Skip to Content

Mať ryšavé vlasy je viac než trend

Žiadna iná farba vlasov nepriťahuje toľko pozornosti ako mrkvová, gaštanová či čerešňová. Nie je žiadnym tajomstvom, že červená je výnimočnou farbou vlasov. Túto sezónu zahrnuli módni návrhári ryšavú farbu vlasov do svojich vlasových modelov a účesov.

Červené vlasy - kto by potreboval ešte červený koberec?
Ellen von Unwerth
Červené vlasy - kto by potreboval ešte červený koberec?

Christina Hendricks reprezentuje podstatu nového trendu červených vlasov. V televíznom seriály "Mad Men" počarovala všetkým mužom svojimi ženskými krivkami a krásnymi ryšavými vlasmi. Barbara Meier predvádza trendovú ryšavú farbu vlasov v kombinácii s "nahým make-upom". Nemecký návrhár Wolfgang Joops ju na Parížskom týždni módy prezentuje ako súčasť značky Wunderkind.

Ako obvykle, bola ryšavá farba vlasov predstavená na New Yorskom týždni módy. Zac Posen, Anna Sui a Rodarte si veľmi rýchlo rezervovali modelky s ryšavými vlasmi na svoje prehliadky. Rovnako ako po minulé roky, i teraz spolupracovali s modelkymi ako je ryšavá kráska Alana Zimmer. Ich "styl" pozostáva z rozličných odtieňov ryšavej farby vlasov v kombinácii s dymovými očami a neupravený vzhľadom vlasov v prirodzených odtieňoch ryšavej. Ryšavé modelky mali na sebe jemný make-up, ktorý pozostával len z maskary, vďaka čomu sa zdôraznila ich dokonalá pleť. 

Oranžová, svetlejšia voľba červenej

Oranžová farba vlasov výrazne prevládala na módnych prehliadkach jar/leto 2011. Jacobs, Rag & Bone, a Proenza Schuler - to je len niekoľko hviezdych návrhárskych mien, ktoré chcú nastoliť nový farebný vlasový trend. Zatiaľ používajú návrhári oranžovú farbu na oblečení, doplnkoch či leskoch na pery. Ak ste však fanúšičkou ryšavých vlasov a chcete byť nadchádzajúcu sezónu in, mali by ste upriamiť svoju pozornosť na svetločervené odtiene. 

Predtým, než sa rozhodnete prejsť na červenú vlnu, mali by ste zvážiť niekoľko faktorov: Pre mnohých ľudí stelesňuje červená resp. ryšavá farba vlasov extravaganciu, excentrické správanie a sex appeal. Červené vlasy priam kričia: "Pozrite, som tu!" Preto by mali byť všetky červenovlásky opatrnejšie s make-upom a oblečením. Pripravte sa na to, že s červenou farbou vlasov budete od mužov počuť omnoho viac pozvaní na drink. Ak sa vám takáto predstava zvodnej červenovlásky páči, nebojte sa siahnuť po červenej a dopriať si oslňujúce červené vlasy. 

Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Prirodzený jas: Domáce recepty na zosvetlenie vlasov

  Zosvetľovanie

  Prirodzený jas: Domáce recepty na zosvetlenie vlasov
  ...

  Nechajte zasvietiť svetlo vo svojich vlasoch! Vyskúšajte staré známe triky vhodné nielen pre blondínky.

  ...
 • Nepravidelne nafarbené vlasy

  Zosvetľovanie

  Nepravidelne nafarbené vlasy
  ...

  Nafarbili ste si vlasy a zistili ste, že farba ostala pri korienkoch svetlejšia, zatiaľ čo vaše končeky oplývajú tmavším odtieňom? Máte pocit, že vlasy pôsobia na vás rôznofarebne?

  ...
 • Jednoduché a rýchle dofarbovanie vlasov

  Farbenie vlasov

  Jednoduché a rýchle dofarbovanie vlasov
  ...

  Vďaka našim tipom si vlasy jednoducho dofarbíte a vrátite im sýtu farbu aj nádlherný lesk.

  ...
 • Psychológia farieb: Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?

  Farbenie vlasov

  Psychológia farieb: Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?
  ...

  Blond, hnedá, čierna alebo červená – povedzte nám, akú farbu nosíte a my vám povieme, kto ste.

  ...
 • Odvážny a cool: Modrý melír

  Trend pastelových farieb na vlasy

  Odvážny a cool: Modrý melír
  ...

  Nádherné tóny, odtiene a nuansy modrej farby už dávno predstavujú najobľúbenejšiu časť farebného spektra.

  ...
 • Výnimočne jemná: pastelová farba vlasov

  Trend pastelových farieb na vlasy

  Výnimočne jemná: pastelová farba vlasov
  ...

  Pastelové odtiene už nie sú len výsadou kvetov či jarných šiat. Najnovšie sa stali vyhľadávanou voľbou aj pri farbení vlasov.

  ...
 • Luxusný trend: Ružové zlato vo vlasoch

  Účesy a trendy vo farbení

  Luxusný trend: Ružové zlato vo vlasoch
  ...

  Už nezdobí len šperky, náhrdelníky či prstene. Vďaka trendsetterom sa z neho stal luxusný trend, s ktorým vygradujete krásu vašich vlasov na maximum.

  ...
 • Oranžové vlasy: Vyhnite sa chybám pri farbení!

  Účesy a trendy vo farbení

  Oranžové vlasy: Vyhnite sa chybám pri farbení!
  ...

  Domáce farbenie alebo oživenie farby nemusí vždy dopadnúť stopercentne. Na čo by ste si mali dávať pozor, ak sa chcete tomuto neželanému efektu vyhnúť?

  ...