Schwarzkopf Professional
Styling - účesy a rady

Majstrovské účesy z futbalového ihriska

Účesy futbalistov
Svetový šampión Toni Kroos hrá prvú ligu aj vo vlasovom stylingu.
© Getty Images

Držať sa pri zemi nie je ich štýl – futbalisti už nie sú len top športovci a superhviezdy obdivované množstvom fanúšikov. Stali sa z nich aj profesionáli v stylingu, ktorí čoraz viac určujú, čo je trendy. Prinášame vám prehľad účesov, ktoré zažiaria na trávnikoch Európskeho šampionátu 2016.

 • Európu zachvátila futbalová horúčka – v júni sa rozhodne o víťazovi spomedzi 24 tímov, ktoré reprezentujú národy Európy. Každý túži byť pri tom, či už na trávniku alebo v publiku. Ktoré mužstvo sa dostane do finále a ktoré získa vytúžený titul majstra Európy? V stávke je veľa. Niet divu, že hráči sa snažia pritiahnuť pozornosť. Prirodzene, že najdôležitejšie stále zostáva ich športové umenie, no medzičasom si už vydobyli popularitu aj na inom poli. Ostro sledovaný je aj ich vzhľad, v ktorom hrajú podstatnú rolu vlasy. Množstvo fanúšikov kopíruje účesy svojich futbalových idolov. Svetoví šampióni z Nemecka, držitelia titulu zo Španielska, futbalisti z Talianska, Anglicka, Belgicka, Rakúska, Poľska a Severného Írska... nezáleží na krajine či lige. Zaostrili sme na najzaujímavejších protagonistov Majstrovstiev Európy 2016 a prinášame cool účesy, ktoré z nich už teraz robia šampiónov. Týchto šťastných sedem sa kvalifikovalo až do pomyselného finále – predstavujeme vám kandidátov na stylingový titul:     

 • Majstrovstvá v stylingu: Top účesy futbalistov

  Účesy futbalistov: Sergio Ramos

  © Getty Images  

  Účesy futbalistov: Sergio Ramos

  Počas posledných Majstrovstiev Európy, ktoré sa konali v Poľsku a na Ukrajine, si víťazný pohár odniesli Španieli. Člen tímu Sergio Ramos, kapitán mužstva Real Madrid, sa predvedie aj vo Francúzsku – tento krát ako obhajca titulu. Španielsky matador pôsobí sebavedomo aj vďaka svojmu vzhľadu. Nosí podstrih, po stranách má vlasy vyholené a navrchu výrazne dlhšie. Rozdeľuje si ich nízkou cestičkou a prečesáva nabok. Trendy look, ktorým zbiera body aj mimo ihriska, dopĺňa extra plnou bradou.    

  Účesy futbalistov: Paul Pogba

  © Getty Images  

  Účesy futbalistov: Paul Pogba

  Pre Paula Pogbu sa tohtoročné Majstrovstvá odohrávajú na domácom poli. Tento fakt zvýrazňuje aj svojím účesom – stredový hráč si vlasy vyholil nakrátko, a to predovšetkým po stranách, ktoré ozdobil kreatívnymi motívmi. Momentálne sa diváci môžu na jeho ľavej strane pokochať nápisom PogBoom, ktorý sa vzťahuje na výbušné kopy toho hráča. Je to mimochodom aj obľúbený hashtag fanúšikov Paula Pogby na sociálnych sieťach. Na druhej strane nosí galského kohúta (symbol jeho národného tímu) a vyjadruje tak svoj patriotizmus aj počas šampionátu.     

  Účesy futbalistov: Mario Gómez

  © Getty Images  

  Účesy futbalistov: Mario Gómez

  Keďže kvôli zraneniu nemohol Mario Gómez cestovať do Brazílie na Majstrovstvá sveta 2014, je tento útočník nemeckej reprezentácie o to ambicióznejší na európskej pôde. Jeho účes má nádych ležérnosti a nenútenosti. Dlhšie vlasy na temene dostáva do formy stylingovým voskom. Znie to ako skvelá taktika – ak sa mu podarí streliť gól hlavičkou, stačí jeden pohyb rukou a účes je opäť v perfektnom tvare. 

  Účesy futbalistov: Sami Khedira

  © Getty Images  

  Účesy futbalistov: Sami Khedira

  Na rozdiel od spoluhráča Maria Goméza Sami Khedir na šampionáte v Brazílii nechýbal – no finále mu tiež kvôli zraneniu aj tak ušlo. Vo Francúzsku sa objaví vo výbornej forme a navyše s novým lookom: vlasy pôvodne siahajúce po bradu (spolu s čelenkou poznávacie znamenie tohto hráča) má ostrihané nakrátko! Je to reakcia na rozchod s priateľkou, ktorou bola kráska Lena Gercke, alebo spôsob, ako sa dostať do formy a získať titul majstra Európy? Nech už je vysvetlenie akékoľvek, výsledkom je populárny účes. Krátkemu strihu dominuje postupný prechod po stranách a dlhšie vlasy na temene – Sami Khedir si ich upravuje nabok.   

  Účesy futbalistov: Olivier Giroud

  © Getty Images  

  Účesy futbalistov: Olivier Giroud

  Gólman z mužstva Arsenal je považovaný za jedného z najlepších európskych útočníkov. A patrí aj medzi tých najpríťažlivejších! Hviezda Premier League Olivier Giroud sa pýši imidžom francúzskeho Beckhama. No víťazstvo by tiež nebolo na zahodenie... uvidíme! A aký je štýl tohto atraktívneho športovca, ktorý má v pláne získať titul? Moderný a ambiciózny – vlasy sú po stranách aj vzadu na hlave skrátené na pár milimetrov, dlhšie pramienky na temene má účelne upravené smerom hore. Výrazný účes, ktorým sa francúzsky futbalista katapultoval do čela ligy, aspoň čo sa týka mužného vyžarovania.  

  Účesy futbalistov: David Alaba

  © Getty Images  

  Účesy futbalistov: David Alaba

  Útok, obrana, stredová pozícia atď... David Alaba z Rakúska už potvrdil svoje futbalové kvality na všetkých stranách trávnika. Bavorský profesionál je neuveriteľne všestranný aj čo sa týka účesu – občas nosí vlasy nakrátko, inokedy sú dlhé a uhladené. Na európskom šampionáte sa objaví s prirodzenými kučerami. Že by tomu chýbala kvapka vzrušenia? Ani náhodou, na ihrisku sa rozhodne nestratí! Klasický účes totiž okorenil končekmi zosvetlenými na blond. 

  Účesy futbalistov: Toni Kroos

  © Getty Images  

  Účesy futbalistov: Toni Kroos

  On sa bude smiať naposledy! Svetový šampión Toni Kroos je jediným nemeckým hráčom, ktorý získal víťazstvo v Lige šampiónov nie s jedným ale s dvoma klubmi. Najskôr s FC Bayern Mníchov a nedávno v máji 2016 aj ako člen tímu Real Madrid. Hráč stredového poľa akoby sa cítil na ceste za víťazstvom obzvlášť príjemne – na titul Majstrov Európy si brúsi zuby aj s nemeckou reprezentáciou. Toni Kroos už teraz žiari na trávniku s víťazným lookom: vlasy po stranách majú cool krátky zostrih a vrchné pramienky sú uhladené nabok. Tomuto inak gentlemanskému vzhľadu tak uštedril ležérny a moderný šmrnc. Majstrovský ťah!