Schwarzkopf Professional
Styling - účesy a rady

Elegantní i ležérni: Muži a ich klobúky

Účesy pre mužov s klobúkmi
Colin Farrell si svoj krátky účes s dlhšími prameňmi schoval pod tmavý klobúk.
© Getty Images

Muži zbožňujú nosenie klobúkov, baretov a baseballových šiltoviek počas celého roka. Hviezdy v našej galérii prezentujú rôzne druhy pokrývok hlavy – nechajte sa inšpirovať a zistite, aký účes zvoliť pod klobúk alebo čiapku.

 • Klobúky a čiapky sú bezpochyby najštýlovejším doplnkom v pánskom šatníku – dokážu dodať mužom osobitosť a zároveň tajomnosť. Ku každému outfitu existuje priliehavý klobúk či čiapka. Vhodne zvolenou pokrývkou hlavy môžete svojmu looku dodať ležérny nádych alebo svoj štýl pozoruhodne podčiarknuť. Všetko závisí na vybraných kúskoch odevu a na vašom jedinečnom štýle. Colin Farrell vyzerá v klobúku veľmi šarmantne, rovnako ako Ashton Kutcher v baseballovej čiapke. V galérii vám ukážeme, ako si pod ne upraviť vlasy, aj keď sú tie vaše trochu dlhšie.

 • Stylingové tipy pre mužov s klobúkmi

  Nie je dôvod, prečo by muži mali schovávať svoje vlasy pod klobúkom. Práve naopak, viditeľne splývajúce vlasy sú príťažlivé! Niekoľko strapatých prameňov nad čelom, na krku alebo po stranách vykúkajúcich spod lemu klobúka má v sebe dávku uvoľnenosti - stávajú sa súčasťou nenúteného vyžarovania (štýl Adriena Brodyho alebo Roberta Redforda). Iné klobúky a outfity si však vyžadujú premyslenejší styling so začesanými vlasmi elegantne uhladenými voskom (ako v prípade Colina Farrella).

  Ako si klobúk alebo čiapku nasadiť, to už záleží na vašom individuálnom štýle. Hlboko do čela či ďalej dozadu ako tyrolskú čiapku? Bude cool, ak bude baseballová čiapka posadená viac na stranu? Má okraj plochej čiapky smerovať dopredu alebo dozadu? Najlepším spôsobom, ako to zistiť, je vyskúšať si pred zrkadlom rôzne variácie a spôsoby nosenia. Spoľahlivo tak prídete na to, ako zladiť klobúk i čiapku so svojimi rysmi i štýlom obliekania.

  Pre mužov s výraznejšími kútmi nad čelom môžu mať pokrývky hlavy aj praktický význam. Čiapkou či klobúkom hravo schovajú ustupujúcu líniu vlasov po stranách čela. Alebo ich môžu ako Colin Farrell či Luke Evans nechať vyniknúť bez zakrývania.

  V galérii sme zostavili sériu skvele zladených hviezd v klobúkoch a čiapkach – nebojte sa ich nasledovať!

 • Galéria: Účesy pre mužov v klobúkoch

  Muži s klobúkmi: Adrien Brody

  © Getty Images  

  Muži s klobúkmi: Adrien Brody

  Americký herec a producent Adrian Brody je pomerne urastený a nepotrebuje si pridávať centimetre nosením klobúka. Ten často a s obľubou nosí preto, lebo jednoducho patrí k jeho štýlu. Švihácky klobúk vyzerá na jeho strapatých, neupravených vlasoch mimoriadne príťažlivo. Svoj vzhľad skvele doplnil ležérne tvarovanou bradou.

  Muži s klobúkmi: Reeve Carney

  © Getty Images  

  Muži s klobúkmi: Reeve Carney

  Herec a skladateľ Reeve Carney je známy účinkovaním v broadwayskom muzikáli Spider-Man. S klobúkom dobrodruha a vyčnievajúcou strapatou ofinou pôsobí, ako by sa chcel vydať na safari.

  Muži s klobúkmi: Lloyd

  © Getty Images  

  Muži s klobúkmi: Lloyd

  Spevák R&B Lloyd si na krátke vlasy nasadil jasnočervenú baseballovú čiapku. Krátke pramene sú ako stvorené na nosenie pokrývok hlavy. Čiapka ich v tomto prípade zakrýva len čiastočne.

  Muži s klobúkmi: Luke Evans

  © Getty Images  

  Muži s klobúkmi: Luke Evans

  Herec Luke Evans si klobúk posadil viac dozadu, presne tak, aby odhalil vysokú líniu vlasov nad čelom.

  Muži s klobúkmi: Ashton Kutcher

  © Getty Images  

  Muži s klobúkmi: Ashton Kutcher

  Ashton Kutcher miluje nosenie baseballových čiapok. Na hlave ich má všade, kam chodí - či už na pracovnú večeru alebo len tak na prechádzku. Podľa neho sa hodia ku všetkému, vrátane košele a kravaty. Prečo nie? Spod čiapky mu vykúkajú pramienky vlasov, so šiltom hlboko vpredu pôsobí nenápadne a zároveň tajomne.

  Muži s klobúkmi: Robert Redford

  © Getty Images  

  Muži s klobúkmi: Robert Redford

  Hollywoodska legenda Robert Redford si pred mnohými rokmi obľúbil poštársku čiapku. Spod anglického tweedu mu z každej strany vyčnievajú neposlušné pramienky vlasov a vytvárajú hravý, chlapčenský dojem.