Schwarzkopf Professional
Styling - účesy a rady

Cool kučery: Stylingoví pomocníci pre každý tvar účesu

Cool kučery
Extra veľké natáčky vám vo vlasoch vyčaria objem s „wow“ efektom.
© Getty Images

Okrúhla kefa, žehlička, kulma... Existuje množstvo stylingových pomôcok, ktoré vám vo vlasoch vyčaria nádherné kučery alebo vlny. Ale ktorý z nich sa hodí na akú príležitosť a je vhodný práve pre vás? Nasledujúci prehľad veci vyjasní - od plážových vĺn až po kučery v štýle 80. rokov, od malých kučier po objemné lokne. Prinášame vám najlepšie tipy a triky vhodné pre každý z týchto lookov. 

 • Objavíte účes svojich snov a prvá vec, ktorá vás napadne, je: Čo budem potrebovať, aby som dokázala vytvoriť tieto dokonalé kučery? Mám použiť žehličku alebo kulmu? Papiloty alebo okrúhlu kefu? Rozhodli sme sa do tohto chaosu vniesť trocha poriadku a poradiť vám, ako na to: Čítajte ďalej a zistite, s ktorými stylingovými nástrojmi sa vám podarí dosiahnuť zvlnený účes presne podľa vašich predstáv, rýchlo a jednoducho. 

 • Cool kučery: Kulma

 • Cool kučery
  Kulma je najlepšou voľbou pre pôvabne vytvarované kučery.
  © Getty Images

  Kulma bude skvelou voľbou, ak sa chystáte vo vlasoch tvarovať veľké kučery alebo vlny. Existuje v dvoch základných podobách: tzv. kónická s tenkým koncom do špica a druhá, trochu širšia so štipcom pre jednoduchší styling. Prvú môžete použiť už pri korienkoch a vytvoriť kučery s extra pohybom a hravým vzhľadom. Kulmou so širším priemerom naopak dosiahnete objemnejšie vlny, ktoré budú mäkko padať na plecia. A vďaka štipcu s ňou dokážu pracovať aj začiatočníci – vlasy stačí omotať okolo nahriateho ramena a zachytiť pomocou štipca. Bez ohľadu na druh však platí, že čím pevnejšie vlasy omotáte, tým pevnejšie budú výsledné kučery. A tiež, že každý zo spomenutých typov je možné použiť ako pre rovné, tak aj pre kučeravé vlasy. A to v prípade, že potrebujete ich tvar s použitím tepla okamžite osviežiť alebo vylepšiť. Či vaše kučery budú začínať už od korienkov alebo chcete zatočiť len konce, je len na vás.     

 • Cool kučery: Žehlička

  Možno to znie trochu zvláštne, ale žehličkou si môžete pomôcť aj pri tvarovaní vĺn. Na dosiahnutie sexy plážového looku bude dokonca ideálnym pomocníkom! Pramienok po pramienku ich vložte medzi nahriate platne a otočte o 180 stupňov (smerom hore pre optimálny objem). Potom ju pomaly vytočte vertikálne smerom dole a vzniknú nádherné, mäkké vlny. Ktorý model je pre vás najvhodnejší? To záleží hlavne na dĺžke a štruktúre vlasov: široké žehličky sa hodia na dlhé, hrubšie vlasy, zatiaľ čo tie s užšími platňami osviežia krátky strih vlasov. Výsledkom budú väčšie (prvý typ žehličky) alebo menšie vlny (druhý typ).      

 • Cool kučery: Natáčky

 • Cool kučery
  Okoreňte svoj účes s papilotmi: Mäkké natáčky sa postarajú o jemné kučery.
  © Getty Images


  Hoci sú k vlasom mimoriadne šetrné, budete potrebovať omnoho viac času než pri použití kulmy či žehličky. Natáčky majú mnoho rôznych tvarov: umelohmotné s vloženými štetinami, kovové natáčky, penové papiloty, nahrievacie natáčky atď. V princípe pre všetky platí, že ich priemer predurčuje veľkosť kučier. Takže ak sú vaším cieľom hustejšie vlasy, vyberte si extra široké natáčky, úzke papiloty sa ideálne hodia pre menšie kučery.

 • Cool kučery: Kulmofén

  Okrem žehličky a kulmy je na trhu aj ďalší stylingový nástroj pre moderné tvarovanie kučier: kulmofén. Automaticky zatáča jednotlivé pramienky (od končekov) na otočné rameno. Jeho prednosťou je, že vlasy rovnomerne nahreje a natočí a hneď ako proces skončí, ozve sa zvukový signál. Vďaka tomu nedojde k prehriatiu vlasov a vy spoľahlivo zistíte, kedy je kučera hotová. 

 • Cool kučery: Okrúhla kefa

  S týmto pomocníkom sú neodmysliteľne spojené slávne zvlnené účesy zo 70. rokov. Ak vám učaroval tento look, snažte sa počas fúkania vlasov zatočiť končeky smerom von a na konci ich zafixujte lakom. No okrúhla kefa dokáže viac než nostalgické retro. Vášmu každodennému stylingu dodá objem a švih. 

 • Video: Dokonalý plážový look

  Ak máte naponáhlo, postupujte podľa nášho návodu a vytvorte si zvodné vlny doslova za okamih: