Schwarzkopf Professional
Styling - účesy a rady

Moderné a nadčasové zároveň: Krátke účesy pre mužov

Krátke účesy pre mužov
Ewan McGregor si vlasy na vrchu vytvaroval do pätky. Prirodzený look mierne zvýšenej pätky odpútal pozornosť od jeho výrazných kútov.
© Getty Images

Niektorí muži nosia roky rovnaký účes, zatiaľ čo iní radi prekvapujú novým a originálnym stylingom vlasov. Či už vám vyhovuje pohodlie klasiky alebo milujete dobrodružstvo experimentovania, dúfame, že v našej galérii objavíte svoj nový účes alebo aspoň prvok, ktorým svoj bežný štýl trochu ozvláštnite. A snáď sa pri skúšaní a rozhodovaní aj príjemne zabavíte.

 • Krátke účesy pre pánov nikdy nevyjdú z módy. Jednoduchý krátky strih bude vždy „in“, hlavne ak mu dodáte nový život prostredníctvom sviežeho, moderného stylingu. Nepôsobí príliš „frajersky“, skôr prakticky a mužne. Perfektne sa hodí do práce, na šport či oddych ale je dostatočne elegantný aj na slávnostné podujatia. Práve variabilita je dôvodom, prečo sa ho mnohí muži odmietajú vzdať a vyskúšať niečo nové.

 • Budú krátke účesy aj naďalej aktuálne?

  Obľuba krátkeho účesu vám buď vydrží celý život alebo môže byť záležitosťou určitej životnej fázy trvajúcej niekoľko týždňov či rokov. Nazrite do našej galérie a možno znova zistíte, aký praktický a príťažlivý môže byť krátky strih. Možností je neúrekom: od krátkeho účesu Michaela Fassbendera, cez elegantne uhladený štýl Leonarda DiCapria, až po strapaté vlasy Charlieho Hunnama. Tieto krátke variácie sú obľúbené vďaka jednoduchej úprave a nenáročnej údržbe. Všetko, čo potrebujete, je trocha vosku na vlasy, hrebeň a zručné prsty. 

 • Galéria: Krátke účesy pre mužov

  Krátke účesy pre mužov: Michael Fassbender

  © Getty Images  

  Krátke účesy pre mužov: Jednoduchý bez ofiny

  Michael Fassbender nosí vlasy krátke a bez ofiny. Tento účes je vhodný na akúkoľvek príležitosť. Pôsobí nadčasovo a necháva vyniknúť črty tváre svojho nositeľa.

  Krátke účesy pre mužov: Gary Barlow

  © Getty Images  

  Krátke účesy pre mužov: Vrstvenie dĺžky

  Spevák, skladateľ a hudobný producent Gary Barlow má bočné vlasy zostrihané na krátko. Vlasy na temene sú trocha dlhšie, približne v takej dĺžke, aby ich sčesaním bolo možné vytvoriť cestičku na strane. Vytvarovaná brada dodáva Garymu chlapský výzor.   

  Krátke účesy pre mužov: Leonardo DiCaprio a Colin Farrell

  © Getty Images  

  Krátke účesy pre mužov: Elegantné nagélované vlasy

  Leonardo DiCaprio a Colin Farrell si upravujú vlasy pomocou gélu. Colin Farrell má svoju príťažlivú hrivu s jemnými šedinami elegantne vyčesanú, zatiaľ čo Leonardo DiCaprio nosí cestičku na strane. Tento účes je ideálny pre mužov s rysujúcimi sa kútmi nad čelom.

  Krátke účesy pre mužov: Orlando Bloom

  © Getty Images  

  Krátke účesy pre mužov: Kučery

  Krátky strih Orlanda Blooma necháva vyniknúť tmavé kučery bez toho, aby príliš odpútavali pozornosť od jeho tváre

  Krátke účesy pre mužov: Ricky Martin

  © Getty Images  

  Krátke účesy pre mužov: Špicatý účes

  Vlasy Rickyho Martina v ostrých prameňoch smerujú nahor a vytvárajú roztopašný a zároveň štýlový look.

  Krátke účesy pre mužov: Charlie Hunnam a Robert Pattinson

  © Getty Images  

  Krátke účesy pre mužov: Strapatý look

  Charlie Hunnam a Robert Pattinson sú povestní svojimi strapatými ležérnymi účesmi. Vlasy sú v tomto prevedení upravené tak, že kaderník vezme niekoľko samostatných prameňov a zatočí ich. Tie potom jemne odstávajú a účes vyniká nenúteným dojmom.