Farby na vlasy | Hnedé vlasy

Najlepšie tipy na make-up pre brunetky

Hnedé vlasy existujú v nespočetných variantách odtieňov ako napríklad lieskový oriešok, karamel alebo nugát. Chcete vediet, aký typ make-upu zvýrazní prirodzenú krásu vašich hnedých vlasov? Prečítajte si našu malú lekciu o make-upe a hnedovláskach. 

1. Perfektný základ pre brunetky 
Hnedé vlasy majú veľmi živý charakter a potrebujú pleť pôsobiacu harmonickým dojmom. Váš základný krém by mal preto zakryť nedostatky pleti bez toho, aby pôsobil ako maska. Toto nie je pre moderný make-up žiadny problém. Vďaka zosieťovaným polymérom nové make-upy pokožku nezaťažujú a dokonale sa prispôsobia tónu vašej pleti. Ak vaša pleť nie je úplne dokonalá, môžete použiť pár základných trikov s make-upom. Základný krém s miernym nádychom do ružova rozjasní unavenú pleť; mierne žltkastý nádych zase zakryje červené škvrny na pokožke. Pre brunetky však naďalej zostáva najlepšou voľbou neutrálny béžový odtieň. 

2. Očný make-up pre brunetky
Hnedasté a šedé odtiene očných tieňov brunetkám veľmi pristanú. Očné tiene môžu tiež obsahovať nádych červenej alebo žltej, aký nachádzate napr. v mahagónovej či moka farbe. Avšak rozhodujúcim faktorom pre výber očných tieňov je farba vašich očí. 

  • Brunetky s modrými očami vyzerajú príťažlivo v šedých odtieňoch svetlo fialovej farby.
  • Zeleným očiam pristane ťavia béžová, žltkastá béžová alebo machovo zelená farba očných tieňov.
  • Sivé oči a hnedé vlasy sú úchvatnou kombináciou najmä s očnými tieňmi vo farbách kaki alebo nahnedlo ružovej.

Upozornenie: Ak majú vaše oči sklon k častému začervenaniu, mali by ste sa vyhýbať očným tieňom  s červeným alebo fialovým tónom. V takomto prípade je lepšou voľbou nahnedlý alebo popolavý očný tieň. Za žiadnych okolností by ste nemali zabudnúť na make-up na obočie. Obočie je totiž veľmi dôležité pre celkový vzhľad tváre. Brunetky by mali siahnuť po hnedých odtieňoch so sivastým nádychom (v prípade chladnejších hnedých odtieňov farby vlasov) alebo teplých stredne hnedých odtieňoch (v prípade, že hnedé vlasy majú červenkasté tóny).

3. Šikovný rúž - zvýraznenie pre brunetky
Správne zvolený rúž nielen že oživí vašu tvár. Dokáže omnoho viac - možno ho použiť ako šikovné zvýraznenie tváre. Brunetky vyzerajú výborne s ružovkastými tieňmi. Mali by ste siahnuť po ružových odtieňoch s hnedkastými tónmi. Vyhýbajte sa však broskyňovým a marhuľovým farbám. Ak ste brunetka, na vašej pleti môžu tieto farby pôsobiť nevýrazne, až bez života a dokonca vám pridať nejaký ten rok navyše. Mali by ste byť opatrné aj v prípade použivania lícenky s odtieňmi oranžovej farby. To platí najmä v prípade, že vaša pleť nie je úplne dokonalá. Oranžové odtiene lícenky zbytočne upozorňujú na nedokonalosti a červené škvrnky na vašej pleti. Úplne iné je to ale v prípade použitia bronzových odtieňov, ktoré vašu pleť prirodzene rozžiaria a zdôraznia črty tváre. Ešte jedno upozornenie: Používajte bronzovú farbu opatrne. V opačnom prípade bude vaša pleť pôsobiť priveľmi lesklo a v porovnaní s pokožkou v okolí krku omnoho tmavšie. 

4. Hnedovlásky milujú farby na pery
Ak niekto môže nosiť na perách červenú farbu, tak potom sú to určite brunetky. Jasne červená je farbou všetkých hnedovlások, nemala by však mať silné modrasté tóny. Brunetky vyzerajú priam na zahryznutie s jemne hnedkastou ružovou a slivkovou farbou na pery. Ženám s červenkastnými hnedými vlasmi by v kabelke nemal chýbať rúž na pery vo farbách terakota či škorica. Brunetky by sa však mali vyhýbať svetloružovým odtieňom, špeciálne perlovej ružovej. Ružové farby tohto typu totiž uberajú na kráse a živosti vašich vlasov.

Odkazy

Vyskúšajte zábavného make-up poradcu >> taaz.com