Farby na vlasy | Plavá farba na vlasy

Šetrná cesta k žiarivej blond

Blond farba je stále najvyhľadávanejšou zo všetkých farieb na vlasy. Nebuďte smutné ak vám príroda sama nenadelila blond vlasy vašich snov. Pomôcť matke prírode môžete dnes jednoduchšie a prijateľnejšie ako kedykoľvek predtým. Dnes je zloženie odfarbovacích emulzií, v porovnaní s minulosťou, šetrnejšie. Pritom si môžete zosvetliť aj veľmi tmavé vlasy. Oboznámime vás so základmi zosvetlovania vlasov moderným spôsobom.

Odfarbovanie zosvetlí vaše vlasy aj o osem odtieňov, ak je vaša pôvodná farba stredná blond alebo svetlo hnedá. Špeciálne odfarbovacie receptúry na veľmi tmavé vlasy (stredne tmavá alebo čierna) zosvetlia vlasy o dva alebo tri odtiene bez nežiaduceho červeného nádychu. Je dobré vedieť, ako zosvetlovanie vlasov funguje. Najprv sa jemne naruší hladká štruktúra vlasu, aby sa to nej dostal zosvetľovací roztok. To dovolí peroxidu vodíka v zosvetľovači hlbšie preniknúť do vlasu, kde zoxiduje existujúci pigment. To spôsobí, že pigment je bezfarebný. Zosvetľovacie emulzie obsahujú rozdielne množstvo peroxidu vodíka, preto odfarbia prirodzený pigment do rôznych odtieňov. Zosvetľovanie prebieha v niekoľkých krokoch a farba sa mení postupne. Počas tohto procesu mení vlas svoju prirodzenú farbu cez rôzne odtiene červenej a žltej, kým dosiahnete napokon blond farbu. Preto by ste sa mali pred použitím odfarbovacej emulzie uistiť, či je tá správna pre odtieň vašich vlasov a aký odtieň blond vlastne chcete dosiahnuť. Potom musíte dodržať čas, ako dlho nechať emulziu pôsobiť (30 – 45 minút), aby ste predišli zafarbeniu vašich vlasov na blond s červeným alebo žltým nádychom, pretože bol odfarbovací proces ukončený predčasne. Ak necháte bieliacu prísadu na vlasoch príliš dlho, nezosvetlí vám to vlasy výraznejšie, ale vlasy zničí a poškodí a zanechá ich suché a pórovité.

Vlasy si pýtajú extra starostlivosť po zosvetľovaní

Emulzia na zosvetlenie vlasov sa predáva v balíčkoch s kondicionérmi na odfarbené vlasy. Uistite sa, že si tieto kondicionéry aplikujete na čerstvo zosvetlené vlasy na 3 minúty po zosvetlení a opláchnutí vlasov. Vyživujúce zložky posilnia vaše vlasy a dodajú im hodvábny lesk. Robili ste si nedávno trvalú alebo ste si chemicky vyrovnávali vlasy? Ak áno, mali by ste počkať minimálne dva týždne, kým si vlasy začnete zosvetľovať. V opačnom prípade môžete skončiť s veľmi zničenými vlasmi. Ak patrí zosvetľovanie už k vašej rutine, túto nemusíte zosvetľovač nanášať na celé vlasy. Aplikujte si ho iba na odrastené vlasy, je to šetrnejšie a výsledok je rovnaký, keď si zosvetľovač na posledných päť minút zostávajúceho času odfarbovania rozotriete na celé vlasy.

Zvýraznenie pomocou blond melíru

Možno preferujete oživenie vlasov pomocou niekoľko dobre umiestnených blond pramienkov vo vašich vlasoch. Tieto pramienky môžu byť svetlejšie o dva alebo šesť odtieňov ako je vaša prirodzená farba vlasov, a takisto máte možnosť sama si vybrať, ktorú časť vlasov si chcete zosvetliť. Tieto pramienky sa hodia pre svetlé blond až pre stredne hnedé vlasy. Hravé odlesky týchto pramienkov sú atraktívne a neobvyklé. Zosvetlenie len niekoľklých pramienkov je pre vaše vlasy menšou záťažou, ako keď si zosvetľujete všetky vlasy. Ak sa chystáte odfarbiť si vlasy po prvýkrát sama, mali by ste o pomoc požiadať vašu kamarátku. Druhý pár rúk sa môže zísť najmä vo chvíli, keď si budete vyberať pramienky na hlave vzadu.