Schwarzkopf Professional
Styling - účesy a rady

Príťažlivé účesy pre mužov s kučerami

Účes pre mužov s kučerami
Herec Adrian Grenier neustále mení účesy. Momentálne preferuje divoký look, jeho špecialitou je však „uhladená divokosť“.
© Getty Images

Či už vás príroda obdarila nádhernými kučerami, alebo si ich musíte vyčariť sami, v oboch prípadoch si určite užívate výrazný objem, ktorý k týmto vlasom patrí. S našimi stylingovými tipmi sa vám podarí dostať účes do najlepšej formy a nespútaný tvar kučier udržať v medziach normy.  

 • Tak ako sa striedajú módne trendy, i kučery sú niekedy na vrchole popularity a potom ich vystriedajú uhladené účesy. Momentálne sú na najlepšej ceste stať sa opäť „horúcim lookom“, vďaka ktorému dokonale vyniknete. Pokiaľ práve nemáte chuť urobiť zo seba „pána divočiny“, je nevyhnutné, aby ste našli ten najvhodnejší a najpríťažlivejší štýl účesu pre váš typ kučier.

 • Cool a jednoduchý styling pánskych kučier

  Úprava kučier je rýchla a jednoduchá, vyžaduje si len trocha cviku. Na dosiahnutie príťažlivého účesu potrebujete len niekoľko stylingových produktov. Kučerám často stačí jemné tvarovanie prstami a následná fixácia voskom na vlasy. Ďalšie trendy účesy pre kučeravých mužov vyžadujú trochu viac stylingového úsilia. Dobrým príkladom je nový „univerzitný štýl“. „Univerzitná vlna“ začala byť módna na amerických vysokých školách na východnom pobreží. Tento typ účesu je svieži a trendy bez toho, aby pôsobil príliš prísne. Súčasťou toho looku je postupný zostrih jednoduchého tvaru, ktorý sa vynikajúco hodí kučeravým mužom (pozri obrázok Penna Badgleyho v galérii).

  Vo fotogalérii vám ukážeme príklady príťažlivých pánskych účesov s kučerami.

 • Galéria: Účesy pre mužov s kučerami

  Účesy pre mužov s kučerami: Penn Badgley

  © Getty Images  

  Účesy pre mužov s kučerami: Penn Badgley

  „Univerzitný“ štýl mužom s kučerami veľmi pristane. Zrodil sa na amerických univerzitách pozdĺž východného pobrežia. Hravé kučery dodávajú inak strohému účesu šarm, olej na vlasy im poskytne neodolateľný lesk.

  Účesy pre mužov s kučerami: Antonio Del Prete

  © Getty Images  

  Účesy pre mužov s kučerami: Antonio Del Prete

  Herec Antonio Del Prete uprednostňuje klasický strih účesu. Vlasy si však v súlade s aktuálnym trendom upravuje dohora. Naneste na korienky malé množstvo laku alebo penového tužidla pre objem vlasov a vyfúkajte ich smerom dohora. Aj kučeravé pramene potrebujú trocha pomoci, aby držali tvar.

  Účesy pre mužov s kučerami: Alex Pettyfer

  © Getty Images  

  Účesy pre mužov s kučerami: Alex Pettyfer

  V novom „dandy“ štýle sú vlasy vrátane ofiny rozstrapatené, preto tento účes vyzerá najlepšie práve na kučeravých mužoch. Roztopašný účes herca Alexa Pettyfera zaujímavo kontrastuje s jeho uhladeným outfitom. Ešte zaujímavejší výsledok dosiahnete tak, že niekoľko prameňov jemne zvýrazníte pomocou gélu. 

  Účesy pre mužov s kučerami: Russell Brand

  © Getty Images  

  Účesy pre mužov s kučerami: Russell Brand

  Snívate o dlhých kučerách, ktoré by vám ležérne padali na ramená? Russell Brand tvaruje svoje kučeravé pramene pomocou oleja na vlasy, ktorý im navyše dodá príťažlivý lesk. Vlasy si rozdelil cestičkou v strede a nechal ich uvoľnene splývať na plecia. 

  Účesy pre mužov s kučerami: Guillaume Canet

  © Getty Images  

  Účesy pre mužov s kučerami: Guillaume Canet

  Francúzsky herec Guillaume Canet dokáže skrotiť svoje kučery a vyčariť si ležérny a zároveň upravený účes. Najpôsobivejším prvkom jeho kučeravých vlasov je práve ich objem. Aby svoje neposlušné pramene udržal na uzde, použil stylingový sprej.

  Účesy pre mužov s kučerami: Angus Stone

  © Getty Images  

  Účesy pre mužov s kučerami: Angus Stone

  Čo myslíte, je to divoký tarzan alebo bezstarostný surfer? Spevák Angus Stone dovolil svojim vlnám a kučerám poletovať, ako sa im zachce a neuveriteľne mu to pristane.

  Účesy pre mužov s kučerami: David Bisbal

  © Getty Images  

  Účesy pre mužov s kučerami: David Bisbal

  Španielsky popový spevák David Bisbal si svoje kučery zopol do gumičky a uhladil. Skúste to ako on - jednoducho si ich začešte dozadu a upevnite do copu či drdolu. Ak sa vaše vlasy vzpierajú tomuto stylingu, skroťte ich malou dávkou gélu.