Schwarzkopf Professional
Styling - účesy a rady

Účesy pre mužov: Surferský štýl

Účesy pre mužov: Surferský štýl
Jemné vlny alebo divoké kučery – surferský štýl vnáša do mesta atmosféru pláže.
© Getty Images

Plážové vlny nie sú populárne len medzi ženami, ležérnemu účesu najnovšie prepadli aj muži! Zistite, ako pritiahnuť cool plážový look do mesta a ako si surferský štýl rozumie s rôznymi dĺžkami vlasov.

 • Čo je pre surferský štýl charakteristické? Opálená pokožka? Pestrofarebná havajská košeľa? Surfovacia doska? Námornícke historky? V skutočnosti ho tvoria hlavne vlasy – vo svojej nezameniteľnej podobe tvarovanej slnkom, vetrom a slanou morskou vodou. Plážové vlny totiž dokonale odzrkadľujú uvoľnený životný pocit chlapcov z pláže. A muži sa rozhodli inšpirovať sa ním aj v meste – obľúbili si surferský účes s jemne zvlnenou štruktúrou. Skvele sa hodí na každodenné nosenie, jeho prednosťou je rýchla a jednoduchá úprava. A tiež neodolateľná prázdninová nálada, ktorú vyžaruje. 

 • Typický surferský účes

  Kľúčom k jednoduchému plážovému looku je prirodzenosť. Tento štýl si nerozumie s presnou cestičkou, precíznym strihom ani so starostlivo uhladeným zjavom. Naopak, jeho bezstarostný dojem má na svedomí morský vánok a slaná voda. Tie vo vlasoch vytvárajú perfektné jemné vlny, oddelenú štruktúru a matný vzhľad. Slnko sa postará o prirodzené zosvetlenie dĺžok a končekov.

  Máte chuť na tento look, ale morská pláž je v nedohľadne? Žiaden problém. S naším stylingovým know-how si ho môžete dopriať aj v meste. Prinášame vám cool surferské účesy s heslom „urob si sám“:

 • Surferský štýl pre mužov

  Surferský štýl s krátkymi vlasmi

  © Getty Images  

  Surferský štýl s krátkymi vlasmi

  Populárny plážový look nepotrebuje nevyhnutne dlhé vlasy. Ak sú vrchné pramene o niečo dlhšie, môžete si tento horúci trend dovoliť aj s krátkymi vlasmi. Aby bol účes rafinovanejší, stačí si v prstoch rozotrieť trocha tvarovacej pasty a s jej pomocou voľne prehodiť vlasy do jednej strany. Mali by vyzerať, akoby ich takto vyfúkal vietor. Zopár koncov môže ležérne padať do čela – pamätajte na prirodzenosť!

  Surferský štýl s mokrým efektom

  © Getty Images  

  Surferský štýl s mokrým efektom

  Mokrý look k surferskému štýlu tak trochu patrí. Jeho najväčšie plus: vaše vlasy budú celý deň vyzerať, akoby ste práve jazdili na vlne. Stačí si do vlhkých alebo uterákom presušených vlasov votrieť gél o veľkosti lieskového orieška a voľne dotvarovať končeky. Pokiaľ sú vaše vlasy dlhšie alebo viac mokré, proces ešte raz zopakujte. 

  Surferský štýl s ofinou

  © Getty Images  

  Surferský štýl s ofinou

  Aj účesy s ofinou majú surferský potenciál. Skúste si do prameňov nad čelom votrieť stylingovú pastu pastu (pre ten správny letný look by mala byť s matným efektom) a dotvarovať ich, aby v širších prameňoch padali cez obočie. Máte pocit, že by vám zavadzali? Bez obáv, vlasy sú teraz dobre tvarovateľné a tak ich môžete upraviť tak, aby vášmu výhľadu nič neprekážalo.  

  Surferský štýl s polodlhými vlasmi

  © Getty Images  

  Surferský štýl s polodlhými vlasmi

  V trochu dlhších vlasoch zvlnený efekt ešte lepšie vynikne. Ideálny je polodlhý, čiastočne postupný strih, vďaka ktorému budú vlasy padať na ramená v perfektnom tvare. Aby také aj zostali, aplikujte na dĺžky sprej s obsahom soli, jemne dotvarujte prstami a vznikne nefalšovaný plážový look. Tip: Ak si vlasy rozdelíte cestičkou, dajte pozor, aby nebola príliš rovná – účes by mal pôsobiť nedbalo!       

  Surferský štýl s dlhými vlasmi

  © Getty Images  

  Surferský štýl s dlhými vlasmi

  Vlasy dlhšie než po ramená sú pre plážový imidž ako stvorené. Efekt zvýrazní aj farebné ladenie v štýle ombré, pri ktorom sú končeky svetlejšie než korienky a dĺžky vlasov. Jednoducho akoby ich zosvetlilo samotné slnko. Sprej s obsahom soli alebo tvarovacia pasta navodia tú správnu štruktúru. Najlepšie je nanášať produkty len na dĺžky a končeky a vynechať pri tom oblasť korienkov – vlasy nebudú pôsobiť mastne, ale upravene a sexy.