Starostlivosť o vlasy | Ochrana

Ochrana pred teplom pre vaše vlasy: Styling bez výčitiek

Ak použijete produkty na ochranu vlasov pred teplom a budete sa riadiť základnými stylingovými pravidlami, môžete používať kulmu či žehličku na vlasy na vytvorenie skvelého účesu bez toho, aby ste si vlasy poškodili.

Vlasy si zachovajú tvar, v ktorom vychladnú. Preto vedia žehličky na vlasy skrotiť neposlušné kučery a vytvoriť z nich žiarivé rovné vlasy a kulmy dodajú vlasom objem a kučery. Tepelný styling však môže vašim vlasom i spôsobiť problémy. Prístroje určené na vlasový styling môžu dosiahnuť teplotu až 220 ˚C a spôsobiť poškodenie nechránených vlasov. 

Dlhodobými následkami sú rozštiepené končeky, strata lesku a lámavosť vlasov. Tomuto môžete predísť používaním ochranných produktov pred každým tepelným stylingom. Ochranné vlasové produkty vám styling uľahčia a tiež sa vďaka nim vyhnete možnému prehriatiu vlasov. Rovnako dôležitý je aj výber stylingových zariadení na vlasy. Najnovšie žehličky na vlasy majú špeciálny povrch (napr. keramické povlaky), ktorý zabezpečí rovnomerné a postupné zahrievanie. 

Deväť tipov pre šetrný styling

  • Pamätajte: Vlasy musia byť pred použitím tepelného stylingu suché. Kým sú vlasy mokré, ich chemická štruktúra je oslabená. Ak sa teplo použije na mokré vlasy, môže to permanentne poškodiť vrchnú vrstvu pokožky hlavy a tiež štruktúru vlasov.
  • Pred každým stylingom aplikujte stylingové produkty, ktoré ochránia vaše vlasy pred poškodením.
  • Máte na výber z veľkého množstva produktov chrániacich vaše vlasy pred teplom. Niektoré sú špeciálne navrhnuté pre dosiahnutie rovných a žiarivých vlasov alebo pružných kučier, iné vám zaistia šetrný styling. Môžete si pre svoje vlasy zvoliť optimálny produkt, ktorý potrebujete. To vám zaručí jednoduchý styling a poskytne najlepšiu ochranu pre vaše vlasy.
  • Aplikujte prostriedky na ochranu vlasov pred teplom do mokrých vlasov. Vytvoríte tak dokonalú ochranu pre každý váš vlas.
  • Spreje na vlasy používajte z bezpečnej vzdialenosti - ideálne 20 až 30 cm Ochránite tak vlasy bez toho, aby ste si ich zbytočne zlepili  či zaťažili. Pred použitím spreju na vlasy si prečítajte návod na obale, ktorý určuje vhodnú vzdialenosť jeho použitia.
  • Potom, čo ste použili produkt na ochranu vlasov pred teplom, mali by ste si vlasy jemne rozčesať hrebeňom so širokými zubami. Vďaka tomu vlasový produkt vo vlasoch rovnomerne rozotriete.
  • Používaním vlasovej kúry na suché alebo poškodené vlasy každý týždeň môžete predísť trvalému poškodzovaniu vlasov. 
  • Existujú rôzne poškodenia vrchnej vrsty pokožky hlavy. Každé poškodenie zanechá pokožku hlavy zraniteľnejšou a ďalšie poškodzujúce vplyvy vašu pokožku zbytočne zaťažujú. Úprava vlasov pomocou tepla zanecháva vaše vlasy citlivejšie na UV žiarenie a preto by ste sa mali vyhnúť používaniu kovových hrebeňov a sponiek.
  • Vyhnite sa stylingovým zariadenia s kovovými časťami. Jednotlivé časti takýchto zariadení sa totiž zvyknú prehrievať. To môže zapríčiniť poškodenie vašich vlasov. Stylingové zariadenia s keramickým povrchom sú preto oveľa lepšou alternatívou. 
Objavte: Ochrana