Starostlivosť o vlasy | Kučery

Módny look pre tvrdohlavé kučery

Trápia vás veľmi kučeravé vlasy? Žiaden problém! Keď nemáte čas na uhladzujúci styling alebo máte chuť na účes na divoko: Priznajte svoje prirodzené kučery a ukážte ich v tom najlepšom svetle! Prezradíme vám, ako na to.

Existuje veľa spôsobov, ako si ich upraviť. Môžete ich buď skrotiť tým, že si ich stočíte do drdolu a tak ich udržíte na uzde, čím ich ale pripravíte o uvoľňujúcu slobodu. Alebo môžete kučery nechať voľne poletovať a pomocou niekoľkých pohybov ich upraviť do požadovaného tvaru. Máme pre vás niekoľko návrhov:

1. Uhladený vrch, kučeravé dĺžky vlasov

Styling krepovitých vlasov

Hladké vlasy na vrchu hlavy a krepovité kučery nižšie.

Kučery väčšinou nepôsobia rušivo, pokiaľ sú iba po dĺžke vlasov, skôr v prípade, že spôsobujú neželaný objem okolo tváre. Dobrý kompromis môže vyzerať takto: väčšej časti vlasov ponechajte ich prirodzený vzhľad a uhlaďte ich od vrchu hlavy až po spánky. Ideálnym spojencom pre túto misiu je žehlička (samozrejme nezabúdajte na ochranu pred teplom!). Mimochodom ide o veľmi vzrušujúci look s výrazným kontrastom medzi hladkýmikrepovitými vlasmi.

Extra tip: Aby ste dosiahli želanú hladkosť a hebkosť, použite olej na vlasy.

2. Pätka a kučeravé dĺžky vlasov

Styling krepovitých vlasov

Kučery ozvláštnené pätkou

Využite objem, ktorý je spojený s kučeravou štruktúrou vlasov, na vrchu hlavy ich vyčešte a zatočte do tvaru pätky. Jednoducho si vezmite hustú časť ofiny, vyformujte ju do tvaru drdolu tak, že začnete pri koncoch a prameň upevnite vlásenkami. Vlasy po stranách si začešte dozadu s použitím vosku a hrebeňa. Zvyšok hrivy zostáva rozpustený. 

Extra tip: Účes zaujímavo okoreníte, ak použijete výraznú farebnú sponku.

3. Vpredu skrotené, zvyšok na divoko

Styling krepovitých vlasov

Hrebeň a vosk na vlasy – nič viac nepotrebujete!

Ofinu a/alebo časť vlasov na strane si zopnite sponkami. Tento styling je natoľko jednoduchý, že prirodzené kučery nechá nádherne vyniknúť – celý look bude vyzerať nenútene a pôvabne. Ak máte chuť, môžete použiť trocha vosku, s ktorým sa vám podarí prirodzene uhladiť vlasy okolo tváre. 

Extra tip: Na styling použite zmatňujúcu pastu – tá poskytne pomoc hlavne z toho dôvodu, že kučeravé vlasy majú sklon k vysušovaniu.  

Objavte: Kučery