Skip to Content

Starostlivosť o hnedé vlasy - Umenie elegancie

Blond a ryšavé vlasy, koho by na prvý pohľad nezaujali? Je to ale na jedinú sekundu. Druhý pohľad je oveľa intenzívnejší, pretože pútava pozornosť - a to je dobrý dôvod na prezentovanie hnedých vlasov v čo najžiarivejšom svetle.

Hnedé vlasy obyčajne odhalia svoju krásu až na druhý pohľad, rovnako ako napr. obľúbený čierny kašmírový šál, či perfektná športová bunda v kombinácii s trendy jeansami. Tieto veci oceníme až časom, keď sa im lepšie prizrieme. Spomedzi všetkých farieb na vlasy sú práve odtiene hnedej najbohatšie na farebnú pigmentáciu. Kvalitne ošetrené hnedé vlasy, profesionálne zafarbené, či tónované sú skutočným pôžitkom pre oči, rovnako ako päťchodové menu potešením pre vaše chuťové zmysly. Krásne vlasy si môžete dopriať aj vy používaním kvalitných vlasových prípravkov.

Starostlivosť o hnedé vlasy - Ako udržať hnedé vlasy plné farby

 • UV ochrana je pre brunety veľmi dôležitá, skoro tak ako pre blondíny. Zatiaľ čo sú prirodzené hnedé pigmenty schopné premeniť UV lúče na teplo, z dlhodobého hľadiska môže slnko spôsobiť vyblednutie hnedej farby. Hnedé vlasy musia byť chránené pred slnečnými lúčmi, hlavne pokiaľ sú vlasy farbené. Umelé pigmenty farbených vlasov vyblednú pod vplyvom UV lúčov rýchlejšie ako prírodné pigmenty.  Dlhodobé pôsobenie UV žiarenia tiež vaše vlasy oslabuje a narúša.
 • Po zafarbení si vlasov na hnedo by ste mali začať s používaním produktov z oblasti starostlivosti o vlasy na farbené hnedé vlasy. Takéto produkty vlasy ošetrujú a zárovneň im dodávajú zdravý lesk. Okrem špeciálnych šampónov a kondicionérov, ktoré dodajú hnedým vlasom bohatý lesk, môžete tiež vyskúšať bezoplachové masky alebo kúry, ktoré sa nanášajú na vlhké vlasy. Tieto ošetrujúce produkty udržujú vaše vlasy krásne hnedé a zároveň vo vašich vlasoch vytvárajú teplé odlesky hnedej.
 • Chlórovaná alebo meď obsahujúca voda môže zapríčiniť viditeľné zelenkavé zafarbenie vo farbených svetlo hnedých vlasoch. Väčšina blondínok vie ako si s takýmto problémom poradiť. Prvá pomoc pozostáva z kyslého zábalu - buď umyjete vlasy zriedenou citrónovou šťavou alebo vo vode rozpustíte tabletky Aspirínu.
 • Hnedá farba môže v priebehu farbení stratiť svoj prirodzený lesk. Ak je toto váš prípad, môžete svoju farbu oživiť bezamoniakovým tónovacím krémom, ktorý sa ľahko vymýva a pritom nezmení farbu vašich vlasov. Tónovací krém navyše dodá vlasom teplé svetelné odlesky.
 • Prírodné oleje ako je olivový olej, olej z argánových orechov alebo marhuľových jadierok pomáhajú zlepšiť štruktúru vlasu. Použitie týchto olejov je výborným spôsobom pre brunetky ako si udržať dlhotrvajúci zdravý lesk vlasov. Viditeľného výsledku sa dočkáte pri pravidelnom používaní ošetrujúcej kúry, ktorá tieto blahodárne oleje obsahuje.
Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Prirodzený jas: Domáce recepty na zosvetlenie vlasov

  Zosvetľovanie

  Prirodzený jas: Domáce recepty na zosvetlenie vlasov
  ...

  Nechajte zasvietiť svetlo vo svojich vlasoch! Vyskúšajte staré známe triky vhodné nielen pre blondínky.

  ...
 • Nepravidelne nafarbené vlasy

  Zosvetľovanie

  Nepravidelne nafarbené vlasy
  ...

  Nafarbili ste si vlasy a zistili ste, že farba ostala pri korienkoch svetlejšia, zatiaľ čo vaše končeky oplývajú tmavším odtieňom? Máte pocit, že vlasy pôsobia na vás rôznofarebne?

  ...
 • Jednoduché a rýchle dofarbovanie vlasov

  Farbenie vlasov

  Jednoduché a rýchle dofarbovanie vlasov
  ...

  Vďaka našim tipom si vlasy jednoducho dofarbíte a vrátite im sýtu farbu aj nádlherný lesk.

  ...
 • Psychológia farieb: Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?

  Farbenie vlasov

  Psychológia farieb: Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?
  ...

  Blond, hnedá, čierna alebo červená – povedzte nám, akú farbu nosíte a my vám povieme, kto ste.

  ...
 • Odvážny a cool: Modrý melír

  Trend pastelových farieb na vlasy

  Odvážny a cool: Modrý melír
  ...

  Nádherné tóny, odtiene a nuansy modrej farby už dávno predstavujú najobľúbenejšiu časť farebného spektra.

  ...
 • Výnimočne jemná: pastelová farba vlasov

  Trend pastelových farieb na vlasy

  Výnimočne jemná: pastelová farba vlasov
  ...

  Pastelové odtiene už nie sú len výsadou kvetov či jarných šiat. Najnovšie sa stali vyhľadávanou voľbou aj pri farbení vlasov.

  ...
 • Luxusný trend: Ružové zlato vo vlasoch

  Účesy a trendy vo farbení

  Luxusný trend: Ružové zlato vo vlasoch
  ...

  Už nezdobí len šperky, náhrdelníky či prstene. Vďaka trendsetterom sa z neho stal luxusný trend, s ktorým vygradujete krásu vašich vlasov na maximum.

  ...
 • Oranžové vlasy: Vyhnite sa chybám pri farbení!

  Účesy a trendy vo farbení

  Oranžové vlasy: Vyhnite sa chybám pri farbení!
  ...

  Domáce farbenie alebo oživenie farby nemusí vždy dopadnúť stopercentne. Na čo by ste si mali dávať pozor, ak sa chcete tomuto neželanému efektu vyhnúť?

  ...