Starostlivosť o vlasy | Ochrana

Skutočný objem pre vaše vlasy – ako na to

Každý túži mať husté vlasy. Najmä ženy sa vždy snažia vyskúšať takmer čokoľvek, aby dodali vlasom väčší objem. Pritom platí, že hoci sú vaše vlasy jemné a rovné, s pár jednoduchými trikmi môžete vytvoriť krásne bohaté účesy.

Prípravky zväčšujúce objem
© Schwarzkopf Professional

Prípravky zväčšujúce objem prispôsobte typu vašich vlasov a požiadavkám pre ich starostlivosť.

Ženy s jemnými vlasmi čelia dvom problémom. Ich vlasy sú riedke a majú slabú štruktúru. Riedke vlasy bez objemu sa často vysušujú (hlavne smerom ku končekom), ľahko sa poškodia vplyvmi prostredia. Jemné riedke vlasy môžu tiež pôsobiť neumyto a vyschnuto. Okrem toho, ak sú vlasy slabé a vyschnuté, nesprávna vlasová starostlivosť ešte viac zaťaží vlasy a zanechá ich spľasnuté bez objemu. Preto je v takomto prípade vhodné, používať vhodné produkty, ktoré sú určené pre konkrétny typ vlasov a dodávajú vlasom objem. V článku nájdete niekoľko profesionálnych rád, ako dosiahnuť dokonale husté vlasy.

Zaujímavá informácia je, že každá žena má sklon definovať svoj typ vlasov ako vlasy jemné. Preto vlasoví stylisti často upozorňujú na tendenciu zamieňať rovné vlasy za jemné. Až keď všetky oplachovacie kúry, spreje na vlasy a stylingové triky zlyhajú, tak nastáva čas na iné riešenie - potom sa obráťte na vlasových stylistov, ktorí vám určite pomôžu.

Objemnejšie vlasy: sedem trikov od profesionálov

  • hlavné a základné pravidlo pre používanie všetkých produktov pre jemné vlasy: Menej je viac!
  • Šampón účinkuje na každú časť jemných vlasov, preto vždy používajte šampóny dodávajúce vlasom na objeme.
  • Pri umývaní vlasov je dôležité použitie kondicionéru. Ten by však mohol  znamenať koniec objemu. Preto sa musíte uistiť,  že kondicionér nanášate len tam, kde je naozaj potrebný - na končeky vlasov.
  • Jemné vlasy sa rýchlejšie mastia, čo znamená, že sa vaše vlasy postupne  strácajú objem. Vhodné je preto denné umývanie vlasov šampónom a ich stylovanie. Len ak používate kvalitný  šampón na suché vlasy, môžete jeden deň  klasické umytie vlasov vynechať a nechať to na ďalší. Suchý práškový šampón vlasy nemastí, redukuje mastný lesk na povrchu vlasu, čím udržuje požadovaný objem.
  • Vlasoví špecialisti odporúčajú vyskúšať efektívny trik pre objem pri jemných vlasoch - melír. Odfarbovanie vlasových pramienkov robí totiž vlasy opticky hrubšími a drsnejšími, čím pridávame vlasom väčší objem.  Samotné vlasové pramienky vyzerajú objemnejšie, a tak opticky zväčšujú celkový vzhľad vašich vlasov.
  • Zastrihávanie vlasov predstavuje ďalší kreatívny trik pre zväčšenie objemu. Zastrihnutie končekov len o jeden centimeter dodáva korienkom dojem nadýchanosti, čo tiež pridáva vlasom na objeme.
  • Tekuté prípravky obsahujúce silikón sú priam zázračné vlasové prostriedky a vašim vlasom dodajú správny lesk a šmrnc. Môžu byť použité na celú hlavu aj v prípade jemných vlasov, alebo ich môžete šetrne nanášať len na cieľové partie, ako sú niektoré pramienky vlasov alebo len končeky. Takéto prípravky dodajú vlasom dokonalý lesk a nepoškodia ich.  

Objavte: Ochrana