Schwarzkopf Professional
Styling - účesy a rady

Rady pre ženy - ako upraviť kučeravé vlasy

Rady pre ženy - ako upraviť kučeravé vlasy
Naša stylingová poradňa ponúka nápady pre ideálnu úpravu vašich kučier.
© Rebecca Handler

Kučery majú často vlastnú hlavu. Spojiť najpôvabnejšie vlasové účesy s vašim osobným štýlom môže byť poriadna výzva. Naše rady o stylingu vás zásobia celým arzenálom príkladov a tipov pre úpravu kučeravých vlasov.

 • Obraz ženskej bezstarostnej kučeravej hlavy a na strane druhej každodenný zápas s neposlušnými kučerami. Môže to byť poriadny boj prispôsobiť svoj kučeravý účes vašej osobnosti a návykom s ich úpravou. Samozrejme, vaše kučery by ste mali ukazovať vo svojom prirodzenom čare. Každú konzultáciu začíname diskusiou o správnom strihu účesu, ktoré vytvoria alebo zmenia vašim vlasom štýl.

 • Zaujímavosti o štýle vlasov pre malé i veľké kučery

  V našej poradni sa venujeme malým a veľkým kučerám osobite, pretože každá vlasová štruktúra vyžaduje osobité pravidlá pre ich úpravu. Malé kučery sa zvyknú vzpriamiť a vytvoriť ohromný objem, kým veľké kučery môžu pôsobiť skôr nezbedne. Mali by ste zvážiť či si zvoliť krátky alebo nápadne prestrihaný účes, ak sú kučery malé a pevné. Postupné ostrihané účesy zmenšujú objem. Pre veľké kučery je obzvlášť vhodná dĺžka po bradu. Dlhé vlasy s veľkými kučerami by mali byť postupne zostrihané len jemne, aby sa zvýraznila ich prirodzená pružnosť.

 • Všeobecné rady o štýle účesov

  Ďalším aspektom, ktorý sa musí zohľadňovať v otázke vhodného stylingu, je váš životný štýl. Nechce sa vám tráviť tak veľa času v kúpeľni pred zrkadlom? Umývate si vlasy veľmi často? V takých prípadoch je pre vás ideálny jednoduchý športový strih. Klasické strihy sú vhodné pre ženy, ktoré sú ochotné si dať s praktickým účesom malú námahu, no stále chcú vyzerať štýlovo. Vyskúšať rafinované účesy je zábava pre každého, kto sa nebojí s česaním aj riskovať.

  Stylingy pridané v našej galérií na konci článku ilustrujú naše rady.

 • Tipy a triky o štýle vlasov pre malé i veľké kučery

  Rady o štýle účesov: Klasicky kučeravá hlava

  © Pando Hall  

  Klasicky kučeravá hlava

  Účes po ramená je nápadne stupňovitý. Kondicionér bez vymývania uľahčuje úpravu vlasov. Nechávajte vlasy vyschnúť prirodzene. Potom vytvorte pomocou prstov cestičku a ukryte ofinu nabok pod vlasy. Dve prekrížené spony určite ofinu pridržia. Pred odchodom večer do mesta použite trochu extra lesklého laku na vlasy.

  Rady o štýle účesov: Jednoduchý štýl pre malé kučery

  © Laurence Monneret  

  Sporty Small Curls

  Vlasy sú ostrihané nakrátko s o niečo dlhšími zakrývajúcimi a stenčenými vlasmi. Styling je tak jednoduchý, ako sa len dá. Po umytí je treba vlasy sčesať pomocou hrebeňa s riedkymi zubami. Niekoľko kučier presuňte namiesto a vytvaruje pomocou gélu.

  Rady o štýle účesov: Sofistikovane malé kučery

  © Ian Sanderson  

  Sofistikovane malé kučery

  Vlasy sú dlhé, zostrihané postupne a ofina je nápadným znakom. Do vlasov po umývaní naneste ochrannú kúru proti teplu. Potom vysušte pomocou fénu s difúznou násadkou, aby ste vysušili vlasy bez ofiny. Na tú naneste stylingový výrobok, aby zostala hladká. Rozčešte ju pomocou hrebeňa s riedkymi zubmi. Teraz ste pripravená vysušiť ofinu pomocou fénu s pripojeným difuzérom. Môžete ju aj vyrovnať pomocou žehličky na vlasy, ak sú vlnky veľmi malé a priliehavé.

  Rady o štýle účesov: Klasické štýly pre veľké kučery

  © Smith Collection  

  Klasické štýly pre veľké kučery

  Vlasy sú dlhé, postupne ostrihané a dlhá je aj ofina. Po umytí do vlasov naneste ochrannú kúru proti teplu. Vysušte s fénom s difúznou násadkou a prstami vytvorte cestičku. Potom v dlaniach rozotrite malé množstvo vosku na vlasy a obtočte niekoľko prameňov okolo prstov. To zdôrazní vlastné kučery. Malé množstvo laku na vlasy dodá vlasov účinnú fixáciu po celý deň.

   

  Rady o štýle účesov: Jednoduchý štýl pre veľké kučery

  © Tina Chang  

  Jednoduchý štýl pre veľké kučery

  Vlasy dlhé po bradu a s dlhou ofinou? Po umytí nasprejujte do mokrých vlasov ochrannú kúru proti teplu. Potom vysušte s fénom s difúznou násadkou a prstami vytvorte cestičku. Je to tak jednoduché!

  Rady o štýle účesov: Sofistikovaný štýl pre veľké kučery

  © altrendo images  

  Sofistikovaný štýl pre veľké kučery

  Vyzerá dobre pre postupne zostrihané vlasy po plecia s dlhou ofinou. Po umytí do vlasov naneste ochrannú kúru proti teplu a vysušte s fénom s difúznou násadkou. Rozdeľte vlasy v strede pred ich vyrovnávaním pomocou žehličky na vlasy od výšky ucha. Nakoniec zafixujte lakom na vlasy.

 • Tipy pre vytvorenie účesov hore:

  • Nechávajte vlnky schnúť prirodzene tak často, ako je to možné. Používajte výrobky proti krepovatosti, ktoré necháte na vlasoch pôsobiť. Použite malé množstvo stylingového výrobku pred obtáčaním jednotlivých prameňov okolo prsta.  Uistite sa, že končeky sa nevykrúcajú od seba ako stará maliarska kefa. Čas od času sa to stať môže. Vtedy jednoducho zatočte končeky spolu a obtočte pramene okolo prsta znovu.
  • V našich stylingových radách, sme vám ukázali typy, ktoré vyžadujú vyrovnávanie kučier. Doprajte si čas na vytvorenie takýchto účesov. Kučery a najmä prirodzene pevné kučery sú obzvlášť vzdorujúce proti vyrovnávaniu alebo tvarovaniu všeobecne. Po umytí vytlačte uterákom vlhkosť z vlasov, ale nešúchajte, aby sa vlasy nezamotali. Začnite mokré (uterákom nie úplne vysušené) vlasy fénovať a zároveň prečesávať dorovna. Keď sú úplne suché, môžete začať vyrovnávať plochou žehličkou - nikdy nie, ak sú čo i len trochu vlhké!
  • Cestička by nemala rozdeľovať vlasy na presne rovnaké časti. To sa kučeravým účesom často nehodí.
  • Kučery často nemajú prirodzený lesk, pretože sú väčšinou suché a povrch odráža svetlo menej účinne ako rovné vlasy. Výrobky pre bohatú vlasovú starostlivosť sú odpoveďou na tento problém, mimo používania spreju pre lesk vlasov ako posledný krok v ich úprave.
 • Link pre konzultácie o úprave kučeravých vlasov

  Ešte viac štýlov účesov pre ženy s kučierkami >> glamourmagazine.co.uk