Skip to Content

Vyplňovanie vlasov: Napumpujte ich dokonalým objemom!

Splnený sen: hustejšie pramienky s XL objemom! Ak vás trápia riedke vlasy či ich nadmerné vypadávanie, zachránia vás špeciálne vlasové výplne. Ako fungujú? Prezradíme vám tie najdôležitejšie fakty a predstavíme niekoľko spôsobov, ako prinavrátiť vlasom stratený objem.  

Vek, hormóny, výživa... – to sú len niektoré z množstva faktorov, ktoré stoja za vypadávaním vlasov. Výsledok je vždy rovnaký: pocit smútku a nespokojnosti so sebou. Ale aj s tým môžete rýchlo skoncovať. Ak vám k šťastiu chýbajú husté a krásne vlasy, čítajte ďalej. Existujú tri metódy, s ktorými prepožičiate svojim vlasom vytúžený objem.  

Revitalizačná starostlivosť

Štruktúra vlasov sa v súvislosti s hormonálnymi zmenami môže zhoršiť, vlasy sú tenšie, krehkejšie a vyslovene bez života. Ošetrujúce produkty s hyaluronovým komplexom vám ich pomôžu zregenerovať a vyživiť priamo zvnútra. Ak vlasy posilníte týmto spôsobom, budú vyzerať zdravo a celkovo hustejšie.

Prepudrujte sa!

Keď vám začnú vlasy viditeľne rednúť, možno vám pomôže rýchle riešenie na každý deň: špeciálny vlasový púder s mikroskopickými vlasovými vláknami. Môžete ho aplikovať priamo na postihnutú oblasť. Jemné čiastočky priľnú k vlasovým vláknam a tie vďaka nim nadobudnú viditeľný objem. Aby tento „vypumpovaný efekt“ dlhšie vydržal, je dobré účes ešte zafixovať sprejom alebo lakom. Púder bohužiaľ nefunguje na úplne lysé miesta. Ak má byť efekt výplne viditeľný, musia sa jeho častice na niečo naviazať. Púdre sú k dispozícii v rôznych odtieňoch, aby čo najlepšie splynuli s vašimi vlasmi. Nakoniec ich stačí vykefovať alebo jednoducho vymyť šampónom.     

Záchrana pre jemné vlasy

Dlhotrvajúci variant pre riedke vlasy: profesionálne výplne, ktoré vám aplikuje kaderník v salóne. Podobne ako pri technike predlžovania, vám do vlasov pripevní syntetické alebo prírodné pramienky. Rozdiel je len v tom, že pri vyplňovaní sa používa viacero miniatúrnych vlasových prvkov (ktoré obsahujú menej vlasov). Tie sa nakoniec sa skrátia do celkovej dĺžky pôvodného účesu. V závislosti na metóde vydržia tieto vyplňujúce pramienky na mieste až osem mesiacov. Vlasy si pritom môžete upravovať a umývať podľa potreby. Ešte jemnejší spôsob predstavujú prilepené pramienky. Ide o segmenty skutočných vlasov pripevnené jemnou lepiacou páskou. Hoci v tomto prípade treba aplikáciu opakovať každých šesť týždňov, je metóda s lepiacou páskou vhodná aj pre veľmi jemné vlasy, pretože spojenie pomocou pásky je nepatrné a naozaj šetrné.        

A konečne celkom nová metóda z Anglicka: výnimočne jemné pramienky, ktoré sa nanášajú pomocou keratínového spojiva zhruba centimeter od pokožky hlavy. Tento druh výplne stačí vymeniť po štyroch mesiacoch. Jemný zázrak, ktorý je takmer neviditeľný!

Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Športovci a starostlivosť o vlasy

  Športy

  Športovci a starostlivosť o vlasy
  ...

  Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Potrebujú extra starostlivosť a nekomplikovaný styling.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Športové účesy

  Športy

  Športové účesy
  ...

  Nemusíte súťažiť na Olympijských hrách aby ste podrobili váš účes skúške z námahy. Pozrite si naše video a návrhy na krásne športové účesy.

  ...
 • Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

  Športy

  Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch
  ...

  Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...