Skip to Content

Používanie šampónu – ako často?

Čerstvo umyté vlasy majú osviežujúci účinok. Môžu dokonca dodať ľahkosť vašim krokom. Po použití šampónu majú vaše vlasy krásny objem a sú plné jemnej krásy a jedinečného lesku.  Nie je však potrebné umývať si vlasy šampónom každý deň, najmä ak máte dlhé vlasy. Pomôžeme vám nájsť si ten správny spôsob používania šampónu a prezradíme vám šikovné triky, vďaka ktorým budú vaše vlasy pôsobiť ako čerstvo umyté o niečo dlhšie.

Vlasy po bradu si môžu vyžadovať každodenné umývanie vlasov šampónom. To platí najmä pre úplne rovné vlasy a náročnejšie účesy ako je bob. Uistite sa, že používate veľmi jemný šampón a vyberte si typ pre normálne vlasy, ak je to možné. Vyživujúci šampón pre nadmerne namáhané alebo poškodené vlasy môže vaše vlasy zbytočne zaťažiť extra výživnými zložkami a zbaviť ich objemu. V prípade farbených vlasov by ste mali urobiť výnimku a dopriať im výhody špeciálnych šampónov pre farbené vlasy, aby ste zabránili predčasnému blednutiu farby. Ak máte vlasy dlhšie než po bradu, môžete odložiť umývanie vlasov šampónom o deň či dva. Aj keď môžu byť vlasy pri pokožke hlavy mastné, zvyšok vlasov obyčajne mastný nie je a častá nadmerná starostlivosť vlasy namáha alebo až poškodzuje.
 
Venujte veľkú pozornosť oplachovaniu vlasov po umytí šampónom. Je dôležité, aby ste vlasy dôkladne opláchli, pretože zvyšky vlasových prípravkov spolu s tvrdou vodou vlasy zmenia na nezdravo vyzerajúce a upchajú póry na pokožke hlavy. Toto vlasy nielen zaťaží a vezme im objem ale následne vyžaduje častejšie používanie šampónu. Po umytí vlasov šampónom by mali byť vaše vlasy úplne čisté, keď z nich vyžmýkate prebytočnú vodu.

Šikovný styling potrebuje menej šampónu

Dôkladný výber vlasových prípravkov už sám o sebe udržuje vaše vlasy dlhšie svieže, takže o to menej často potrebujú ďalšie umývanie šampónom. Penové tužidlo a stylingové spreje obyčajne obsahujú alkohol a preto pôsobia proti mastnému vzhľadu vlasov. Tieto stylingové produkty tiež vlasy nadvihnú od pokožky hlavy, ktorá produkuje kožný maz. Ak máte ofinu, viete, že ako prvá pôsobí mastne. Pomáha tupírovanie! Jemne natupírované vlasy si držia odstup od mastnej pokožky hlavy, a preto vydržia dlhšie svieže medzi jednotlivými umytiami šampónom.

Presvedčte sa, či sú vaše stylingové nástroje čisté. Z času na čas je potrebné odstrániť zvyšky mazu, kondicionéru a stylingových produktov z týchto nástrojov. Zachytené zvyšky v stylingových nástrojoch môžu viesť k nepoddajný vlasom. Kefy na vlasy a hrebene si vyžadujú pravidelné čistenie každý týždeň v jemnom šampónovom kúpeli.

Vzdušné vlasy bez každodenného šampónovania

Vlasy v blízkosti pokožky hlavy sú mastné, ale zvyšné vlasy vyzerajú výborne? To je dôvod, prečo boli vymyslené suché šampóny! Použite ich, ak chcete na chvíľu odložiť umývanie vlasov šampónom.  Vo vzdialenosti asi 30 cm nasprejujte mierne množstvo suchého šampónu na pokožku hlavy a pomocou prstov si šampón vmasírujte do pokožky a ku korienkom vlasov. Nechajte suchý šampón 2 minúty pôsobiť a následne si ho poriadne vyčešte z vlasov. Kefa na vlasy s prírodnými štetinami je v tomto prípade najlepšia. Vaše vlasy budú vyzerať perfektne upravené aj bez použitia šampónu.

Niekedy môžu byť alternatívou k častému umývaniu vlasov aj iné účesy. Ak sú vaše vlasy dosť dlhé, môžete sa obísť aj bez šampónovania vlasov, ak si vlasy začešete blízko k pokožke hlavy a zopnete ich do nízkeho copu alebo vysokého drdola na temene hlavy. Našťastie sú tieto účesy teraz trendy. Kratšie vlasy vydržia ešte jeden deň bez šampónu, ak využijete výhody trendy stylingového gélu. Jednoducho naneste malé množstvo stylingového gélu a začešte si svoje krátke vlasy smerom dozadu na chlapčenský účes.

Súvisiace články
 • Ako nájsť ten správny šampón

  Šampón na vlasy

  Ako nájsť ten správny šampón
  ...

  Cesta za krásnymi vlasmi začína už pri umytí. Šampón špeciálne určený presne pre vaše potreby totiž dokáže omnoho viac, než by ste predpokladali...

  ...
 • Správne šampónovanie

  Šampón na vlasy

  Správne šampónovanie
  ...

  Viete, čo všetko musíte pred šampónovaním vlasov zvládnuť? Pozrite sa, ako môžete vylepšiť svoju rutinu umývania vlasov.

  ...
 • Krásne vlasy za noc

  Ochrana

  Krásne vlasy za noc
  ...

  Aj počas spánku sa môžete starať o svoje vlasy. Užívajte si sladký odpočinok, zatiaľ čo vlasové masky, kúry, ošetrujúce produkty a spreje dodajú vlasom potrebnú starostlivosť. Poznáte zoznam najlepších vlasových produktov na nočnú starostlivosť o vlasy?

  ...
 • Poškodené vlasy

  Ochrana

  Poškodené vlasy
  ...

  Vyzerajú vaše vlasy ako cukrová vata s rozštiepenými končekmi a bez lesku? Našťastie existujú efektívne spôsoby, ako vyliečiť poškodené vlasy.

  ...
 • Silikónová strarostlivosť o vlasy

  Ochrana

  Silikónová strarostlivosť o vlasy
  ...

  Niektoré vlasové protukty obsahujú silikóny. Zistite, čo pre vaše vlasy tieto silikóny robia a pre ktoré typy vlasov sú vhodné a naopak, pre ktoré nie.

  ...
 • Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy

  Ochrana

  Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy
  ...

  Luxusný lesk, komplexná starostlivosť a svieža farba. Tomu hovoríme trojitý zásah! Všetko o tejto zázračnej farbe sa dozviete tu.

  ...
 • Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk

  Ochrana

  Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk
  ...

  Mrazivé dni si vyžadujú extra starostlivosť o vlasy. Prezradíme vám, ako prežiť zimu s krásnymi vlasmi.

  ...
 • Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete

  Ochrana

  Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete
  ...

  Ukážeme vám dva looky na horúce dni a predstavíme inovatívne produkty, s ktorými bude vaša hriva svieža a krásna po celé leto!

  ...
 • Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra

  Ochrana

  Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra
  ...

  Čo je keratín, prečo sa nachádza v produktoch a akú rolu zohráva v starostlivosti o vlasy? Čítajte ďalej a doprajte vlasom jeho výnimočné účinky!

  ...
 • Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?

  Ochrana

  Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?
  ...

  Stratili vaše vlasy svoju prirodzenú krásu a zdravý vzhľad? Pomôžeme vám prinavrátiť vašim vlasom život. Strihanie môže počkať.

  ...
 • Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy

  Ochrana

  Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy
  ...

  Lecitín má blahodárne účinky na suché a lámavé vlasy. Zistite, akú úlohu zohráva táto olejnatá látka v ošetrujúcich prípravkoch na vlasy.

  ...
 • Slovník zložiek vlasovej starostlivosti

  Ochrana

  Slovník zložiek vlasovej starostlivosti
  ...

  Jojobový olej vaše vlasy zjemní. Hodvábne proteíny dodajú vlasom lesk. Zložky v ošetrujúcich i stylingových vlasových produktoch dokážu s vlasmi divy. Chcete vedieť viac o účinkoch jednotlivých zložiek? Čítajte ďalej a dozviete sa viac...

  ...