Schwarzkopf Professional
Styling - účesy a rady

Ultra rýchle účesy: Styling pre každú dĺžku vlasov

Ultra rýchle účesy: Styling pre každú dĺžku vlasov
Zaručený hit: Vlasy voľne stiahnuté do rýchleho drdolu – vytvárajú ležérny look
© Getty Images

Ráno nedokážete vyliezť z postele, potom nanajvýš niečo vylovíte zo skrine a cestu do práce si spríjemňujete espresom „so sebou“? Ráno vlastne nikdy nie je času nazvyš! Ak je to aj váš prípad, komplikovaný styling neprichádza do úvahy. Prinášame vám rýchle a pôvabné účesy pre dlhé, polodlhé aj krátke vlasy.  

 • Nie ste ranné vtáča? Potom tento problém dôverne poznáte: na zložitý styling nemáte ani pomyslenie. A ešte horšie je, že vlasy si ráno robia, čo chcú a nedajú sa skrotiť - hlavne v prípade polodlhého či krátkeho účesu. Dostať vlasy pod kontrolu môže byť poriadna fuška. Našťastie sme objavili päť expresných riešení a rýchlych tipov pre váš ranný stylingový rituál.  

  Pohotovostné kroky: Naneste si do krátkych vlasov trocha suchého šampónu a dostaňte ich pod kontrolu česaním proti ich rastu. Päť nahriatych natáčok vám zasa pomôže v prípade, že nosíte vlasy po bradu alebo dlhšie. Natočte si vrchné vlasy v niekoľkých širších pramienkoch, jemne ich prefúkajte fénom a nechajte vychladnúť, zatiaľ čo sa budete líčiť.
  Dlhým vlasom pomôže, ak si večer ľahnete s copom stiahnutým vysoko na temene (no nie príliš tesne). Počas spánku by vám nemal vadiť a neposlušné pramienky zostanú pod kontrolou. Náš tip: Namiesto gumičky použite na stiahnutie vlasov podlhovastú hodvábnu šatku alebo jednu z obľúbených špirálovitých gumičiek.    

  Ďalšie tipy a vysokorýchlostný styling nájdete v našej galérii:

 • Rýchle účesy pre všetky dĺžky vlasov

  Rýchly účes pre dlhé vlasy: Cop

  © Getty Images  

  Rýchly účes pre dlhé vlasy: Cop

  Ozajstný multitalent: vysoko zopnutý cop omotaný pramienkom vlasov sa dokonale hodí na každý deň. A s tým pravým stylingom má aj slávnostnejší potenciál.


  Ako na to: Najlepšie je, ak si vlasy stiahnete do copu v predklone a vynecháte pri tom jeden tenký pramienok. Cop zopnite gumičkou, vezmite vynechaný pramienok a omotajte ho okolo gumičky tak, aby ste ju zakryli. Potom ho upevnite vlásenkami a hotovo! Extra tip pre vynikajúcu výdrž a množstvo objemu: Do základu copu vertikálne pripnite dve alebo tri vlásenky.

  Rýchly účes pre dlhé vlasy: Vrkoče

  © Getty Images  

  Rýchly účes pre dlhé vlasy: Vrkoče

  Naozaj jednoduché, no vyzerajú zložito: dva vrkoče! Štýl dievčatka z hôr je ideálnou tajnou zbraňou najmä ak vám vlasy trčia všetkými smermi a pripomínajú hniezdo.


  Ako na to: Vlasy si rozdeľte cestičkou v strede a starostlivo si ich rozčešte. Dĺžky rozdeľte na dve časti a každú z nich začnite zapletať asi v úrovni ucha. Konce zopnite gumičkou (ideálne transparentnou alebo vo farbe vašich vlasov).

  Rýchly účes pre polodlhé vlasy: Nízko zopnuté

  © Getty Images  

  Rýchly účes pre polodlhé vlasy: Nízko zopnuté

  Taký jednoduchý, a predsa dokáže prekvapiť: Cop stiahnutý nízko nad krkom jednoznačne vládne rýchlym účesom. Minimalistický styling (ktorý si môžete upraviť s cestičkou v strede alebo na strane), ktorý si vyčaríte takmer bez námahy. 

  Ako na to: Prečešte si vlasy smerom dozadu a stiahnite ich do copu. Trendsetterky občas nosia cop aj naboku nad uchom. 

  Rýchly účes pre polodlhé vlasy: Dvojitý uzol

  © Getty Images  

  Rýchly účes pre polodlhé vlasy: Dvojitý uzol

  Keď sa ponáhľate, sú dva uzly dvojnásobne skvelým riešením: upravíte si ich behom okamihu!

  Ako na to: Rozdeľte si vlasy na dve časti a hore na hlave si zopnite jeden cop vľavo a druhý vpravo. Každý z nich zatočte, omotajte, alebo zaviňte do uzla a zafixujte ich vlásenkami.

   

  Rýchly účes pre krátke vlasy: Uhladený look

  © indigitalimages.com  

  Rýchly účes pre krátke vlasy: Uhladený look

  Času možno nemáte nazvyš, no aj tak môžete zanechať skvelý dojem: krátke vlasy sú ako stvorené pre pár vzrušujúcich účesov, ktorých úprava vám nezaberie ani minútu. Náš favorit: cool look uhladený dozadu.

  Ako na to: Votrite do vlasov gél o veľkosti lieskového orieška a hrebeňom ho rovnomerne rozotrite po celej dĺžke. Opakujte postup, až kým nedosiahnete požadovaný stupeň uhladenosti.

  Rýchly účes pre krátke vlasy: Strapatý look

  © Getty Images  

  Rýchly účes pre krátke vlasy: Strapatý look

  Ráno sa budíte s vlasmi ako po hurikáne? Tak prečo to nevyužiť ako základ pre váš styling? Stačí ich len trocha zjemniť a doladiť. Nedbalý look skvele funguje s krátkymi vlasmi a navodzuje moderný dojem. 

  Ako na to: Do vlasov si naneste trocha púdru pre objem a rovnomerne ho rozmiestnite prstami. Čím viac budete účes strapatiť, tým ležérnejší a extravagantnejší look dosiahnete.