Farby na vlasy | Hnedé vlasy

Starostlivosť o hnedé vlasy - Umenie elegancie

Blond a ryšavé vlasy, koho by na prvý pohľad nezaujali? Je to ale na jedinú sekundu. Druhý pohľad je oveľa intenzívnejší, pretože pútava pozornosť - a to je dobrý dôvod na prezentovanie hnedých vlasov v čo najžiarivejšom svetle.

Hnedé vlasy

Hnedé vlasy: Nikdy nie je dostatok lesku!

Hnedé vlasy obyčajne odhalia svoju krásu až na druhý pohľad, rovnako ako napr. obľúbený čierny kašmírový šál, či perfektná športová bunda v kombinácii s trendy jeansami. Tieto veci oceníme až časom, keď sa im lepšie prizrieme. Spomedzi všetkých farieb na vlasy sú práve odtiene hnedej najbohatšie na farebnú pigmentáciu. Kvalitne ošetrené hnedé vlasy, profesionálne zafarbené, či tónované sú skutočným pôžitkom pre oči, rovnako ako päťchodové menu potešením pre vaše chuťové zmysly. Krásne vlasy si môžete dopriať aj vy používaním kvalitných vlasových prípravkov.

Starostlivosť o hnedé vlasy - Ako udržať hnedé vlasy plné farby

  • UV ochrana je pre brunety veľmi dôležitá, skoro tak ako pre blondíny. Zatiaľ čo sú prirodzené hnedé pigmenty schopné premeniť UV lúče na teplo, z dlhodobého hľadiska môže slnko spôsobiť vyblednutie hnedej farby. Hnedé vlasy musia byť chránené pred slnečnými lúčmi, hlavne pokiaľ sú vlasy farbené. Umelé pigmenty farbených vlasov vyblednú pod vplyvom UV lúčov rýchlejšie ako prírodné pigmenty.  Dlhodobé pôsobenie UV žiarenia tiež vaše vlasy oslabuje a narúša.
  • Po zafarbení si vlasov na hnedo by ste mali začať s používaním produktov z oblasti starostlivosti o vlasy na farbené hnedé vlasy. Takéto produkty vlasy ošetrujú a zárovneň im dodávajú zdravý lesk. Okrem špeciálnych šampónov a kondicionérov, ktoré dodajú hnedým vlasom bohatý lesk, môžete tiež vyskúšať bezoplachové masky alebo kúry, ktoré sa nanášajú na vlhké vlasy. Tieto ošetrujúce produkty udržujú vaše vlasy krásne hnedé a zároveň vo vašich vlasoch vytvárajú teplé odlesky hnedej.
  • Chlórovaná alebo meď obsahujúca voda môže zapríčiniť viditeľné zelenkavé zafarbenie vo farbených svetlo hnedých vlasoch. Väčšina blondínok vie ako si s takýmto problémom poradiť. Prvá pomoc pozostáva z kyslého zábalu - buď umyjete vlasy zriedenou citrónovou šťavou alebo vo vode rozpustíte tabletky Aspirínu.
  • Hnedá farba môže v priebehu farbení stratiť svoj prirodzený lesk. Ak je toto váš prípad, môžete svoju farbu oživiť bezamoniakovým tónovacím krémom, ktorý sa ľahko vymýva a pritom nezmení farbu vašich vlasov. Tónovací krém navyše dodá vlasom teplé svetelné odlesky.
  • Prírodné oleje ako je olivový olej, olej z argánových orechov alebo marhuľových jadierok pomáhajú zlepšiť štruktúru vlasu. Použitie týchto olejov je výborným spôsobom pre brunetky ako si udržať dlhotrvajúci zdravý lesk vlasov. Viditeľného výsledku sa dočkáte pri pravidelnom používaní ošetrujúcej kúry, ktorá tieto blahodárne oleje obsahuje.
Objavte: Hnedé vlasy