Schwarzkopf Professional
Styling - účesy a rady

Vlásenky, štipce a spol.: Stručný sprievodca stylingovými vychytávkami

Štipce, spony a ďalšie pomôcky
Stylingoví pomocníci vám z času na čas zachránia život a pomôžu vytvoriť zaujímavý účes. Vlásenky, sponky a ďalšie produkty toho dokážu veľa.
© Getty Images

Aké kadernícke pomôcky sa hodia k akému účesu? Všetko vám objasníme a prezradíme, ako tieto malé doplnky správne používať na zopnutie, stiahnutie a styling vlasov.

 • Praktické, štýlové a nenahraditeľné: Štipce a ďalšie kadernícke doplnky sú maličkosti, bez ktorých sa nezaobíde žiaden dokonalý look. Predtým, než odhalíme, na aké účesy sú určené, vám ich stručne predstavíme:

 • Vlásenky

 • Štipce, sponky a ďalšie pomôcky
  Dekoratívne a praktické: Vlásenky
  © Fotolia

  Na prvé miesto v našom zozname sme zaradili vlásenky a má to svoj dôvod – tieto praktické sponky vás zachránia snáď v každej situácii. Okamžite pripevnia malé pramienky, udržia na mieste vlasové doplnky najrôznejšieho druhu. A s trochou zručnosti a originality z nich samých môžete vytvoriť umelecké dielo. Nechajte sa inšpirovať tu

  Charakteristické znaky: Jedna hladká a jedna zvlnená strana, sú vyrobené z kovu. Ich ostré konce pokrývajú plastové násadky a chránia tak vlasy pred poškodením.

  Aplikácia: Do vlasov ich zapínajte nie hladkou ale zvlnenou stranou smerom dole. Prečo? Nerovný povrch sa prispôsobí tvaru hlavy omnoho lepšie a zaručí väčšie spevnenie účesu.  

 • Sponky

 • Štipce, spony a ďalšie pomôcky
  Neviditeľné: Sponky na styling vyčesaných účesov
  © Fotolia

  Sponky sú akousi sivou eminenciou medzi stylingovými nástrojmi, skvele sa hodia na neviditeľnú fixáciu pramienkov alebo zapletaných účesov. A sú ako stvorené na upevnenie výčesov akéhokoľvek druhu. Ich úzky tvar a rovné konce umožňujú, aby sme ich ohli do požadovaného tvaru, záleží na účese a spôsobe úpravy.

  Charakteristické znaky: Tvar do „U“ s vrúbkovanými stranami, ktoré sa smerom ku koncu zužujú.

  Aplikácia: Najkôr obe strany sponky od seba trochu oddeľte a do polovice ju zapichnite do vlasov. Potom ich jedenkrát obráťte a dobre ukryte vo vlasoch. 

 • Štipce

 • Štipce, sponky a ďalšie pomôcky
  Rýchle zopnutie: Štipec vám pomôže udržať vlasy preč z tváre.
  © Manufactum

  Štipce si v uplynulých rokoch príliš neškrtli, kadernícke trendy ich používaniu evidentne nepriali. Boli považované za staromódne a nevkusné, no v skutočnosti ide o geniálnych pomocníkov. Hrebienok štipca sa jednoduchým pohybom uzavrie a je schponý udržať vlasy na uzde bez toho, aby ich nepríjemne ťahal. Mali by sme ho začať brať opäť vážne aj pokiaľ ide o štýl a vzhľad účesu. Viac zistíte v našej galérii.  

  Poznávacie znaky: Predĺžená spona s pružinkou a so zúbkami, ktoré do seba zapadajú.

  Aplikácia: Vezmite širší prameň vlasov, otvorte štipec a vlasy ním zopnite.

 • Spony

 • Štipce, sponky a ďalšie pomôcky
  Skrášľovací prostriedok: Spony do vlasov ozdobia váš účes.
  © Asos

  Čo dákže spona do vlasov? Vďaka nej sa váš účes stane neprehliadnuteľný! Okrúhle, trojuholníkové alebo v tvare štvorca – tieto dekoratívne doplnky môžu mať farby a tvary od výmyslu sveta. Kovové tóny ako zlato či striebro vo vlasoch obzvlášť príťažlivo vyniknú a sú nositeľmi nadčasovej krásy.

  Charakteristické znaky: Ozdobný dizajn a pružinkové zapínanie.

  Aplikácia: Otvorte sponu, kovovú pracku umiestnite pod vlasy a potom sponu stisnutím znovu zapnite. Aby ste dosihli extra spevnenie, prameň vlasov najskôr stiahnite do gumičky a až potom zopnite sponou.  

  Ďalšie stylingové nápady s týmito malými-veľkými pomocníkmi nájdete v našej galérii.

   

 • Štipce, spony & ďalšie kadernícke vychytávky

  Vlásenky spevnia váš účes

  © indigitalimages.com  

  Vlásenky spevnia váš účes

  Neriešitelná situácia? Nie, stačí mať po ruke vlásenky! Postarajú sa takmer o všetko, aspoň čo sa týka stylingu vlasov. A dokonca si s ich pomocou ľahko upevníte aj trendy sieťky na vlasy.

  Ako na to: Votrite do ešte vlhkých vlasov penové tužidlo veľkosti tenisovej loptičky a potom ich vyfúkajte. Vlasy si začešte dozadu a zopnite ich do nedbalého drdolu vzadu na hlave. Vezmite sieťku a naaranžujte ju nad čelom, ponad uši až dozadu, konce nad drdolom zviažte. Každý z nich vzadu upevnite vlásenkou. A aby účes dlho vydržal, zakončite styling štedrou dávkou laku na vlasy. 

  Vlásenky vás nenechajú v štichu

  © indigitalimages.com  

  Vlásenky vás nenechajú v štichu

  Šikovný komplic: Vlásenky vám prídu skvele vhod aj v prípade, ak potrebujete predstierať iný účes, než práve máte. Čím by boli bez vláseniek napr. taký falošný bob alebo falošná ofina (na obrázku) bez vláseniek? Ani zďaleka také pevné a štýlové!

  Ako na to: Aplikujte do vlasov ochranný sprej a uhlaďte ich prameň po prameni žehličkou. Potom si vlasy rozdeľte veľmi nízko na strane, pramene nad čelom upravte krížom cez čelo a pripnite ich na protiľahlej strane vlásenkou. Troška laku s lesklým efektom zaručí nádherne žiarivý vzhľad.

  Sponky účes zafixujú

  © Getty Images  

  Sponky účes zafixujú

  Máte chuť na sofistikovaný zapletaný účes? Ak áno, musíte nevyhnutne siahnuť po sponkách. Diskrétne a praktické, neupriamujú pozornosť na seba ale na účes – títo pomocníci v tvare „U“ zaručene udržia vaše vlasy na uzde!

  Ako na to: Do vlasov si votrite sprej pre objem, aby boli plnšie a tvarovateľnejšie. Rozdeľte si ich na dve polovice a každú z nich zapleťte tak, že začnete na úrovni uší. Nakoniec vrkoče upevnite na mieste sponkami. Tip: Ležérny, strapatý finiš dodá looku à la „dievčatko z hôr“ moderný nádych. Jednoducho si vrkoče trochu roztiahnite do strán a hotovo! 

  Štipce vlasy zopnú

  © Asos  

  Štipce vlasy zopnú

  Štipec si právom užíva stylingový comeback a kaderníci ho začínajú znova rešpektovať. Vďaka bohu, pretože iba málo stylingových nástrojov je takých praktických ako práve táto „ozubená“ sponka.   

  Ako na o? Aby sa vám vlasy podmanivo leskli, votrite si do dĺžok vlasov pár kvapiek oleja. Vlasy si začešte dozadu do tvaru falošného copu a účes zopnite štipcom. Voilà!

  Spony vás ozdobia

  © indigitalimages.com  

  Spony vás ozdobia

  Tento dekoratívny vlasový doplnok bude skutočným skvostom aj v tom najklasickejšom účese. Stačí si ňou zopnúť jednotlivé pramienky alebo ho použiť čisto ako dekoráciu a zapichnúť ho do účesu na strane. Trendy tip: Upevnite si cop sponou naboku hlavy a účes vám vydrží dlhšie.   

  Ako na to: Použite suchý šampón, ktorý dodá vlasom viac objemu. Potom si vlasy dobre rozčešte a stiahnite do copu vysoko na hlave. Nechajte ho padať na jednu stranu a pripnite ho na úrovni spánku pomocou spony. Dokonalý trik pre dokonalý vzhľad.