Schwarzkopf Professional
Styling - účesy a rady

Zápletka s happy-endom: Pletené účesy pre krátke vlasy

Zapletané účesy pre krátke vlasy
Pixie ako ho nepoznáte: Modelka Ruby Rose osviežila svoj krátky strih zapletaným detailom navrchu hlavy.
© Getty Images

Zásadná otázka: Môžu si dovoliť populárne zapletané účesy výhradne dlhovlásky? Tomuto kaderníckemu mýtu hovoríme nie! Prinášame vám päť zapletaných účesov, ktoré si hravo vyčarujú nositeľky boba ale aj krátkeho strihu pixie. Aj vy ste práve dostali pletaciu horúčku? Tak poďme na to!

 • Klasika, ktorá sa vo veľkom štýle vrátila na módne móla. Zapletaný styling - či už v romantickej, uvoľnenej alebo extravagantnej podobe - je momentálne na vrchole popularity. Vrkoče a zapletané prvky zdobia účesy celebrít, slávnych blogeriek a krások z celého sveta, udomácnili sa dokonca aj na červenom koberci. Tieto jednoduché detaily dokážu za okamih aj vášmu vzhľadu prepožičať niečo extra. V žiadnom prípade nie je dôležité, aby bol výsledok „dokonalý“. Presne to totiž tvorí základ zapletaného trendu: Nová generácia vrkočov rafinovane púta pohľady ležérnymi kombináciami, poletujúcimi pramienkami a nedbalým stylingom!    

  Ale čo ak nemáte dlhé vlasy? Žiaden problém! Na túto vlnu sa môžete naladiť aj s krátkym účesom – stačí ho ozvláštniť pútavým prvkom alebo si vlasy zapliesť až po končeky do rôznych sofistikovaných tvarov. Budete žasnúť nad tým, čo vám umožnia strihy ako pixie, bob a ďalšie! V galérii vám ukážeme päť zapletaných nápadov pre krátke vlasy, ktoré nevyžadujú veľkú námahu.

 • Zapletané účesy pre krátke vlasy

  Zapletaný účes s podstrihom

  © Getty Images  

  Zapletaný účes s podstrihom

  Kelly Osbourne vie, ako aj s krátkymi vlasmi náležite zaujať. V tomto účese sa jej podarilo skombinovať dokonca tri aktuálne trendy naraz: pastelovo fialový odtieň, vyholené vlasy po stranách (= cool podstrih) a zapletaný efekt! Rocková speváčka šla na to takto: dlhú časť vlasov si vzadu zaplietla do francúzskeho vrkoča zdola nahor . Zvyšné vlasy navrchu hlavy stočila do akejsi pätky a upevnila na mieste trblietavou sponou... A to už je štvrtý módny trend v poradí.    

  Zapletaná cestička v strede

  © Getty Images  

  Zapletaná cestička v strede

  Nosíte pixie? Tak si ho zapleťte presne v strede: V tomto prípade je totiž jednoduchšie zapliesť práve dlhšie vlasy na temene. Aby ste dosiahli optimálny výsledok, najskôr si do končekov votrite trocha stylingového vosku, budú lepšie držať. Potom nad čelom oddeľte dva pramienky preložte ich krížom cez seba a konce zopnite vlásenkou vo farbe vlasov. Vezmite ďalšie dva pramienky a opakujte proces, kým sa nedostanete až dozadu - takto si pohodlne vytvoríte falošný vrkoč. Nakoniec ho zafixujte lakom na vlasy.     

  Pixie s troma pruhmi

  © Getty Images  

  Pixie s troma pruhmi

  Sú vaše vlasy vyslovene krátke? Ak áno, môžete si namiesto jednej širšej časti vlasov zapliesť tri tenšie. Alebo skúste ďalší trik a pramienky si jednoducho zatočte smerom hore. Táto technika je rovnako obľúbená ako zapletanie a mimoriadne vhodná pre veľmi krátke vlasy. Pomocou stylingovej pasty udržíte pramienky aj končeky vlasov na uzde a účes sa vám nerozpadne. Vlasy po stranách zostanú rovné, alebo si ich uhlaďte dozadu s troškou gélu.     

  Francúzske vrkôčiky a „baby bob“

  © Getty Images  

  Francúzske vrkôčiky a „baby bob“

  Doprajte svojmu bobu zmenu a vyskúšajte novú „rasta“ fazónu. Priberané vrkoče slávia spolu spolu s vlnou 90. rokov nebývalý comeback. Dnes nosia prezývku boxerské vrkoče – vlasy sú priberanou technikou pevne zapletené od korienkov až po končeky. Môžete však zvoliť aj jemnejšiu verziu a zapliesť iba jeden či dva pramienky na jednej strane – a máte populárny podstrih!  

  Krátky nagelovaný účes so zapletaným prvkom

  © Getty Images  

  Krátky nagelovaný účes so zapletaným prvkom

  Priečny vrkoč – takto sa púta pozornosť! Herečka, DJ-ka a modelka Ruby Rose ukázala, ako na to. Krátky účes s extra šarmom vznikne, ak si krátke vlasy rozdelíte na strane a zapletiete si trochu dlhšiu časť na temene diagonálne smerom dozadu. Výsledkom je sofistikovaný a romantický detail v inak uhladenom účese. A s gélom zostanú vaše pramienky pekne na svojom mieste. Náš verdikt: Skvelý kontrast a cool strih!