Skip to Content

Rýchla pomoc pre poškodené vlasy

Vlasy toho bez sťažností vydržia veľa, ako napríklad pravidelné umývanie šampónom, farbenie, sušenie fénom a vyrovnávanie. Avšak aj tie zdanlivo najlepšie vlasy sa raz dostanú do štádia, odkiaľ sa už nebude možné vrátiť a budete musieť čeliť realite, že vlas nie je nezničiteľný. Pre tento prípad sa do vlasových prípravkov pridávajú zložky, ktoré sú určené práve pre vlasy suché, rozstrapkané končeky a tiež vlasy nepoddajné. Vlasové prípravky na poškodené vlasy sú v tejto situácii priam požehnaním. Obnovia poškodené vlasy a dajú im hodvábny a zdravý vzhľad v krátkom čase.

Vlasy sa skladajú z pevných stočených peptidových vláken, ktoré sú navzájom prepletené a vytvárajú silné keratínové vlasové štruktúry. V zdravom vlase sú tieto štruktúry pevné a bezchybné. Na druhej strane, poškodené vlasy ukazujú všetky nedokonalosti v ich keratínovej štruktúre. Je niekoľko príčin, prečo tieto nedokonalosti vlasov vznikajú, ako napr. nevhodná starostlivosť, pravidelné sušenie vlasov veľmi horúcim vzduchom, používanie kuliem a žehličiek či opakované zosvetľovanie vlasov. Skôr alebo neskôr sa tieto následky nedostatočnej starostlivosti o vlasy naplno prejavia. Na rozdiel od prirodzených vlasov tieto strácajú hodvábny vzhľad, zničené vlasy vyzerajú ako slama s nedostatkom lesku, a najmä končeky vlasov majú tendenciu sa lámať a štiepiť. Dôležité je, aby ste na poškodených vlasoch obnovili keratínovú vrstvu. Našťastie, dá sa to napraviť. Záleží od typu vašich vlasov, aké prípravky na obnovu vašich vlasov použijete.

Vzácne oleje pre poškodené vlasy

Poškodené vlasy sú často aj suché. To sa prejavuje najmä na kučeravých a nepoddajných vlasoch. Pravidelné farbenie a vyrovnávanie takisto vlasy vysušuje a poškodzuje tak vlasové kutikuly. Vzácne rastlinné oleje pomáhajú vlasom, aby nepôsobili ako slama a vrátili im ich prirodzený hodvábny lesk. Všetky rastlinné oleje sú pre vlasy prospešné, ale arganový olej a olej zo slnečnice sú v tomto prípade najlepšie, pretože obsahujú nenasýtené mastné kyseliny, ktoré pripomínajú prírodné tuky vyrábané mazovými žľazami. Poškodená vlasová štruktúra sa im ľahko prispôsobí, pre ich veľmi podobnú štruktúru, a preto sú poškodené vlasy ochotné tieto tuky akceptovať ako ekvivalentnú náhradu prirodzených zložiek. Suché a poškodené vlasy dobre znášajú bambucké maslo (známe aj ako karité), ktoré sa lisuje z orechov afrického bambuckého stromu. Bambucké maslo je veľmi bohaté na vitamín E a karotén. Vysoká koncentrácia nezmývateľných zložiek má mnoho terapeutických výhod bambuckého masla pre vlasy a pokožku. Zložky bambuckého masla sú absorbované vlasovými kutikulami, ktoré potom vlasy chránia pred ďalšou oxidáciou a poškodením.

Prírodné stavebné prvky pre zničené vlasy

Vaše vlasy môžu byť zničené, ale takisto pekné a lesklé. V tomto prípade sú pre vás prípravky s obsahom keratínu tým správnym riešením. Keratín sa udomácni vo vlasovej štruktúre, kde sa prirodzene aj nachádza. Týmto spôsobom keratín vlasovú štruktúru vyplní a vyrovná.  Okamžitým výsledkom sú lesklejšie vlasy. Nové vlasové prípravky dnes obsahujú trikrát viac keratínu ako staršie prípravky. Sú preto pre poškodené vlasy a vlasy bez objemu doslova požehnaním.

Šetrný styling pre poškodené vlasy

Pre poškodené vlasy môžete urobiť veľa rovnako pri ich úprave. Trochu penového tužidla a laku na vlasy vám pomôže vytvarovať účes, ktorý bude chránený tenkou ochrannou vrstvou. Okrem ďalších zložiek, ktoré obsahujú, majú v sebe zvláčňujúci glycerol a veľmi prospešný pre poškodené vlasy je aj ricínový olej. Množstvo vitamínov a vzácnych mastných kyselín v týchto vlasových prípravkov obnovujú zdravie a lesk poškodených a mdlých vlasov.  Samozrejme, zničené vlasy potrebujú jemný, láskavý a starostlivý prístup. Namiesto každodenného umývania vlasov šampónom by ste ich mohli nechať trochu odpočinúť a použiť suchý šampón. Dajte si pozor, aby ste pri šampónovaní nepoužili horúcu vodu. Namiesto nej použite vodu vlažnú. Na mokré vlasy používajte iba hrebeň so širokými zubami. Po umytí šampónom sú jemné vlasy veľmi citlivé na mechanické poškodenie. Napokon, ale nie v poslednom rade, pri úprave či stylingu vlasov teplom používajte prípravky na ochranu pred teplom. Nechajte si vlasy voľne vysušiť tak často, ako to len bude možné a používajte žehličku na vlasy a ionizované sušiče s nastaviteľnou teplotou.

Súvisiace články
 • Ako nájsť ten správny šampón

  Šampón na vlasy

  Ako nájsť ten správny šampón
  ...

  Cesta za krásnymi vlasmi začína už pri umytí. Šampón špeciálne určený presne pre vaše potreby totiž dokáže omnoho viac, než by ste predpokladali...

  ...
 • Správne šampónovanie

  Šampón na vlasy

  Správne šampónovanie
  ...

  Viete, čo všetko musíte pred šampónovaním vlasov zvládnuť? Pozrite sa, ako môžete vylepšiť svoju rutinu umývania vlasov.

  ...
 • Krásne vlasy za noc

  Ochrana

  Krásne vlasy za noc
  ...

  Aj počas spánku sa môžete starať o svoje vlasy. Užívajte si sladký odpočinok, zatiaľ čo vlasové masky, kúry, ošetrujúce produkty a spreje dodajú vlasom potrebnú starostlivosť. Poznáte zoznam najlepších vlasových produktov na nočnú starostlivosť o vlasy?

  ...
 • Poškodené vlasy

  Ochrana

  Poškodené vlasy
  ...

  Vyzerajú vaše vlasy ako cukrová vata s rozštiepenými končekmi a bez lesku? Našťastie existujú efektívne spôsoby, ako vyliečiť poškodené vlasy.

  ...
 • Silikónová strarostlivosť o vlasy

  Ochrana

  Silikónová strarostlivosť o vlasy
  ...

  Niektoré vlasové protukty obsahujú silikóny. Zistite, čo pre vaše vlasy tieto silikóny robia a pre ktoré typy vlasov sú vhodné a naopak, pre ktoré nie.

  ...
 • Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy

  Ochrana

  Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy
  ...

  Luxusný lesk, komplexná starostlivosť a svieža farba. Tomu hovoríme trojitý zásah! Všetko o tejto zázračnej farbe sa dozviete tu.

  ...
 • Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk

  Ochrana

  Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk
  ...

  Mrazivé dni si vyžadujú extra starostlivosť o vlasy. Prezradíme vám, ako prežiť zimu s krásnymi vlasmi.

  ...
 • Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete

  Ochrana

  Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete
  ...

  Ukážeme vám dva looky na horúce dni a predstavíme inovatívne produkty, s ktorými bude vaša hriva svieža a krásna po celé leto!

  ...
 • Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra

  Ochrana

  Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra
  ...

  Čo je keratín, prečo sa nachádza v produktoch a akú rolu zohráva v starostlivosti o vlasy? Čítajte ďalej a doprajte vlasom jeho výnimočné účinky!

  ...
 • Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?

  Ochrana

  Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?
  ...

  Stratili vaše vlasy svoju prirodzenú krásu a zdravý vzhľad? Pomôžeme vám prinavrátiť vašim vlasom život. Strihanie môže počkať.

  ...
 • Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy

  Ochrana

  Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy
  ...

  Lecitín má blahodárne účinky na suché a lámavé vlasy. Zistite, akú úlohu zohráva táto olejnatá látka v ošetrujúcich prípravkoch na vlasy.

  ...
 • Slovník zložiek vlasovej starostlivosti

  Ochrana

  Slovník zložiek vlasovej starostlivosti
  ...

  Jojobový olej vaše vlasy zjemní. Hodvábne proteíny dodajú vlasom lesk. Zložky v ošetrujúcich i stylingových vlasových produktoch dokážu s vlasmi divy. Chcete vedieť viac o účinkoch jednotlivých zložiek? Čítajte ďalej a dozviete sa viac...

  ...