Skip to Content

Elegantný i hravý: Styling čiernovlások

Herečka Jessica Paré (známa zo seriálu Mad Men) a modelka Edie Campbell svojimi príťažlivými účesmi ukazujú, aké mnohotvárne dokážu byť čierne vlasy. Elegantná kreácia Jessicy Paré je univerzálne pôvabná, no ležérny styling Edie Campbell pôsobí skôr drzo, dievčensky. Ukážeme vám niekoľko štýlových variácií účesov pre čiernovlásky a nebudú chýbať ani stylingové tipy.

Čierne vlasy môžu vyzerať úchvatne - dajú sa jednoducho upraviť tak, aby odrážali štýl a temperament svojej nositeľky. Slabosťou herečky Jessicy Paré sú elegantné účesy, zatiaľ čo modelka Edie Campbell so svojimi tmavými vlasmi pôsobí skôr ako roztopašné dievčatko. 

Snehulienka Jessica Paré

Styling čiernych vlasov
Zľava doprava: Jessica Paré s drdolom, zvlneným dlhým bobom, uhladeným účesom a výraznou zaoblenou ofinou.

Herečku Jessicu Paré nie je možné prehliadnuť v celosvetovo obľúbenom seriáli Mad Men. Medzi ženským obsadením je ľahko rozpoznateľná vďaka skvelému vkusu a kráse čiernych prameňov. Ako sa už od herečky očakáva, nerobí jej problém vyskúšať najrôznejšie stylingové variácie tak, aby sa v nich ukázala v tom najlepšom svetle.

Čierne vlasy pôvabnej Kanaďanky dopĺňa svetlá a svieža pleť. Objemný drdol pôsobí sofistikovane, vysoký cop má v sebe eleganciu a mladistvý šarm, uhladené vlasy sú sexi a zvlnený bob je presne v štýle nedbalej ležérnosti, ktorá je momentálne na vrchných priečkach popularity. Jessica pravidelne mení dĺžku vlasov z dlhých na polodlhé a cestičku v strede strieda rozdelením vlasov na strane, či už je presné alebo nepravidelné. Ako manželku Dona Drapera ju môžeme vidieť s uhladenou rovnou ofinou, no Jessica uprednostňuje začesanie vlasov do strany. Celkový dojem často „vyostrí“ sýtym odtieňom rúžu, čím dosahuje pozoruhodný kontrast v kombinácii s tmavými vlasmi.  


Čo sa nám na účesoch Jessicy Paré páči:
Jessica rozhodne nenecháva nič na náhodu a v jej stylingu niet priestoru pre nudu ani stereotyp. Vie, že pohľady upúta výrazným štýlom a mnohotvárnosťou – vždy je iná a jej čierna hriva hrá v tých premenách dôležitú úlohu.

Nespútaná čiernovláska Edie Campbell

Styling čiernych vlasov
Edie Campbell sa predviedla v troch odlišných účesoch, no všetky pôsobia uvoľnene so štedrou dávkou ležérnosti. Vidíme ju s vlasmi začesanými dozadu, dlhou ofinou, ktorá jej takmer zakrýva oči a s cestičkou v strede (zľava doprava).

Modelka roku 2013 Edie Campbell si vlasy prefarbila na čierno. Kontrast v porovnaní s alabastrovou pleťou je neprehliadnuteľný. Nech si už oblečie akýkoľvek outfit, výsledok pôsobí uvoľnene – štýl a výraz sú totiž tejto modelke vlastné. Vďaka svojej osobnosti premení každý nedokončený účes na ultramoderný look. A rozhodne jej nerobia starosti pramienky, ktoré unikli z nedbanlivo upravených účesov. Nikdy nenosí presnú cestičku v strede – má zmysel pre nekonvenčné outfity, ktoré by niekto mohol považovať za neporiadne. Edie sebavedomo ukazuje hravú podobu čiernych vlasov. Obľúbený chlapčenský účes v štýle 80. rokov jej veľmi pristane. Rada sa objavuje bez make-upu a často v modeloch pripomínajúcich pánsku módu. 


Čo sa nám na účesoch Edie páči:
Čiernym vlasom dokáže vdýchnuť nespútanú, takmer rebelskú auru. S ofinou a nádychom nedokončenosti obohacuje čiernovlasý look o nové dimenzie.

Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Prirodzený jas: Domáce recepty na zosvetlenie vlasov

  Zosvetľovanie

  Prirodzený jas: Domáce recepty na zosvetlenie vlasov
  ...

  Nechajte zasvietiť svetlo vo svojich vlasoch! Vyskúšajte staré známe triky vhodné nielen pre blondínky.

  ...
 • Nepravidelne nafarbené vlasy

  Zosvetľovanie

  Nepravidelne nafarbené vlasy
  ...

  Nafarbili ste si vlasy a zistili ste, že farba ostala pri korienkoch svetlejšia, zatiaľ čo vaše končeky oplývajú tmavším odtieňom? Máte pocit, že vlasy pôsobia na vás rôznofarebne?

  ...
 • Jednoduché a rýchle dofarbovanie vlasov

  Farbenie vlasov

  Jednoduché a rýchle dofarbovanie vlasov
  ...

  Vďaka našim tipom si vlasy jednoducho dofarbíte a vrátite im sýtu farbu aj nádlherný lesk.

  ...
 • Psychológia farieb: Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?

  Farbenie vlasov

  Psychológia farieb: Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?
  ...

  Blond, hnedá, čierna alebo červená – povedzte nám, akú farbu nosíte a my vám povieme, kto ste.

  ...
 • Odvážny a cool: Modrý melír

  Trend pastelových farieb na vlasy

  Odvážny a cool: Modrý melír
  ...

  Nádherné tóny, odtiene a nuansy modrej farby už dávno predstavujú najobľúbenejšiu časť farebného spektra.

  ...
 • Výnimočne jemná: pastelová farba vlasov

  Trend pastelových farieb na vlasy

  Výnimočne jemná: pastelová farba vlasov
  ...

  Pastelové odtiene už nie sú len výsadou kvetov či jarných šiat. Najnovšie sa stali vyhľadávanou voľbou aj pri farbení vlasov.

  ...
 • Luxusný trend: Ružové zlato vo vlasoch

  Účesy a trendy vo farbení

  Luxusný trend: Ružové zlato vo vlasoch
  ...

  Už nezdobí len šperky, náhrdelníky či prstene. Vďaka trendsetterom sa z neho stal luxusný trend, s ktorým vygradujete krásu vašich vlasov na maximum.

  ...
 • Oranžové vlasy: Vyhnite sa chybám pri farbení!

  Účesy a trendy vo farbení

  Oranžové vlasy: Vyhnite sa chybám pri farbení!
  ...

  Domáce farbenie alebo oživenie farby nemusí vždy dopadnúť stopercentne. Na čo by ste si mali dávať pozor, ak sa chcete tomuto neželanému efektu vyhnúť?

  ...