Skip to Content

Hebké a lesklé: Letné účesy s použitím oleja

Možno vás ani nenapadlo uvažovať o použití oleja pri letnej úprave vlasov, ale mali by ste to skúsiť! Zloženie dnešných olejov je dostatočne ľahké, aby vaše vlasy nezaťažilo ani v lete. Pre ešte väčší lesk môžete použiť produkt s trblietavými čiastočkami, ktoré vaše vlasy doslova rozžiaria. Poradíme vám, aký styling zvoliť pri úprave nádherných letných účesov v kombinácii s použitím ošetrujúceho oleja. 

Toto leto je mimoriadne trendy použitie špeciálnych olejov na vlasy pre očarujúci lesk. Oleje sú už dlho považované za účinný druh kúry na vlasy aj pokožku hlavy. Najmodernejšie olejové prípravky vám okrem hodvábneho lesku poskytnú aj skvelý bonus v podobe trblietavého zlatého efektu. Ukážeme vám, ako správne použitie oleja uľahčí styling a zjemní štruktúru vašich vlasov. 

Použitie oleja pri stylingu letných účesov – bohatá výživa a lesk

Vlasy chráni pred škodlivými vplyvmi prostredia veľmi tenká vrstva prirodzeného oleja. Keď sa táto vrstva poruší, stanú sa vlasy zraniteľné a dochádza k poškodeniu ich štruktúry. Čoskoro začnú pôsobiť unavene, budú lámavé a ich konce sa začnú štiepiť. Vlasové oleje nahradia stratu prirodzeného oleja tým, že okolo každého vlasu vytvoria novú ochrannú vrstvu.   

Olej ako stylingový nástroj – Ako ho správne používať

Olej môžete naniesť na suché alebo vlhké vlasy. Nezáleží na tom, aký spôsob nakoniec zvolíte, dôležité je nanášať ho šetrne a iba na končeky vlasov. Ak ho použijete pred umytím, olej vaše vlasy prečistí a vyživí. V prípade, že ho nanesiete po použití šampónu, vaše vlasy zvlhčí a dodá im stratený lesk. Rozotrite si malé množstvo v dlaniach a jemne nimi pramene vyhlaďte – stanú sa hebkými a lesklými.  

Pokochajte sa fotkami v našej galérii letných účesov. Nájdete v nej aj tipy, ako olej správne naniesť, aby ste vždy dosiahli požadovaný efekt.

Súvisiace články
 • Ako nájsť ten správny šampón

  Šampón na vlasy

  Ako nájsť ten správny šampón
  ...

  Cesta za krásnymi vlasmi začína už pri umytí. Šampón špeciálne určený presne pre vaše potreby totiž dokáže omnoho viac, než by ste predpokladali...

  ...
 • Správne šampónovanie

  Šampón na vlasy

  Správne šampónovanie
  ...

  Viete, čo všetko musíte pred šampónovaním vlasov zvládnuť? Pozrite sa, ako môžete vylepšiť svoju rutinu umývania vlasov.

  ...
 • Krásne vlasy za noc

  Ochrana

  Krásne vlasy za noc
  ...

  Aj počas spánku sa môžete starať o svoje vlasy. Užívajte si sladký odpočinok, zatiaľ čo vlasové masky, kúry, ošetrujúce produkty a spreje dodajú vlasom potrebnú starostlivosť. Poznáte zoznam najlepších vlasových produktov na nočnú starostlivosť o vlasy?

  ...
 • Poškodené vlasy

  Ochrana

  Poškodené vlasy
  ...

  Vyzerajú vaše vlasy ako cukrová vata s rozštiepenými končekmi a bez lesku? Našťastie existujú efektívne spôsoby, ako vyliečiť poškodené vlasy.

  ...
 • Silikónová strarostlivosť o vlasy

  Ochrana

  Silikónová strarostlivosť o vlasy
  ...

  Niektoré vlasové protukty obsahujú silikóny. Zistite, čo pre vaše vlasy tieto silikóny robia a pre ktoré typy vlasov sú vhodné a naopak, pre ktoré nie.

  ...
 • Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy

  Ochrana

  Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy
  ...

  Luxusný lesk, komplexná starostlivosť a svieža farba. Tomu hovoríme trojitý zásah! Všetko o tejto zázračnej farbe sa dozviete tu.

  ...
 • Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk

  Ochrana

  Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk
  ...

  Mrazivé dni si vyžadujú extra starostlivosť o vlasy. Prezradíme vám, ako prežiť zimu s krásnymi vlasmi.

  ...
 • Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete

  Ochrana

  Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete
  ...

  Ukážeme vám dva looky na horúce dni a predstavíme inovatívne produkty, s ktorými bude vaša hriva svieža a krásna po celé leto!

  ...
 • Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra

  Ochrana

  Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra
  ...

  Čo je keratín, prečo sa nachádza v produktoch a akú rolu zohráva v starostlivosti o vlasy? Čítajte ďalej a doprajte vlasom jeho výnimočné účinky!

  ...
 • Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?

  Ochrana

  Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?
  ...

  Stratili vaše vlasy svoju prirodzenú krásu a zdravý vzhľad? Pomôžeme vám prinavrátiť vašim vlasom život. Strihanie môže počkať.

  ...
 • Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy

  Ochrana

  Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy
  ...

  Lecitín má blahodárne účinky na suché a lámavé vlasy. Zistite, akú úlohu zohráva táto olejnatá látka v ošetrujúcich prípravkoch na vlasy.

  ...
 • Slovník zložiek vlasovej starostlivosti

  Ochrana

  Slovník zložiek vlasovej starostlivosti
  ...

  Jojobový olej vaše vlasy zjemní. Hodvábne proteíny dodajú vlasom lesk. Zložky v ošetrujúcich i stylingových vlasových produktoch dokážu s vlasmi divy. Chcete vedieť viac o účinkoch jednotlivých zložiek? Čítajte ďalej a dozviete sa viac...

  ...