Schwarzkopf Professional
Styling - účesy a rady

Styling vlnitých vlasov: Rovné pri korienkoch, kučeravé pri končekoch

Styling kučeravých vlasov
Kučery Christiny Hendricks vyžarujú pôvab a prirodzenosť. Vlasy pri korienkoch a nad čelom sú takmer rovné.
© Getty Images

Zaujala nás Christina Hendricks a modelky na prehliadke značky Bottega Veneta – s rovnými vlasmi na vrchu hlavy a s kučerami začínajúcimi na úrovni uší boli stelesnením ženskosti. Ukážeme vám, ako ľahko si vyčaríte tento účes aj vy. A pre dokonale zladený look sme doplnili tipy na make-up, ktorý bude ladiť s týmto rafinovaným účesom.

 • Uhladené vlasy navrchu hlavy, ktoré sa smerom nižšie menia na vlny a kučery – to je paleta rôznych lookov, od romantických až po divoké. Kučery si môžete rozstrapatiť alebo precízne vytvarovať (kučery Christiny Hendricks hore). Ak máte chuť stať sa magnetom na pohľady, stavte na tupírovanie a vytváranie mega objemu ako modelky na fotkách nižšie. Vlasy si môžete rozdeliť nepravidelne či naopak presnou cestičkou. Pramene nad čelom sa dajú začesať do strany a upevniť sponkou či nechať voľne padať do tváre.  

 • Retro závan na prehliadkových mólach

 • Styling kučeravých vlasov
  © Getty Images
 • Modelky pre značku Bottega Veneta prezentovali nové, históriou inšpirované kučery v hnedej, ryšavej a blond farbe. Nostalgický retro look bol skvele doplnený žiarivým hrdzavočerveným rúžom. Maskare a očným tieňom dominovali jemné hnedé odtiene.

  Tento neprehliadnuteľný účes zaručene zažiari v akejkoľvek spoločnosti. Kontrast medzi rovnými vlasmi navrchu a našuchorenými končekmi dodáva štýlu známemu zo 40. rokov výnimočnosť a príťažlivosť. Kreácie na hlavách modeliek obsahovali nižšie posadené cestičky na strane, ktoré sa postarali o štipku strohosti týchto účesov. Vlasy nad čelom mali začesané nabok a zopnuté sponkou na opačnej strane. Tento účes je veľmi populárny aj medzi matkami malých dcér – má v sebe školácky prvok, ktorý kontrastuje s prísnou cestičkou a účes do istej miery zjemňuje.  

 • Styling kučeravého retro účesu

  Ak si chcete vytvoriť tento účes inšpirovaný 40. rokmi, mali by vám vlasy siahať minimálne po ramená. 

  1. Po umytí si vlasy vyfúkajte a rozdeľte nízko položenou cestičkou na strane.

  2. Nezabudnite na vlasy naniesť ochranný sprej pred stylingovým teplom. Použite žehličku a s jej pomocou vlasy navrchu hlavy a nad čelom dôsledne uhlaďte. Postupujte prameň po prameni a upravte ich asi do úrovne uší. 

  3. Predtým, ako natočíte vlasy na úrovni uší na malé natáčky, trochu si ich navlhčite. Malé a pevné vlny si môžete jednoducho vytvoriť aj vďaka kulme.

  4. Aby ste dosiahli objemný a roztopašný vzhľad, oddeľte jednotlivé pramienky prstami.

  5. Nakoniec si vlasy vpredu nad čelom zopnite sponkou. Zafixujte ho lakom na vlasy, aby ste si objem a perfektný vzhľad udržali čo najdlhšie.