Schwarzkopf Professional
Styling - účesy a rady

Navlas rovnaké: Účesy pre mamy a dcéry

Účesy pre mamy a dcéry
Kim Kardashian so svojou mamou Kris Jenner: Mama a dcéra sú si vedomé, ako príťažlivo vyzerajú s tmavými vlasmi a jednoduchými účesmi. Zatiaľ čo Kris Jenner nosí krátke vlasy so skosenou ofinou, dcéra Kim Kardashian si svoje dlhé pramene často upravuje do výčesu s cestičkou v strede.
© Getty Images

Pátrali sme po tom, či si slávne matky a dcéry upravujú vlasy podobným spôsobom, alebo sa dcéry snažia vymaniť a nájsť svoj vlastný štýl aj v účese. Pozrite si známe dvojice matiek a dcér v našej galérii a zistite, či dcéry kráčajú v módnych šľapajách svojich rodičov. Je to naozaj tak, že matky sú základnou inšpiráciou pre voľbu ich účesov? 

 • „Aká matka, taká dcéra!“ Mnoho dcér sa zatvári znechutene pri počutí tejto „múdrosti“ starej ako ľudstvo samo. Tento postreh sa často netýka len podobných čŕt ale aj spoločného vkusu a módneho cítenia. Podobnosť medzi matkami a ich dcérami ľudí často uchváti. Obe totiž zvyknú voliť účesy podobných tvarov. Na prvý pohľad  to vyzerá, že matky a dcéry uprednostňujú odlišné účesy. Keď sa však pozriete pozornejšie, takmer vždy objavíte viac podobnosti než rozdielov. Kto vlastne inšpiruje koho?  

 • Účesy Kim Kardashia, jej mamy a ďalších slávnych matiek a dcér

  Zaostrite na Kim Kardashian a jej mamu Kris Jenner na fotografii: obe majú tmavé vlasy. Kim má dlhé pramene, zatiaľ čo jej mama je ostrihaná na krátko. Oba účesy by nemohli byť odlišnejšie, ale jeden aj druhý sa vyznačujú jednoduchosťou, eleganciou a štýlom. 

  Na nasledujúcej fotografii stoja ruka v ruke Kelly Osbourne a jej mama Sharon a ich účesy sú si na míle vzdialené – ako farebne, tak aj štýlovo. Hriva Kelly je šedivá s fialkovým nádychom, Sharon má tmavé vlasy s červeným nádychom. Odtiene a tvar ich účesov už nemôžu byť odlišnejšie, obe ženy však očividne milujú farbenie vlasov vo výrazných tónoch.

  Presvedčte sa sami pri pohľade do našej galérie známych dvojíc dcér a matiek. Napriek jemným rozdielom je jasné, že vo viacerých prípadoch nestratilo staré porekadlo nič na svojej aktuálnosti: Aká matka, taká Katka!

 • Galéria: Účesy známych matiek a dcér

  Účesy matiek a dcér: Sharon a Kelly Osbourne

  © Getty Images  

  Účesy matiek a dcér

  Matka s dcérou - Sharon a Kelly Osbourne majú rovnakú konfekčnú veľkosť, postavu aj výraz tváre. Odlišnosť účesu a jeho odtieňa je samozrejme obrovská. Mamine vlasy sú krátke a tmavé s nádychom do červena. Dcéra Kelly nosí stupňovitý bob s veľkými vlnami, ktorý je zosvetlený do šedivej blond so sýtymi fialkovými odleskami. Na prvý pohľad sa svojej mame veľmi nepodobá.

     

  Účesy matiek a dcér

  Georgia May Jagger a jej slávna mama majú slabosť pre dlhé vlny v odtieni plážovej blond. Georgia May zvolila ležérne plážové vlny, kučery v podaní jej mamy sú oproti tomu pevnejšie vytvarované a prehodené cez jedno rameno. Zvolené účesy sa obom ženám dokonale hodia. Ak by si ich prehodili, vytvarované vlny do strany by dcéru robili staršou a plážové vlny v prípade jej mamy by pôsobili veľmi mladistvo. Na druhej strane to nie je márna myšlienka – mama Jerry Hall by sa určite neurazila, ak by ju niekto považoval za Georgiinu sestru.  

  Účesy matiek a dcér: Kate Hudson & Goldie Hawn

  © Getty Images  

  Účesy matiek a dcér

  Aká matka, taká Katka! Neexistuje lepší spôsob, ako opísať dvojicu Kate Hudson a jej mamu Goldie Hawn. Vlasy Goldie sa od dcéry iba trochu líšia svojou jemnosťou, okrem toho však oba účesy pôsobia navlas rovnako. To sa týka predovšetkým ich odtieňa, dĺžky a štýlu. Našli ten pravý účes, ktorý im obom pristane.

  Účesy matiek a dcér: Maria Shriver & Katherine Schwarzenegger

  © Getty Images  

  Účesy matiek a dcér

  Tieto dve by ste celkom určite mohli pokladať za sestry. Mama Maria Shriver a Katherine Schwarzenegger si svoje karamelové pramene neupravujú celkom rovnako. Mariin uhladenejší účes by skvele vynikol aj na jej dcére. Zvlnený štýl dcéry Katherine by zasa dodal mladistvý nádych jej mame. Veď napodobovanie účesov  nie je pre matky a dcéry zakázané!

  Účesy matiek a dcér: Vanessa Redgrave & Joely Richardson

  © Getty Images  

  Účesy matiek a dcér

  Vanessa Redgrave je o 28 rokov staršia ako jej dcéra Joely Richardson, ale v štýle oboch nie je žiaden rozdiel viditeľný. Obe herečky uprednostňujú prirodzene pôsobiace klasické účesy. Aká matka, taká Katka! Dcéra Joely Richardson sa môže tešiť na to, ako skvele bude vyzerať o 30 rokov – navlas podobná svojej mame.