Schwarzkopf Professional
Styling - účesy a rady

Romantické účesy pre svadobných hostí

Účesy pre svadobných hostí
Hravý účes Rachel Bilson so zapletanými prvkami zvýrazní jej ženský šarm, kdekoľvek sa objaví. Dokonale vďaka nemu zažiari napríklad aj na svadbe.
© Getty Images
 • Niet lepšej príležitosti na prebudenie vašej kreativity a prezentácie vášho štýlu, než je svadba. Najviac pozornosti samozrejme patrí mladomanželom, aj svadobní hostia sa však chcú prezentovať v tom najlepšom svetle a originálnom looku. Odporúčame voliť hravé a slávnostné účesy, ktoré ladia s atmosférou svadobnej oslavy ale neodvádzajú pozornosť od ženícha a nevesty.

  Mnoho mladých párov plánuje štýl svadby, šaty, oblek i účesy dlho dopredu. Svadobní hostia majú možnosť byť spontánnejší a svoj vzhľad poňať viac uvoľnene. Dôležité však je, aby ich šaty aj styling vlasov pôsobili slávnostne a svojim zjavom tak skrášlili túto mimoriadne príjemnú udalosť. Pri výbere ideálneho účesu vám radi poskytneme niekoľko inšpiratívnych nápadov.

 • Aj svadobní hostia chcú zažiariť

  Dokonalé účesy pre svadobných hostí odrážajú slávnostnú atmosféru a jedinečnosť chvíle bez toho, aby na seba pútali všetku pozornosť. Z praktického hľadiska pamätajte na to, že oslava trvá niekoľko hodín a váš účes by nemal stratiť svoju iskru už po pár minútach. Vďaka našim stylingovým tipom určite bez problémov prežije aj zložitejšie tanečné figúry. Odporúčame vám pôvabné vlny či uhladené vlasy, rafinované boby alebo slávnostné výčesy s nevšednými doplnkami a šperkami.

  Hviezdy a celebrity sú často hosťami galavečerov a slávnostných premiér. Mnohé z nich sa radi zveria do rúk profesionálov, aby skutočne zažiarili. Preto niet divu, že trblietavý svet filmu a zábavy je nevyčerpateľným zdrojom nápadov napr. aj pre svadobný styling vlasov. Na fotografii hore Rachel Bilson ukazuje, ako slávnostne a pôvabne môžu vyzerať plážové vlny so zapletanými prvkami.

  V našej galérii možno nájdete ten pravý nápad na styling na ďalšiu párty, ples či iné slávnostné podujatie. V nasledujúcom videu vám Armin Morbach predvedie, ako môžete byť vždy jedinečná vďaka trom odlišným verziám drdolu.

 • Video: Ako si vytvoriť tri odlišné drdoly

 • Galéria: Účesy pre svadobných hostí

  Účesy pre svadobných hostí: Nicole Kidman

  © Getty Images  

  Účesy pre svadobných hostí: Asymetrický zapletaný účes

  Ak mierite na svadbu svojej kamarátky či príbuzných, bude romantický a hravý účes Nicole Kidman ideálnym riešením. Styling je veľmi jednoduchý, zvládnete ho raz-dva.

   

  Ako na to: Vytvorte si cestičku na strane a po bokoch si vlasy zapleťte do tvaru francúzskeho vrkoča. Vrkoče Nicole Kidman sa stretávajú na tej strane, kde si vytvorila cestičku. (Pri zapletaní vrkoča na strane a okolo krku sa vám ľahko podarí zachytiť aj menšie pramene vlasov). Zopnite konce oboch vrkočov a upevnite ich gumičkou. Zaujímavým ozvláštnením bude, ak gumičku schováte pod peknú šatku.

  Účesy pre svadobných hostí: Jessica Biel

  © Getty Images  

  Účesy pre svadobných hostí: Falošný bob

  Jessica Biel schovala svoje dlhé vlasy a predviedla rafinovanú verziu bobu. Na jednej strane má vlasy uhladené dozadu, na pravo jej voľne padajú vo veľkých vlnách okolo krku. Tento účes umožňuje mnoho variácii, ktoré môžete okoreniť napríklad originálnym šperkom a predviesť tak svoju kreativitu.

   

  Ako na to: Vlasy pri cestičke na strane sú uhladené dozadu, zatiaľ čo zvyšné pramene vo veľkých vlnách lemujú krk. Styling falošného bobu začína zopnutím vlasov do copu na strane s použitím gumičky. Následne potiahnite gumičku až na ku končekom vlasov, zaviňte cop smerom dovnútra a upevnite ho vlásenkami. Potom vlasy vytvarujte do podoby bobu. Udržať dokonalý tvar sa vám podarí s použitím laku na vlasy.  

  Účesy pre svadobných hostí: Julianne Hough

  © Getty Images  

  Účesy pre svadobných hostí: Zatočené vlasy s pätkou

  Americká herečka Julianne Hough je známa extravagantnými účesmi. Jej zatočená kreácia s pätkou pôsobí šarmantne a cool a zároveň je dostatočne slávnostná aj pre svadobných hostí. Vlásenky v zadnej časti hlavy upevňujú zatočené pramene a slúžia tiež ako nevšedný, štýlový prvok.

   

  Ako na to: Začnite vytvorením cestičky naboku. Potom vezmite asi 5 cm široký prameň nad čelom a odložte ho na stranu, kým si neupravíte zvyšok vlasov. Vlasy v zadnej časti začnite tvarovať ako prvé. Naneste na ne penové tužidlo, zatočte pramienok po pramienku a všetky upevnite vlásenkami. Tie skrývať nemusíte, vášmu účesu totiž poslúžia ako jedinečná ozdoba. Teraz sa zamerajte na vlasy nad čelom. Zrolujte tento široký prameň s pomocou veľkej natáčky alebo kulmy, vďaka čomu dosiahnete krásne oblý tvar a dostatočný objem. Potom ho upravte do tvaru pätky. Jeho konce zatočte a skombinujte s pramienkami v zadnej časti hlavy.

  Účesy pre svadobných hostí: Jessica Lowndes

  © Getty Images  

  Účesy pre svadobných hostí: Uhladený cop

  Variácie uhladeného copu sa rozhodne nechystajú vyjsť z módy. Ako vidíte na Jessice Lowndes, tento účes sa mimoriadne dobre hodí na svadobnú párty.

   

  Ako na to: Vytvorte si cestičku v strede a vlasy sčešte dohladka. Zopnite ich do copu a upevnite gumičkou. Následne si z neho vytiahnite tenký pramienok a obtočte ho okolo základu copu. Tomuto účesu veľmi svedčí hodvábny lesk – v dlaniach si rozotrite vosk a dodatočne si ním uhlaďte vlasy, môžete tiež použiť lak pre extra lesk.