Schwarzkopf Professional
Styling - účesy a rady

Svieža alternatíva: Pánske účesy s ofinou

Pánske účesy s ofinou
Títo mladí muži si ofinu prehodili do strany bez toho, aby si museli vytvoriť cestičku. Ich ofiny majú odlišnú dĺžku.
© Getty Images

Ak ofina vašej tvári pristane, je skutočne jednoduchou a skvelou voľbou, ako ozvláštniť klasický účes. Ťažko by ste hľadali ďalší prvok v oblasti účesov, ktorý by mal tak výrazný vplyv na celkový vzhľad. Ukážeme vám niekoľko príťažlivých mužských účesov okorenených ofinou – môže byť dlhá alebo krátka, strihaná dookrúhla, špicatá či nepravidelná. 

 • Žiaden iný prvok účesu natoľko nezmení vašu tvár ako ofina. Okrem zmeny dĺžky vlasov predstavuje ďalšiu voľbu pre všetkých, ktorí si chcú z času na čas zaexperimentovať so svojim klasickým účesom. Skôr, než chytíte do ruky nožnice, mali by ste sa presvedčiť, či sa ofina k vašej tvári skutočne hodí – nechajte sa inšpirovať našimi ukážkami pánskych účesov s ofinou. 

 • Pánske účesy s rôznymi typmi ofiny

  Ofina môže byť krátka či dlhá, ostrihaná dookrúhla alebo došpicata. Môžete ju nechať voľne padať smerom dole, prehodiť do strany, alebo zostrihať do špicatého tvaru. Zvýraznením jednotlivých pramienkov ofiny získate ďalší zaujímavý efekt. Dnešné cool varianty sú nepravidelné a strapaté - čím väčší neporiadok, tým lepšie!

  Ak sa pozriete na fotografie hore, zistíte, že ofina môže siahať aj nad úroveň obočia a napriek tomu vyzerať upravene - foto v strede ukazuje  nepravidelne upravenú ofinu končiacu nad úrovňou obočia. Alebo naopak môžete ofinou zakryť aj časť oka, ako to vidíte na fotografii vpravo hore. 

 • Ako upraviť pánsku ofinu

  Oddeliť jednotlivé pramienky a vytvarovať celkový účes vám pomôže vosk na vlasy. A keďže je k dispozícii s lesklým a matným efektom, máte vďaka nemu zároveň po ruke aj ďalší stylingový nástroj. Jednotlivé pramienky alebo celú ofinu môžete upraviť matne alebo s leskom. Naše vlasy sú prirodzene lesklé, preto má väčšiu šancu zaujať výrazne matná ofina.  

  V nasledujúcej galérii nájdete rôzne spôsoby, ako sa dá ofina nosiť a upravovať.

 • Galéria: Pánske účesy s ofinou

  Pánske účesy s ofinou: Krátka a rozstrapatená

  © Getty Images  

  Pánske účesy s ofinou: Krátka a rozstrapatená

  Jemne strapatá ofina siaha iba do polovice čela. Nepravidelnú cestičku na strane si takmer nevšimnete. Tento ležérny look sadne okrúhlym tváram ako uliaty. 

  Pánske účesy s ofinou: Dlhá a ostrihaná do oblúka

  © Getty Images  

  Pánske účesy s ofinou: Dlhá a ostrihaná do oblúka

  Táto ofina mimoriadne pristane riedkym vlasom, ktoré dosahujú aspoň strednú dĺžku. Dlhé pramene siahajú do úrovne oka. Sú ležérne začesané do strany, čím ofina nadobudne okrúhly, postupný tvar, ktorý je ideálny pre hranaté tváre.

  Pánske účesy s ofinou: Špicatá

  © Getty Images  

  Pánske účesy s ofinou: Špicatá

  Vlasy na vrchu hlavy sú sčesané smerom dopredu. Ofina siahajúca takmer k obočiu je v strede zostrihaná do špica. Výborne vyvažuje problematické zóny u mužov s vysokým čelom a výraznými kútmi. Styling je veľmi jednoduchý – stačí sa len predkloniť a pomocou prstov vlasy urovnať do požadovaného tvaru.

  Pánske účesy s ofinou: Krátka a nepravidelná

  © Getty Images  

  Pánske účesy s ofinou: Krátka a nepravidelná

  Krátke, nepravidelne zostrihané ofiny zaujímavo dopĺňajú účesy oboch modelov. Ak sa prizriete bližšie, uvidíte náznak cestičky na strane. Táto ofina dodá objem riedkym vlasom a skvele vyváži aj príliš nízke čelo. 

  Pánske účesy s ofinou: Krátka a rovná

  © Getty Images  

  Pánske účesy s ofinou: Krátka a rovná

  Krátka ofina je zastrihnutá rovno a siaha asi do polovice výšky čela. Zopár prameňov je oddelených, čím sa vyhnete príliš tvrdému dojmu. Tvar tejto ofiny príjemne kontrastuje s hranatými črtami tváre.