Schwarzkopf Professional
Styling - účesy a rady

Pánske účesy so slávnostným leskom

Elegantné účesy pre mužov
Elegantné pánske účesy provokujú rafinovaným stylingom a leskom.
© Getty Images

Ako si upravujú vlasy muži, keď sa chystajú na slávnostné podujatie? Máme pre vás jednoduché riešenie: Viac sa pohrajte s rôznymi stylingovými prvkami a okoreňte svoj účes dvojitou porciou elegancie, štýlu a lesku. Výrazná ale aj jemná vlna môžu účesu dodať zaujímavý akcent i tvar. Nechajte sa inšpirovať fotkami slávnostných pánskych účesov a postupujte pri tom podľa uvedených návodov.

 • Čo robí účes výnimočným a príťažlivým? Ako zanecháte dojem na dôležitej večeri alebo veľkolepom podujatí? Je to spojenie elegancie, štýlu, mimoriadneho úsilia a nevšedného stylingu. Prezrite si večerné účesy v našej galérii a skúste spolu s nami nájsť zaujímavé stylingové prvky, ktoré váš bežný účes premenia na pôsobivý look. Rozhodnutie, či použijete len jeden prvok, alebo ich vyskúšate všetky, je na vás. My však navrhujeme, aby ste neboli zbytočne opatrní – pokiaľ ide o slávnostnú eleganciu, prepracovanejší styling znamená intenzívnejší dojem...

 • Cestička

 • Elegantné účesy pre mužov
  © Getty Images

  Rovná cestička podčiarkne elegantný tón účesu určeného na slávnostnú príležitosť. Najlepšie bude, ak si ju vytvoríte, kým sú vlasy ešte vlhké. Začešte si ich dozadu a starostlivo ich rozdeľte štylkou. Teraz ste pripravení na ďalšiu úpravu vlasov.

  Tip: Vyskúšajte rôzne verzie cestičky – v strede i na strane, dlhú alebo krátku. Tak najlepšie zistíte, ktorý look vám najviac pristane.

 • Dokonale upravené vlasy

 • Elegantné účesy pre mužov
  © Getty Images

  Rozumná miera dokonalosti je pri slávnostných účesoch nevyhnutná. Vytvarované, presne upravené, rovné alebo zvlnené vlasy sú pri takýchto príležitostiach oveľa vhodnejšie ako nedokončené účesy s poletujúcimi či nedbanlivo visiacimi prameňmi. Pri úprave elegantného looku vždy používajte hrebeň. 

  Tip: Pomocou gélu dosiahnete účes s vysokým leskom, vosk vám zasa pomôže vlasy skrotiť a uhladiť.

 • Príťažlivý lesk

 • Žiarivé vlasy vždy pôsobia očarujúco – účesy na slávnostné podujatia by neboli dostatočne elegantné, keby im chýbal zdravý lesk. Ak máte chuť viac experimentovať, s mokrým lookom určite nadchnete svoje okolie. Dajte si však naozaj záležať na úprave a použite lak pre extra lesk, olej na vlasy, vosk alebo gél.

  Tip: V tomto prípade platí, že menej je viac! Stylingové produkty učené pre lesklý vzhľad fungujú najlepšie, ak ich používate šetrne. Vždy je jednoduchšie pridať trocha produktu v prípade potreby.