Schwarzkopf Professional
Styling - účesy a rady

Ideálne účesy a styling na cestách

Styling na cestách
Modelka Irina Lazareanu si na cestovanie vybrala tento jednoduchý účes. (Ne)upravené vlasy jej voľne padajú na ramená, strapatá ofina neposedne zahaľuje čelo. Klobúk plní funkciu slnečnej clony a zároveň štýlového doplnku.
© Getty Images

Či už sa chystáte na krátky alebo dlhší výlet a zvolíte cestu autom, autobusom, vlakom alebo poletíte lietadlom, vaše vlasy by v každom prípade mali vyzerať pôvabne. Ideálny cestovný účes síce vyžaduje minimálne stylingové úsilie, vyzerá však za každých okolností krásne a upravene. Podelíme sa s vami o najlepšie tipy na úpravu vlasov  počas dovolenkového režimu – v našej galérii určite nájdete ten pravý účes na svoj ďalší výlet.

 • Skúsení cestovatelia sa pružne a s nadšením prispôsobujú okolnostiam. Zbytočné, otravné úkony vám môžu uberať čas, ktorý by ste radšej strávili poznávaní okolitých krás. Preto je najlepšie sa pohodlne obliecť a zvoliť jednoduchý účes, ktorý nevyžaduje opakovanú úpravu. To však samozrejme neznamená, že by ste sa na cestách mali vzdať akýchkoľvek módnych rozhodnutí. Váš outfit aj účes môžu byť jednoduché a očarujúce zároveň.  

 • Styling na cestách: Účes na každú príležitosť

  Zložitých účesov sa na cestách radšej vzdajte. Okrem toho, komplikovaný styling by bol iba stratou času, pretože tupírovanie vlasov, výrazné kučery a rafinované vrkoče by väčšinu výletov aj tak neprežili. Najvhodnejšie účesy na takúto príležitosť podliehajú určitým požiadavkám. Praktickým variantom sú za každých okolností drdol a jednoduchý cop. Vďaka nim udržíte svoje vlasy preč z tváre a úspešne zdoláte aj rozmary počasia či cestovného rozvrhu. Zopnite si vlasy vzadu či na strane, aby ste si mohli oprieť hlavu o sedadlo. Rovné alebo uhladené vlasy sa výborne hodia na jednodenný výlet. Bez výhrad totiž budú spolupracovať pri vašich turistických dobrodružstvách a sú dostatočne elegantné na večer strávený v meste alebo na príjemný obed v reštaurácii. 

 • Styling na cestách: Štýlová všade, kam sa pohnete

  Aj keď radšej cestujete naľahko, vyplatí sa mať po ruke niekoľko stylingových pomôcok. Suchý šampón osvieži účes, ktorý stratil tvar a púder pre objem vlasov robí zázraky predovšetkým v prípade ležérnych, uvoľnených účesov. Nezabudnite si zabaliť malú kefu, jednoduchú gumičku, sponu a niekoľko kusov sponiek.

  V galérii máme pre vás ďalšie zaujímavé tipy. Kaderník Armin Morbach vám v nasledujúcom videu zase ukáže, ako si vyfúkate a uhladíte vlasy tesne pre tým, než vyrazíte na váš ďalší výlet. 

 • Video: Ako si vyfúkať a uhladiť vlasy

 • Galéria: Styling na cestách

  Styling na cestách: Jessica Hart

  © Getty Images  

  Styling na cestách: Drdol

  Modelky ako Jessica Hart sú expertkami na úpravu vlasov počas cestovania. Drdol si posadila vysoko na temene hlavy – je to jej najobľúbenejší cestovný účes.

     

  Styling na cestách: Vrkoče

  Speváčka Sky Ferreira si zaplietla vlasy do ležérnych a jednoduchých vrkočov, ktoré zvládnu každú cestovnú horúčku. Tento účes sa mimoriadne hodí na cestovanie, hlavne ak sa chystáte do hôr, k pobrežiu alebo do mesta.

     

  Styling na cestách: Rovné vlasy

  Prirodzene kučeravé alebo vlnité vlasy si vyhladíte žehličkou. Modelka Irina Shayk je dôkazom toho, že uhladený look ideálne pristane k akýmkoľvek zážitkom v neznámom meste. Uhladzujúci sprej tento účes udrží v perfektnom stave po celý deň. Vlasy počas dňa hladko padajú na ramená a večer sú dostatočne elegantné na akúkoľvek príležitosť.

  Styling na cestách: Lauren Conrad

  © Getty Images  

  Styling na cestách: Cop

  Herečka Lauren Conrad sa počas výletov rada vracia k základnému účesu. Nosí voľne zopnutý, vysoko posadený cop, ktorý zaručene ustojí výlet akéhokoľvek druhu. 

  Styling na cestách: Leigh Lezark

  © Getty Images  

  Styling na cestách: Krátke vlasy

  Modelka Leigh Lezark si nemusí lámať hlavu s nenáročným a trvácnym účesom na cesty. Tento jednoduchý krátky strih nepotrebuje nič viac než trocha stylingového gélu, ktorý sa postará o jej upravený vzhľad, kamkoľvek sa vyberie.

  Styling na cestách: Elizabeth Olsen

  © Getty Images  

  Styling na cestách: „Nedokončený“ look

  Dlhé vlasy Elisabeth Olsen sú tiež celkom praktické, pokiaľ ide o cestovanie. Táto „nedokončená“ verzia je vhodná na cesty – vyzerá príťažlivo a veľmi ľahko ju upravíte do polovyčesaného účesu.