Skip to Content

Choďte na to rafinovane: Efektívna starostlivosť o vlasy

Masky, kúry, spreje: Regály supermarketov a salónov krásy sú zaplnené prípravkami, ktoré sľubujú vynikajúce výsledky. No starostlivosť o vlasy je optimálna len vtedy, ak dokážete tieto produkty správne používať. Odhalíme vám, čo skutočne pomáha korienkom, dĺžkam a končekom vlasov.    

Kondicionér patrí do dĺžok vlasov, oleje by ste nemali aplikovať na korienky ale iba na končeky. Lámavé vlasy? Rozlúčte sa s nimi! Je veľký rozdiel v tom, kam konkrétne si nanášate vlasové produkty. Naše návody vám prezradia, kde dané produkty pôsobia najlepšie: 

Efektívna starostlivosť o korienky

V týchto miestach sú vaše vlasy najmladšie a neboli ešte natoľko vystavené intenzívnemu stylingu a ďalším procedúram. Starostlivosť o korienky preto nevyžaduje príliš veľa úsilia. Majú aj tú výhodu, že ich sčasti pokrýva ochranný film, ktorý produkuje pokožka hlavy. Príliš intenzívne prípravky by ich len zbytočne zaťažovali. Preto by ste v prvom rade mali venovať pozornosť pokožke hlavy. Ak jej nič nechýba, odzrkadlí sa to aj na vašich vlasoch. Pri umývaní používajte šampóny, ktoré zohľadňujú stav pokožky hlavy. Len tak sa vám podarí z korienkov účinne odstrániť zvyšky mastnoty a lupín a vlasy zároveň odľahčiť.

Efektívna starostlivosť o dĺžky vlasov

Efektívna starostlivosť o vlasy
Koruna krásy: S vhodnou starostlivosťou o vlasy po celej dĺžke sa vaše pramene budú nádherne lesknúť.

Čím viac vlasy rastú, tým je starostlivosť o ne zložitejšia. Niet divu, teplo pri stylingu totiž postupne narušuje ich štruktúru. Vtedy na scénu prichádzajú bohaté, výživné  produkty ako kondicionéry, masky a kúry, ktoré dokážu efektívne hydratovať a zaceliť poškodené vlasy tým, že im dodajú potrebné živiny. Dokonalú voľbu pre dĺžky vlasov predstavujú séra a ďalšie tekuté prípravky používané bez následného oplachovania. Investovať do nich odporúčame všetkým, ktorí túžia po zdravých, hodvábne lesklých vlasoch.

Efektívna starostlivosť o končeky

Efektívna starostlivosť o vlasy
Starostlivosti o končeky venujte mimoriadnu pozornosť. Sú totiž najzraniteľnejšie.

Končeky predstavujú najstaršiu časť vašich vlasov. Snaha nasledovať módne trendy ich často vystavila drsnému stylingu a preto je ťažké vyhnúť sa vysúšaniu a štiepeniu. Každý deň prichádzajú do styku s naším oblečením – hlavne v zimných mesiacoch im život znepríjemňujú pletené svetre a šály. To znamená, že by ste pri končekoch rozhodne nemali šetriť kondicionérmi, maskami ani ďalšími produktmi. Oni doslova túžia po hýčkaní a extra starostlivosti. Nezabúdajte pritom ani na ochranu pred slnkom a stylingovým teplom, inak začnú končeky vlasov čoskoro pôsobiť nevzhľadne a pripomínať slamu. Doslova zázraky predvedie pár kvapiek oleja, ktorý ich zvláčni a dodá im lesk.  

Súvisiace články
 • Ako nájsť ten správny šampón

  Šampón na vlasy

  Ako nájsť ten správny šampón
  ...

  Cesta za krásnymi vlasmi začína už pri umytí. Šampón špeciálne určený presne pre vaše potreby totiž dokáže omnoho viac, než by ste predpokladali...

  ...
 • Správne šampónovanie

  Šampón na vlasy

  Správne šampónovanie
  ...

  Viete, čo všetko musíte pred šampónovaním vlasov zvládnuť? Pozrite sa, ako môžete vylepšiť svoju rutinu umývania vlasov.

  ...
 • Krásne vlasy za noc

  Ochrana

  Krásne vlasy za noc
  ...

  Aj počas spánku sa môžete starať o svoje vlasy. Užívajte si sladký odpočinok, zatiaľ čo vlasové masky, kúry, ošetrujúce produkty a spreje dodajú vlasom potrebnú starostlivosť. Poznáte zoznam najlepších vlasových produktov na nočnú starostlivosť o vlasy?

  ...
 • Poškodené vlasy

  Ochrana

  Poškodené vlasy
  ...

  Vyzerajú vaše vlasy ako cukrová vata s rozštiepenými končekmi a bez lesku? Našťastie existujú efektívne spôsoby, ako vyliečiť poškodené vlasy.

  ...
 • Silikónová strarostlivosť o vlasy

  Ochrana

  Silikónová strarostlivosť o vlasy
  ...

  Niektoré vlasové protukty obsahujú silikóny. Zistite, čo pre vaše vlasy tieto silikóny robia a pre ktoré typy vlasov sú vhodné a naopak, pre ktoré nie.

  ...
 • Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy

  Ochrana

  Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy
  ...

  Luxusný lesk, komplexná starostlivosť a svieža farba. Tomu hovoríme trojitý zásah! Všetko o tejto zázračnej farbe sa dozviete tu.

  ...
 • Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk

  Ochrana

  Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk
  ...

  Mrazivé dni si vyžadujú extra starostlivosť o vlasy. Prezradíme vám, ako prežiť zimu s krásnymi vlasmi.

  ...
 • Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete

  Ochrana

  Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete
  ...

  Ukážeme vám dva looky na horúce dni a predstavíme inovatívne produkty, s ktorými bude vaša hriva svieža a krásna po celé leto!

  ...
 • Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra

  Ochrana

  Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra
  ...

  Čo je keratín, prečo sa nachádza v produktoch a akú rolu zohráva v starostlivosti o vlasy? Čítajte ďalej a doprajte vlasom jeho výnimočné účinky!

  ...
 • Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?

  Ochrana

  Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?
  ...

  Stratili vaše vlasy svoju prirodzenú krásu a zdravý vzhľad? Pomôžeme vám prinavrátiť vašim vlasom život. Strihanie môže počkať.

  ...
 • Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy

  Ochrana

  Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy
  ...

  Lecitín má blahodárne účinky na suché a lámavé vlasy. Zistite, akú úlohu zohráva táto olejnatá látka v ošetrujúcich prípravkoch na vlasy.

  ...
 • Slovník zložiek vlasovej starostlivosti

  Ochrana

  Slovník zložiek vlasovej starostlivosti
  ...

  Jojobový olej vaše vlasy zjemní. Hodvábne proteíny dodajú vlasom lesk. Zložky v ošetrujúcich i stylingových vlasových produktoch dokážu s vlasmi divy. Chcete vedieť viac o účinkoch jednotlivých zložiek? Čítajte ďalej a dozviete sa viac...

  ...