Starostlivosť o vlasy | Ochrana

Produkty proti krepovitosti ovládnu neposlušné vlasy

Ako sa počasie ochladzuje a trávime stále viac času vo vykurovaných priestoroch, častým problémom sú krepovité vlasy. Ďalším dôsledkom vyhrievaného vzduchu je ich nepoddajnosť. Vonkajšia vlhkosť nijak nenapomáha a má vo zvyku premeniť váš účes na kučeravý výbuch.  Našťastie, existuje jednoduché riešenie ako sa vyhnúť nepríjemnostiam s vašim účesom. Radi vám pomôžeme nájsť správne vlasové prípravky do každého počasia.

Častým jadrom problému krepovitosti vlasov je: vlas sa zdá nepoddajný a odoláva všetkým pokusom o styling. Bez dostatočného obsahu vlhkosti, vonkajší obal vlasu tvrdne a stráca prirodzenú pružnosť a lesk. Výsledkom sú suché krepovité pramienky, ktoré je nemožné upraviť, akokoľvek sa budete snažiť.

Starostlivosť o vlasy proti krepovitosti

Produkty proti krepovitosti riešia hlavné príčiny vysušených vlasov. Poskytujú vlasu hydratáciu, chránia ho pred vysúšaním a vyplňujú poškodené pórovité časti na vlasovom obale. Vďaka opačne nabitým statickým nábojom výrobky tiež skoncujú s nepoddajnými a rozlietanými vlasmi.
Šampóny proti krepovitosti väčšinou obsahujú oleje, ktoré vlas obalia a uzatvoria vonkajšiu kutikulárnu vrstvu. Proteín v kondicionéroch zase napravuje poškodený vlas. Neposlušné, kučeravé vlasy potrebujú dodatočné intenzívne posilňujúce ošetrenie jeden alebo dvakrát týždenne. Takéto zaobchádzanie vlasy vyživuje a ošetruje poškodenú štruktúru vonkajšieho vlasového obalu ako aj jadro každého vlasu. Po danom ošetrení sú vlasy pružné, hladké a oveľa žiarivejšie.

Nešetrite na kondicionéry proti krepovitosti! Rozmanité produkty proti krepovitosti navzájom spolupracujú a dopĺňajú sa. Požívajte šampón aj kondicionér proti krepovitosti pravidelne, aby ste sa jej zbavili natrvalo.

Vlasový styling

V boji s krepovitosťou by ste mali neustále myslieť na potreby svojich vlasov, čo zahŕňa aj ich styling. Odporúčame používať roztok alebo sérum proti krepovitosti pred fénovaním, aby ste mali istotu, že sa fénovanie nestane spúšťacím mechanizmom pre ich vysúšanie. Vlasy budú hebké a udržia si prirodzenú vlhkosť.

Ak si upravujete vlasy žehlením alebo kulmou, vždy používajte ochranný sprej proti teplu. Sprej nanášajte rovnomerne na celú dĺžku uschnutých vlasov pred použitím žehličky alebo kulmy. Ak ho nasprejujete ešte do vlhkých vlasov, obranné zložky ochránia vlasy proti teplu z fénu a pomôžu predchádzať krepovitým vlasom.

Vlasové spreje proti krepovitosti fixujú účes aj po stylingu. Ponúkajú ochranu proti vetru, UV radiácií a vlhkosti. Tieto vlasové spreje taktiež predchádzajú nutnosti zaoberať sa neposlušne krepovitými vlasmi znova a znova.

Odkaz:

Starostlivosť o vlasy a pokožku v zimnom období >> prevention.com

Objavte: Ochrana