Skip to Content

Šarmantné a tajomné: Krátke účesy pre čiernovlásky

Čierna je krásna! Čierne vlasy okamžite upútajú pozornosť a nie len ak ste dlhovláska – trendy krátke strihy sú totiž v tmavej verzii rovnako populárne! Zistite, prečo sú krátke čierne účesy také výnimočné, ako aj s nimi dosiahnuť ultra ženský vzhľad a ako sa o čierne vlasy náležite starať:

Cleopatra, Coco Chanel a Dita von Teese – tieto slávne ženy nespája len krása a šarm ale aj rovnaká farba vlasov. Čierne pramene sú sofistikované a pôsobia veľmi tajomne, preto často zdobia silné ženy, ktoré presne vedia, čo chcú a často to aj dosiahnu. Či už sa jedná o mocnú ríšu, svet módy alebo medzinárodný triumf v showbiznise. Ich motto znie: Choďte vpred a nikdy sa nezastavte! Ktorá z vás by netúžila získať sebadôveru, akú vyžarujú tieto dámy? No čiernovlásky si môžu dovoliť aj trochu zariskovať – a vlasy si ostrihať. S cool krátkym strihom dokáže sila a ambiciózny charakter čiernovlasých žien možno ešte lepšie vyniknúť než s dlhými vlasmi à la Snehulienka.   

Krátky strih: Luxusná čierna

Pri čiernych vlasoch je veľmi dôležité nevoliť dominantný účes, ktorý by na seba strhával príliš veľa pozornosti. Ideálnym sa zdá byť krátky strih, ktorý navodí harmonický vzhľad. Čisté strihy (ako napríklad tupý strih) a tvary (geometrický strih) tiež skvele fungujú v kombinácii s čiernymi vlasmi, pretože ich línie v porovnaní so svetlejšími vlasmi pôsobia jasnejšie a výraznejšie. A nemusíte sa vyhýbať ani strapatému stylingu či ofine, práve naopak: nedbalý hríbik vás o pár rokov omladí a ofina dodá účesu zvodný tón.   

V našej galérii nájdete aj ďalšie lichotivé strihy pre čierne vlasy:

Čierne vlasy: Vhodná starostlivosť

Všestranne upraviteľné, no trochu náročné na starostlivosť – ak chcete s čiernymi vlasmi naozaj zažiariť, vaše rituály starostlivosti musia byť nekompromisné. Čierne vlasy (či už farbené alebo prirodzené) často vyzerajú matne a polámane. Výživu a lesk potrebujú ako soľ.

Tip 1

Pri každom umývaní používajte šampón a kondicionér špeciálne určený pre čierne vlasy. Kúry s frekvenciou jedenkrát za týždeň vám tiež pomôžu uhladiť vlasové kutikuly. To ochráni pigmenty, farba bude žiariť jasnejšie a dlhšie vydrží.

Tip 2

Pre mimoriadny lesk si vlasy z času na čas uhlaďte žehličkou. No predtým nikdy nezabudnite použiť ochranný sprej! Žehlenie vlasov dokáže zintenzívniť ich lesk, pretože sú schopné odrážať viac svetla. Čierne pramene budú vyzerať sviežo a zdravo.  

Tip 3

Pre extra porciu jasu a hebkosti použite vlasový olej. Jednoducho aplikujte pár kvapiek ku končekom alebo na vrchnú vrstvu vlasov.

Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Prirodzený jas: Domáce recepty na zosvetlenie vlasov

  Zosvetľovanie

  Prirodzený jas: Domáce recepty na zosvetlenie vlasov
  ...

  Nechajte zasvietiť svetlo vo svojich vlasoch! Vyskúšajte staré známe triky vhodné nielen pre blondínky.

  ...
 • Nepravidelne nafarbené vlasy

  Zosvetľovanie

  Nepravidelne nafarbené vlasy
  ...

  Nafarbili ste si vlasy a zistili ste, že farba ostala pri korienkoch svetlejšia, zatiaľ čo vaše končeky oplývajú tmavším odtieňom? Máte pocit, že vlasy pôsobia na vás rôznofarebne?

  ...
 • Jednoduché a rýchle dofarbovanie vlasov

  Farbenie vlasov

  Jednoduché a rýchle dofarbovanie vlasov
  ...

  Vďaka našim tipom si vlasy jednoducho dofarbíte a vrátite im sýtu farbu aj nádlherný lesk.

  ...
 • Psychológia farieb: Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?

  Farbenie vlasov

  Psychológia farieb: Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?
  ...

  Blond, hnedá, čierna alebo červená – povedzte nám, akú farbu nosíte a my vám povieme, kto ste.

  ...
 • Odvážny a cool: Modrý melír

  Trend pastelových farieb na vlasy

  Odvážny a cool: Modrý melír
  ...

  Nádherné tóny, odtiene a nuansy modrej farby už dávno predstavujú najobľúbenejšiu časť farebného spektra.

  ...
 • Výnimočne jemná: pastelová farba vlasov

  Trend pastelových farieb na vlasy

  Výnimočne jemná: pastelová farba vlasov
  ...

  Pastelové odtiene už nie sú len výsadou kvetov či jarných šiat. Najnovšie sa stali vyhľadávanou voľbou aj pri farbení vlasov.

  ...
 • Luxusný trend: Ružové zlato vo vlasoch

  Účesy a trendy vo farbení

  Luxusný trend: Ružové zlato vo vlasoch
  ...

  Už nezdobí len šperky, náhrdelníky či prstene. Vďaka trendsetterom sa z neho stal luxusný trend, s ktorým vygradujete krásu vašich vlasov na maximum.

  ...
 • Oranžové vlasy: Vyhnite sa chybám pri farbení!

  Účesy a trendy vo farbení

  Oranžové vlasy: Vyhnite sa chybám pri farbení!
  ...

  Domáce farbenie alebo oživenie farby nemusí vždy dopadnúť stopercentne. Na čo by ste si mali dávať pozor, ak sa chcete tomuto neželanému efektu vyhnúť?

  ...