Skip to Content

Účesy pre mužov s kútmi: Najlepšie tipy a triky

Getty Images

Vypadávanie vlasov, rednutie, kúty – aj muži majú svoje problémy. Ale na každý z nich existuje riešenie. Ak vaše čelo začína byť vyššie a línia rastu vlasov začína ustupovať, tou správnou odpoveďou je vhodný účes. Prirodzený, nekomplikovaný a sebavedomý – vďaka našim stylingovým tipom budú aj muži s riedkymi vlasmi vyzerať neodolateľne!

Každý druhý muž trpí postupnou stratou vlasov, niekedy to znamená aj stratu sebavedomia. Mnoho z nich sa v zúfalstve snaží problém zastaviť produktmi z lekárne, či dokonca aplikáciou farebného krycieho spreja, niektorí uvažujú o transplantácii vlasov. Existuje však oveľa prirodzenejšie riešenie – vhodný účes! Verte, že pre každú dĺžku vlasov existuje ten pravý look!    

Ako vznikajú kúty?

Ale začnime poporiadku: Čo je príčinou čiastočného rednutia vlasov, ktoré môže postihnúť mužov bez ohľadu na vek? Na vine je pohlavný hormón DHT. V mužskom tele sa vytvára z testosterónu. Vlasy sú na tento hormón mimoriadne citlivé. Vyššie hladiny DHT totiž naštartujú vypadávanie vlasov. Dorastajúce vlasy sú čoraz jemnejšie a redšie, až nakoniec z porastu zvýši len zlomok. Najviac postihnutá býva oblasť čela a spánkov, pretože v týchto miestach je cirkulácia krvi v porovnaní s inými časťami hlavy najnižšia.      

No vznikajúce kúty naozaj nie sú dôvodom na to, aby ste si trhali vlasy (budete ich potrebovať)! S tým pravým účesom môže aj vaše vysoké čelo vyzerať štýlovo.

Účesy pre mužov s kútmi: Krátke vlasy sú sexy

Najjednoduchší spôsob, ako dosiahnuť štýlový look aj s kútmi: čo najkratší strih vlasov, prípadne zarovnať ich dĺžku na niekoľko milimetrov.

Michael Stipe je výborný príklad – nielenže je ultra krátky zostrih výnimočne mužný a lichotivý, pôsobí vyslovene ležérne. Muži vďaka nemu nepôsobia staršie, ale naopak cool a výrazne. Príjemný detail jeho looku predstavuje tvarovaná briadka, ktorá trochu odpútava pozornosť od vysokého čela.   

Účesy pre mužov s kútmi: Strapatý look

Ďalší spôsob ako vyžarovať sebavedomie a štýl aj s menším počtom vlasov predstavuje správny styling. Máte polodlhé vlasy? Tak si ich po stranách skráťte a vrchné pramene nechajte o pár centimetrov dlhšie. Tento strih prináša veľa možnosti v oblasti stylingu, vďaka ktorým hravo zvýšite svoju atraktivitu. Jeden z nich: Zvýraznite textúru vlasov použitím vosku alebo gélu a upravte ich do špicatého looku (konce smerujú nahor). Ofinu môžete pre zmenu tiež sčesať do čela. Ležérna cestička a nedbalý styling zabezpečia, že účes nebude pôsobiť príliš vyumelkovane a divne. Kúty ostanú viditeľné, ale miesto nich bude v centre pozornosti štýlový účes. Buďte hrdí aj na svoje „nedostatky“!

Účesy pre mužov s kútmi: Dlhé, no nie nudné

Účesy pre mužov s kútmi
Hudobník Gavin Rossdale nosí dlhé vlasy aj napriek vystupujúcemu čelu.

Aj páni, ktorí si chcú ponechať dlhšie pramene, môžu vyzerať neprekonateľne mužne i napriek ustupujúcej línii nad čelom. Najlepší príklad: Spevák skupiny Bush Gavin Rossdale! Vlasy siahajúce po bradu si bežne zopína do nedbalého copu. Príťažlivý prvok: Pramene nad čelom môžu mierne zakrývať odhalené kúty.

Tip: Aby ste do účesu dostali trochu objemu a tvaru, votrite si do vlasov stylingový krém, rednutie vlasov nebude natoľko viditeľné. Púder pre objem dokáže v tomto prípade takmer zázraky -  vďaka nemu upravíte polodlhé vlasy do ležérneho hip looku s puncom nenútenosti. A rafinovane (ne)zamaskované kúty prestanú pútať pozornosť. 

Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Športovci a starostlivosť o vlasy

  Športy

  Športovci a starostlivosť o vlasy
  ...

  Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Potrebujú extra starostlivosť a nekomplikovaný styling.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Športové účesy

  Športy

  Športové účesy
  ...

  Nemusíte súťažiť na Olympijských hrách aby ste podrobili váš účes skúške z námahy. Pozrite si naše video a návrhy na krásne športové účesy.

  ...
 • Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

  Športy

  Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch
  ...

  Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...