujete na vlasy, stačí len malé dávkovanie. Najdôležitejšie je, aby ste sa vyhli oblasti korienkov. Preto ho na vlasy používajte len v nevyhnutných prípadoch. Extra tip: Cestovné balíčky určené priamo na vlasy – v praktickom malom balení – sú ideálnym doplnkom pre dni strávené pri mori.   

Plážová starostlivosť: Skôr než sa vyberiete na pláž, k jazeru alebo bazénu, doprajte vlasom intenzívnu starostlivosť a extra ochranu v podobe masky. Myslite však na to, že jej pôsobenie si vyžaduje istý čas. Najskôr kúru naneste na vlasy a potom ich stočte do drdolu. Udržíte tak masku vo vlasoch, aby mala čas preniknúť do hlbších vrstiev a pôsobiť. A navyše si tým vyčaríte dokonalý plážový účes.     

PS: Ďalšiu ochranu vašim vlasom ponúknu aj šatky či klobúky. Aj ony budú jedinečným doplnkom vášho plážového outfitu.  

Slnečná ochrana pre blond vlasy: Po opaľovaní

Šampóny špeciálne určené pre blond vlasy z nich nielen zmyjú zvyšky soli a chlóru, dokážu aj osviežiť blond farbu a tým ich ochrániť pred zosvetlením farby. Vhodný kondicionér sa postará o hydratáciu a dodá im dôležité výživné látky. Vďaka nim neprestanú vaše vlasy oslňovať ani po letných prázdninách.