Schwarzkopf Professional
Styling - účesy a rady

Hladké vlasy alebo kučery: Celebrity milujú zmenu

Niektoré celebrity milujú hravé zmeny imidžu a výzoru. Vedia, že ak sa v jeden deň ukážu s rovnými vlasmi a na ďalší deň prekvapia kučerami, určite upútajú množstvo pohľadov. Je to síce iba zmena stylingu, ale zvyčajne upúta viac než nová farba či strih vlasov.  

 • Známe tváre sú často dôkazom toho, že účesy nemusia byť mimoriadne zložité či obzvlášť kreatívne, aby si ich ľudia všimli. Jednoduchý prechod od rovných vlasov k záplave kučier vždy predstavuje príjemnú zmenu štýlu. Pozrite sa na dve odlišné kreácie na hlave modelky Georgie May Jagger a všimnite si, že s každým účesom vyzerý úplne odlišne. Nechajte sa ňou inšpirovať: Či si už zvolíte uhladený účes alebo kučery - toto stylingové rozhodnutie vám môže pomôcť vytvoriť iný obraz samej seba. Behom pár minút budete vyzerať ako iná žena.  

 • Ako si dokonale uhladiť vlasy

  Na jemné a lesklé rovné vlasy je krásny pohľad. Styling a make-up rozhodnú, či budete v rovných vlasoch vyzerať elegantne a sofistikovane alebo žensky a zvodne. A uhladené vlasy sa skvele hodia aj vtedy, ak budete chcieť opäť raz vyzerať ako školáčka.

  Akýkoľvek účes pôsobí príťažlivo len vtedy, ak sú vlasy zdravé a žiaria leskom. A pre rovné pramene to platí dvojnásobne. Tam, kde nie sú vlny ani kučery, je každá nedokonalosť ľahko viditeľná – mastnú pokožku hlavy, nedostatok lesku či rozštiepené končeky ničím nezakryjete.  Pokiaľ dodáte svojim vlasom dostatočné množstvo vlhkosti a navyše ešte použijete produkty pre extra lesk, dosiahnete zdravý vzhľad, ktorý je podmienkou pre krásne rovné vlasy. Rovnako nevyhnutné je nanesenie ochranného spreja pred stylingovým teplom. 

  V nasledujúcom videu vám Schwarzkopf expert Armin Morbach vysvetlí, ako si uhladiť vlasy, aby ste dosiahli úchvatný výsledok.  

 • Video: Ako si vyfúkať a uhladiť vlasy

 • Skúste zmenu: Styling hravých kučier

  Záplava hravých kučier je zaručeným magnetom na pohľady. Okrem toho, že pôsobia žensky, zanechávajú aj živý a veselý dojem. Vlny a kučery majú rôzne variácie. Môžete sa rozhodnúť medzi prstovými vlnami, plážovými vlnami, pevne upravenými alebo divokými a mäkkými kučerami. Púder pre objem vám pomôže znásobiť objem a tvarovateľnosť vašich vlasov. A vďaka dobrému laku na vlasy môžete mať istotu, že kučery prežijú celý deň v perfektnom stave.

  V ďalšom videu vás Armin Morbach naučí účinný spôsob tvarovania kučier.

 • Video: Ako si vytvoriť prirodzene pôsobiace kučery

 • V našej galérii vás očaria krásky, ktoré majú okamžitú zmenu z rovných vlasov na kučery v malíčku.

 • Galéria: Celebrity a ich zmena z rovných vlasov na kučery

  Rovné vlasy alebo kučery - Gabriella Wilde

  © Getty Images  

  Rovné vlasy alebo kučery - Gabriella Wilde

  Gabriela vyzerá štýlovo, či už nosí rovné alebo kučeravé vlasy – kdekoľvek sa objaví, vždy vyžaruje prirodzenú ležérnosť.

     

  Rovné vlasy alebo kučery - Olivia Palermo

  Trendsetterku Oliviu Palermo zvyčajne vidíme s dlhými žiarivými vlasmi rozdelenými cestičkou v strede. No z času na čas má aj ona chuť na zmenu a objaví sa s pružnými kučerami. Klasický účes začesaný do strany sa skvele hodí na slávnostné podujatia a špeciálne príležitosti.

  Rovné vlasy alebo kučery - Vanessa Hudgens

  © Getty Images  

  Rovné vlasy alebo kučery - Vanessa Hudgens

  Pre Vanessu Hudgens je zmena z tmavých vlasov na svetlé a z dlhých na krátke prirodzená ako dýchanie. Momentálne sú jej vlasy dlhé a tmavé. Herečka sa vyžíva v experimentovaní s rovným a kučeravým stylingom.

  Rovné vlasy alebo kučery - Clémence Poésy

  © Getty Images  

  Rovné vlasy alebo kučery - Clémence Poésy

  Francúzska herečka Clémence Poésy je viac než peknou tváričkou. Dlhé blond vlasy nosí buď rovné alebo s kučerami: krotí ich zopnutím do copu a niekedy ich nechá voľne padať okolo tváre. Nezáleží na tom, aký štýl zvolí, vždy vyžaruje neodolateľný parížsky šarm. 

  Rovné vlasy alebo kučery - Nicole Richie

  © Getty Images  

  Rovné vlasy alebo kučery - Nicole Richie

  Súčasný životný štýl Nicole Richie odráža jej rolu manželky a matky dvoch detí. Jej výzor pôsobí však rovnako rafinovane ako vždy. Dcéra soulového speváka Lionela Richieho je povestná svojim jedinečným vkusom – mnohí ju považujú za skutočnú módnu ikonu. Tu ju vidíme s dlhým bobom raz v uhladenej verzii a raz s veľkými pružnými kučerami. Oba spôsoby jej sadnú ako uliate. 

  Rovné vlasy alebo kučery - Alexis Bledel

  © Getty Images  

  Rovné vlasy alebo kučery - Alexis Bledel

  Jej poznávacím znamením sú žiarivé modré oči. No čo sa týka štýlu, dáva prednosť menej anjelskému výzoru. Herečka Alexis Bledel si výrazne skrátila vlasy a presedlala na moderný dlhý bob. Svoj účes si upravuje buď elegantne nahladko alebo jemne a hravo – vtedy prídu na rad roztopašné kučery a ofina.