Schwarzkopf Professional
Styling - účesy a rady

Rafinované doplnky pre XL pôvab

Vlasové doplnky
Súčasnému stylingu vlasov dominujú kožené čelenky. Značka Fendi ich na mólo vyslala v bielom prevedení a s šarmom 60. rokov.
© Getty Images

Kto tvrdí, že čo je praktické, nemôže byť zároveň aj krásne? V minulosti boli štipce, čelenky a spony často len praktickými stylingovými pomocníkmi, no momentálne vystúpili z tieňa priamo do svetiel reflektorov. Tieto dekoratívne doplnky dokážu dodať každému účesu niečo nevšedného navyše. Otvorte s nami šperkovnicu a objavte nové vychytávky zo sveta vlasového stylingu!  

 • Štipce, spony & spol. obyčajne nijak neupozorňujú na svoju existenciu. Sú primárne navrhnuté ako praktické nástroje, často splývajú s farbou vlasov a nenápadne slúžia svojmu účelu. To všetko však teraz patrí minulosti, na scéne sa totiž objavili vlasové doplnky! A to vďaka ušľachtilým materiálom a novému dizajnu v znamení minimalizmu ale aj pompéznosti. Nenápadní asistenti sa dostávajú do centra pozornosti. Svoje užitočné schopnosti nestratili, no hlavnú úlohu hrá tento krá ich vzhľad. Nazrite do našej galérie a zistite, ako to vyzerá v praxi.    

 • Vlasové doplnky: Niečo malé navyše

  Vlasové doplnky: Hladké kožené čelenky

  © Getty Images  

  Vlasové doplnky: Hladké kožené čelenky

  Zatiaľ čo iné čelenky sú v najlepšom prípade odličovacím náčiním, táto štýlová čelenka si žiada maximálnu pozornosť. Široká čelenka z hladkej čiernej kože prilákala na prehliadke návrhárky Proenzy Schouler pohľady všetkých zúčastnených. Nosí sa presne nad čelom a dlhé rozpustené vlasy sa vďaka nej stanú pastvou pre oči. Vrchné vlasy na temene si najskôr trochu natupírujte a až potom nasaďte koženú čelenku – elegantný look tak nadobudne trochu ležérnejší tón. 

  Vlasové doplnky: Nariasené kožené čelenky

  © Getty Images  

  Vlasové doplnky: Nariasené kožené čelenky

  Na prehliadke Fendi sme okrem bielej verzie (foto hore) videli aj kožené modely v tmavohnedej, oranžovej alebo čiernej farbe. Môžete ich použiť ako malé farebné akcenty alebo diskrétne detaily, záleží len na vašej nálade či odtieni vlasov. Čelenky z riasenej kože vám každopádne vyčaria horúci look bez toho, aby ste museli pre zrkadlom vyvinúť príliš mnoho úsilia. Ako tento cop s nedbalým šarmom, ktorý nepôsobí umelo ale sofistikovane.

  Vlasové doplnky: Štrasové spony

  © Getty Images  

  Vlasové doplnky: Štrasové spony

  Ani trblietavé spony vo vlasoch momentálne neujdú pozornosti. Aj ten najjednoduchší účes bude zrazu čarovný a zaujímavý. Prirodzene, že nie sú len nepraktickou dekoráciou. Na prehliadke módneho domu Prada boli pripnuté k ultra vysokým copom umiestneným naboku nad uchom – skvelý nápad!  

  Vlasové doplnky: Kvetinové brošne

  © Getty Images  

  Vlasové doplnky: Kvetinové brošne

  Máme pre vás niečo špeciálne: Tieto rozkošné brošne a dekoratívne spony pretransformujú akýkoľvek účes na jedinečný look. Buď ako delikátne púčiky zdobia jednotlivé pramienky vlasov, alebo vytvárajú dekoratívne kytice okolo voľne zopnutých drdolov (rozkvitnuté účesy u značky Dolce & Gabbana). A pretože vlastnoručné výtvory sú teraz „in“, máme pre vás extra tip: V kreatívnych obchodoch nájdite svoje obľúbené kvety a pomocou kvapky lepidla ich pripevnite napr. k vlásenkám – a jedinečný doplnok je na svete!

  Vlasové doplnky: Spony s kolíkom

  © Getty Images  

  Vlasové doplnky: Spony s kolíkom

  Aj minimalizmus dokáže zanechať dojem. Dokazujú to jednoduché spony s kolíkom (na prehliadke značky Derek Lam). Kolík zachytávajúci vlasy je prestrčený cez kožený pruh. Rýchlo a jednoducho tak dodáte copom a výčesom elegantný, sofistikovaný vzhľad.

 • Tipy & triky s vlasovými doplnkami

  Vaše vlasy nemajú svoj deň? Žiaden čas na styling? Vlasový doplnok dokáže zázraky! Mastné korienky lusknutím prsta zamaskujete čelenkou a malé detaily ako štrasové spony rýchlo a efektívne pozdvihnú váš každodenný vzhľad.

  Krátke vlasy aj bez zložitého stylingu dostanú extra porciu pôvabu vďaka kvetinovým brošniam a trblietavým sponám.

  Malé spony a štipce sa môžu nepozorovane zošuchnúť hlavne z jemných vlasov. Aby ste sa uistili, že všetko zostane na svojom mieste, príslušný pramienok vlasov si vopred natupírujte. Jeho zvrásnený povrch poskytne sponke lepší podklad a ona bude lepšie držať. A pomáha tiež, ak si výsledný styling zafixujete lakom na vlasy.   

  Ak ich správne nasadíte, dokážu malé šperky lichotiť rozličným tvarom tváre: Brošňa umiestnená na temene v kombinácii s vysoko posadeným drdolom predĺži okrúhlu tvár a ona tak vyzerá užšie. Ak je vaša tvár skôr hranatá alebo pozdĺžna, spony lepšie vyniknú po stranách.