Skip to Content

Biznis trieda alebo profesionálne účesy

Mikádo, drdol alebo konský chvost sú klasické štýly účesov. Hodia sa do profesionálneho prostredia a vyjadrujú kariérny štýl. Hoci sú decentné, ženské a elegantné, stále ponúkajú veľký priestor pre kreativitu. S týmito účesmi budete vyzerať dôveryhodne, vážne a kompetentne. Čítajte ďalej, aby ste zistili, ktoré účesy vám pomôžu, a ktoré naopak môžu uškodiť v kariére. Tiež vám pomôžeme nevyviesť štýlové faux pas, ktoré by mohlo zruinovať vaše plány skôr, ako ste ich vôbec skúsila naplniť.

Už dlhú dobu sú mikáda alebo vlasy po plecia považované za optimálne pre profesionálne ženy. Tieto účesy môžu byť spostupnené, s ofinou či bez, s kratším alebo dlhším mikádom. Nezáležiac na detailoch, večné štýly sú stále šik aj v dnešnom prostredí. O krátke vlasy sa musí ich majiteľka dobre starať. Inak pôsobia zmätene a o svojej nositeľke reflektujú nie práve najlepší dojem - mnohí si spájajú neupravený účes s lajdáckou pracovnou morálkou.

Lepšie ako rozpustené vlasy po plecia je ich uviazať do chvosta alebo vyčesať. Vlasy padajúce do tváre a brániace priamemu očnému kontaktu vyvodzujú dojem nesústredenosti a vzdialenosti.

Drdol alebo chvost sú absolútnymi víťazmi v obľúbenosti profesionálnych účesov. Bezpečne držiac na mieste pomocou laku na vlasy sú dokonalé pre profesionálne prostredie, či hladké alebo kučeravé, rovné alebo zapletené, s cestičkou v strede alebo nabok. A to najlepšie, tieto účesy sa tak ľahko nezmenia! Celkom často stačí najmenšia zmena pre vyvolanie obrovského efektu.

Profesionálne štýly účesu – menej je viac

Profesionálne ženy by sa mali vyvarovať omylom v česaní ako šialene zvlnené vlasy alebo prehnane natupírované vlasy. Prehnaný styling signalizuje nedostatok profesionality a nevhodnosť v pracovnom prostredí. Účesy s kopou gélu, lesku v spreji alebo vosku pôsobia veľmi upäto. To môže vzbudzovať dojem rovnako neprispôsobivého postoja.

Príliš pestrý vzhľad taktiež nepatrí do pracovného života. Nakoniec, chcete byť rešpektovaná ako seriózny profesionál. Zľahčovanie nerovná sa spôsobilosť. Vyzývavé alebo atraktívne účesy sú preto nevhodné pre odborníčku. Radšej si dvakrát rozmyslite neprirodzenú farbu vlasov alebo mnohofarebné vlasové doplnky. Kvetované čelenky a stužky sú out, pokiaľ nie ste moderátorka extrémnej módnej prehliadky.

Odkazy

Slečna Manners o etikete v biznise >> money.cnn.com

Vhodné profesionálne ozdoby >> sideroad.com

Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Športovci a starostlivosť o vlasy

  Športy

  Športovci a starostlivosť o vlasy
  ...

  Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Potrebujú extra starostlivosť a nekomplikovaný styling.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Športové účesy

  Športy

  Športové účesy
  ...

  Nemusíte súťažiť na Olympijských hrách aby ste podrobili váš účes skúške z námahy. Pozrite si naše video a návrhy na krásne športové účesy.

  ...
 • Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

  Športy

  Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch
  ...

  Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...