Skip to Content

Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

Vlasy prežiarené slnkom: Trblietavá blond je skutočnou esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste predchádzať neželanému zosvetľovaniu vlasov spôsobenému UV žiarením. Blondínkam preto ponúkame niekoľko užitočných tipov, aby ich vlasy žiarili zdravím aj na jeseň.

To dáva zmysel: Je všeobecne známe, že svetlá pleť je viac náchylná voči poškodeniu slnečným žiarením než tmavá pleť. Málo z nás však vie, že to isté platí aj o vlasoch. Tmavé pigmenty hnedých a čiernych vlasov chránia proti slnečnému žiareniu lepšie než tie svetlé. To znamená, že blond vlasy sú v letných mesiacoch zraniteľnejšie. Blondínky by svojim prameňom preto mali dopriať vhodnú starostlivosť. Faktom je, že nielen štruktúra blond vlasu potrebuje špeciálnu ochranu, aj blond farba samotná trpí pod vplyvom UV žiarenia. Vlasové pigmenty vystavené jeho dlhodobému pôsobeniu sú poškodené a dôsledkom je ich zosvetlenie a ďalšie oslabenie.

Nie je však dôvod na paniku! S našimi tipmi blond vlasy prežijú leto bez následkov, svoju žiarivú krásu a zdravie si ponechajú aj na jeseň. Riaďte sa našimi radami a užívajte si bezstarostné  leto!   

Slnečná ochrana pre blond vlasy: Príprava je základ

Nehádžte svoje vlasy priamo do vody, najskôr ich naučte plávať! Aspoň štyri týždne pred dovolenkou začnite pravidelne používať kondicionéry a vyživujúce kúry. Ak budú vaše pramene zdravé, podarí sa im odolať negatívnemu pôsobeniu slnka, soli i chlóru, ktoré k letu neodmysliteľne patria.

Slnečná ochrana pre blond vlasy: Pod horúcimi lúčmi

Vyživujúce oleje a spreje s ochranou proti UV žiareniu bohaté na vitamíny sú počas prázdnin najdôležitejšími zbraňami pre vaše blond vlasy. Väčšinu týchto produktov môžete aplikovať na vlhké aj suché pramene a mnoho z nich je dokonca odolných voči vode.

Pokožka AJ vlasy: Slnečná ochrana nie je určená len pre našu pleť, UVA a UVB filtre, ktoré tieto produkty obsahujú, spoľahlivo ochránia i naše vlasy. Ak nemáte po ruke žiadnu špeciálnu starostlivosť určenú priamo na vlasy, jednoducho si do nich votrite trocha mlieka alebo spreja s ochranným faktorom a extra pozornosť venujte najmä končekom. No nepreháňajte to! Mlieko má totiž mastnú konzistenciu a ak ho aplikujete na vlasy, stačí len malé dávkovanie. Najdôležitejšie je, aby ste sa vyhli oblasti korienkov. Preto ho na vlasy používajte len v nevyhnutných prípadoch. Extra tip: Cestovné balíčky určené priamo na vlasy – v praktickom malom balení – sú ideálnym doplnkom pre dni strávené pri mori.   

Plážová starostlivosť: Skôr než sa vyberiete na pláž, k jazeru alebo bazénu, doprajte vlasom intenzívnu starostlivosť a extra ochranu v podobe masky. Myslite však na to, že jej pôsobenie si vyžaduje istý čas. Najskôr kúru naneste na vlasy a potom ich stočte do drdolu. Udržíte tak masku vo vlasoch, aby mala čas preniknúť do hlbších vrstiev a pôsobiť. A navyše si tým vyčaríte dokonalý plážový účes.     

PS: Ďalšiu ochranu vašim vlasom ponúknu aj šatky či klobúky. Aj ony budú jedinečným doplnkom vášho plážového outfitu.  

Slnečná ochrana pre blond vlasy: Po opaľovaní

Šampóny špeciálne určené pre blond vlasy z nich nielen zmyjú zvyšky soli a chlóru, dokážu aj osviežiť blond farbu a tým ich ochrániť pred zosvetlením farby. Vhodný kondicionér sa postará o hydratáciu a dodá im dôležité výživné látky. Vďaka nim neprestanú vaše vlasy oslňovať ani po letných prázdninách.

Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Prirodzený jas: Domáce recepty na zosvetlenie vlasov

  Zosvetľovanie

  Prirodzený jas: Domáce recepty na zosvetlenie vlasov
  ...

  Nechajte zasvietiť svetlo vo svojich vlasoch! Vyskúšajte staré známe triky vhodné nielen pre blondínky.

  ...
 • Nepravidelne nafarbené vlasy

  Zosvetľovanie

  Nepravidelne nafarbené vlasy
  ...

  Nafarbili ste si vlasy a zistili ste, že farba ostala pri korienkoch svetlejšia, zatiaľ čo vaše končeky oplývajú tmavším odtieňom? Máte pocit, že vlasy pôsobia na vás rôznofarebne?

  ...
 • Jednoduché a rýchle dofarbovanie vlasov

  Farbenie vlasov

  Jednoduché a rýchle dofarbovanie vlasov
  ...

  Vďaka našim tipom si vlasy jednoducho dofarbíte a vrátite im sýtu farbu aj nádlherný lesk.

  ...
 • Psychológia farieb: Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?

  Farbenie vlasov

  Psychológia farieb: Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?
  ...

  Blond, hnedá, čierna alebo červená – povedzte nám, akú farbu nosíte a my vám povieme, kto ste.

  ...
 • Odvážny a cool: Modrý melír

  Trend pastelových farieb na vlasy

  Odvážny a cool: Modrý melír
  ...

  Nádherné tóny, odtiene a nuansy modrej farby už dávno predstavujú najobľúbenejšiu časť farebného spektra.

  ...
 • Výnimočne jemná: pastelová farba vlasov

  Trend pastelových farieb na vlasy

  Výnimočne jemná: pastelová farba vlasov
  ...

  Pastelové odtiene už nie sú len výsadou kvetov či jarných šiat. Najnovšie sa stali vyhľadávanou voľbou aj pri farbení vlasov.

  ...
 • Luxusný trend: Ružové zlato vo vlasoch

  Účesy a trendy vo farbení

  Luxusný trend: Ružové zlato vo vlasoch
  ...

  Už nezdobí len šperky, náhrdelníky či prstene. Vďaka trendsetterom sa z neho stal luxusný trend, s ktorým vygradujete krásu vašich vlasov na maximum.

  ...
 • Oranžové vlasy: Vyhnite sa chybám pri farbení!

  Účesy a trendy vo farbení

  Oranžové vlasy: Vyhnite sa chybám pri farbení!
  ...

  Domáce farbenie alebo oživenie farby nemusí vždy dopadnúť stopercentne. Na čo by ste si mali dávať pozor, ak sa chcete tomuto neželanému efektu vyhnúť?

  ...
 • Trendy „ecaille“ look: Slnečné lúče alebo ťahy štetca?

  Účesy a trendy vo farbení

  Trendy „ecaille“ look: Slnečné lúče alebo ťahy štetca?
  ...

  Hitom tohto leta je nový trend: mäkké farebné prechody a jemný kontrast. Vysvetlíme vám, čo revolučné prináša a akou technikou farbenia ho dosiahnete.

  ...