Schwarzkopf Professional
Styling - účesy a rady

20. roky - Veľký Gatsby a krásne účesy

Gatsby štýl
Ukážeme si, ako zo seba urobiť modernú „Gatsby“ ženu
© Fairchild Archive

Móda a štýl z búrlivých 20-tych rokov sa neustále vracajú. Cítenie, konvencie a móda z tohto obdobia sú stále atraktívne a poskytujú i dnes mnoho nápadov na tematické oslavy či párty. Práve preto vám ukážeme, ako si vytvoriť účes ako z čias Veľkého Gatsbyho.

 • Niektoré módne trendy sú natoľko jedinečné a zaujímavé, že sa opakovane vracajú. Búrlivé dvadsiate roky patria presne do tejto kategórie. Klasika je klasika, ale patrí sa do nej zamiešať aj trochu moderny. Napríklad také ikonické vlny v súčasnosti získavajú na flexibilnosti a pružnosti. Nové techniky strihania vlasov dávajú aj ultra krátkym zostrihom úplne iný rozmer a vzhľad. Užite si fotografie z rokov dvadsiatych.

 • Galéria: Vlasy podľa Gatsbyho

  Classic Gatsby-Style Bob

  © Fairchild Archive  

  Klasický bob na štýl Veľkého Gatsbyho

  Krátky zostrih s čistými líniami bol typickým znakom emancipovanej ženy 20-tych rokov. Účes nestratil nič zo svojej atraktívnosti! 

  Potrebujete: lak na vlasy s extra leskom a okrúhlu kefu

  Modern Gatsby-Style Bob

  © Fairchild Archive  

  Moderný bob na štýl Veľkého Gatsbyho

  Trendy dvadsiate roky: Nerovnomerne zastrihnutý bob s cestičkou uprostred a s honosnou vlasovou bižutériou, aj takto môžete dnes zažiariť a stať sa „flapperkou“. 

  Potrebujete: pastu pre matné účesy

  Vlny v "Gatsby" štýle

  © Fairchild Archive  

  Vlny v "Gatsby" štýle

  Typické búrlivé dvadsiate: Rok 1920 patril jednoznačne vlnám. Tie dnešné pôsobia viac flexibilne a umelecky. Môžete ich nosiť do práce ale i na večierky. 

  Potrebujete: flex stylingové a fixačné produkty 

  Casual Gatsby-Style Updo

  © Fairchild Archive  

  Ležérny Gatsby účes s drdolom

  V 20-tych rokoch trávili ženy veľa času pred zrkadlom, aby vytvorili dokonalý účes. Ležérny účes s drdolom vznikal v podstate náhodne. Môžete ho skúsiť aj vy, ak okolo drdolu prepletiete pár prameňov, a tým celý účes spestríte.

  Potrebujete: lak na vlasy a kulmu

  Gatsby Hairstyle with Scarf

  © Fairchild Archive  

  Účes so šatkou

  Ozdoby do vlasov a rôzne doplnky sú neodmysliteľnou súčasťou všetkých účesov z tohto obdobia. Čelenky, šatky, šperky a iné doplnky dokážu aj dnes z obyčajného účesu vyčarovať nevšedný look.

  Potrebujete: ozdobné, výstredné, farebné a trblietavé vlasové doplnky, či šperky

  Gatsby-Style Voluminous Updo

  © Fairchild Archive  

  Veľký mohutný drdol v štýle Veľkého Gatsbyho

  Klasický drdol je najčastejšie umiestnený vysoko, na temene hlavy. Vyskúšajte ho, ak sa chystáte na tematický večierok v štýle Veľkého Gatsbyho. Ak ho neozdobíte, môžete ho využiť aj do práce.

  Potrebujete: spinky a prípravok na zväčšenie objemu

 • Očarujúci, iskrivý a excentrický, taký je Gatsby štýl

  Krátky bob spopularizovala herečka Louise Brooks a nespočetné množstvo žien ju v tom nasledovalo. Aj v dnešnej dobe sa pri výbere účesov inšpirujeme práve 20. rokmi. A nielen v prípade účesov - každá správna žena má doma „malé čierne koktejlky“ ikonickej Coco Chanel. Hoci v časoch ich slávy slúžili predovšetkým ako nerušivý podklad pre iskrivé doplnky a drobnosti, najmä šperky a ozdoby do vlasov. Popustite teda uzdu svojej kreativite a fantázii, vyhrajte sa s trblietavými doplnkami a navštívte tematickú party na štýl Veľkého Gatsbyho. Alebo použite niektorý zo spomínaných detailov v bežný deň a ohúrte hoci aj v práci.

 • Veľký Gatsby a "flapperky"

  "Flapperky" predstavujú typické ženy tejto doby, krásne, noblesné, moderné, samostatné, s krátkym účesom a typickou cigaretou v ruke. Typické „flapperky“ vlastnia neodmysliteľné doplnky dvadsiatych rokov – veľa flitrov, strapce, hodvábne pančuchy, šaty s nízkym pásom, i mužské prvky. Blahobytný Gatsby rád ocení elegantnú dekadenciu, extravagantné doplnky, či opulentné šperky. Nemôže však chýbať ani typický make-up – čerešňovo červené pery, široké očné linky a trblietavé očné tiene.  

  Tip: Pre všedný deň v štýle retro zvoľte buď typický účes 20. rokov alebo módne kúsky inšpirované týmto obdobím.