Schwarzkopf Professional
Styling - účesy a rady

Oktoberfest: Aktuálne trendy v stylingu

Oktoberfest: Aktuálne trendy v stylingu
Od kvetinových aranžmá až po zapletané korunky – prinášame vám výber najpôvabnejších účesov s folklórnym šarmom. Skvele ladia s aktuálnymi modelmi krojov, aké prezentovala návrhárka Lena Hoschek.
© Lena Hoschek

Ako vyzerajú horúce trendy Oktoberfestu 2016? Tradičné, moderné, cool aj prudko elegantné! Nalaďte sa na folklórnu notu s aktuálnymi účesmi, ktoré k pestrofarebným krojom skvele padnú -  všetko od zapletanej korunky s kvetmi až po slávnostné vrkoče.

Či už radi tancujete, cválate na koni, alebo si pochutnávate na cukrovej vate a perníkových srdiečkach – Oktoberfest je stonásobne väčšou zábavou, ak sa môžete predviesť v štýlovom outfite. No aby na vás lichotivý ženský kroj dokonale vynikol, nezaobídete sa bez vhodného účesu. Vybrali sme tie najlepšie variácie na folklórny styling, aby vás medzi stovkami návštevníkov nikto neprehliadol.  

 • Aktuálne trendy Oktoberfestu

  Vrkoč morskej panny pre trendsetterku

  © Getty Images  

  Vrkoč morskej panny pre trendsetterku

  Mottom Oktoberfestu je „vidieť a byť videná“! Táto módna guru má doma v šatníku celú kolekciu krojov a na každý deň si zostavila iný kostým – samozrejme s perfektne zladenými doplnkami! Jednoduchý francúzsky vrkoč by sa medzi nimi okamžite stratil. Módou posadnutá návštevníčka festivalu preto zvolila naozaj nevšednú kreáciu pripomínajúcu morskú pannu. Vrkoč, ktorý dokonale spája tradičné a trendy prvky. Zatiaľ čo na prvý pohľad  pripomína klasický zapletaný účes, pri bližšom skúmaní odhalí naozajstný festivalový potenciál. Tajomstvo spočíva v rafinovanom nedokončenom vzhľade, ktorý navodzujú jemne poprepletané pramienky. Ležérne strapatý šarm, ktorý poslúži aj ako uvoľnený účes na párty.   

  Kvetinové sponky pre punkovú princeznú

  © Getty Images  

  Kvetinové sponky pre punkovú princeznú

  Staromódna? Ani náhodou! Punková princezná si Oktoberfest vymaľovala po svojom. To zahŕňa aj novú interpretáciu tradičnej módy plnú stylingových kontrastov. Kombinácie ako napr. vyšívaný kroj s cool koženou bundou sú presne podľa jej gusta. Takže sa ani nesnaží skrotiť divoké kučery do klasického zapletaného účesu. Práve naopak: stavila na romantické vlny zvýraznené jemnými trblietavými sponkami v tvare kvetov. „Wow“ efekt spečatila výraznými linkami lemujúcimi tvar očí.    

  Vyčesaný účes pre elegantnú madam

  © Getty Images  

  Vyčesaný účes pre elegantnú madam

  Všetky festivalové hity pozná naspamäť a na parkete je ako prvá. Slečna čo sa rada druží, je všade vítaná, a to nielen vďaka svojej rozosmiatej povahe. Aj jej look priťahuje pozornosť - klasický kroj a sako doplnila nádherným výčesom. Vlasy v ňom nie sú jednoducho zatočené do uzla, ale zložito posplietané vzadu nad krokom. Výsledkom je moderný vzhľad, ktorý jej vynikajúco poslúži aj na záverečnej festivalovej párty plnej lesku.

  Boxerské vrkoče pre dobrodružné typy

  © Getty Images  

  Boxerské vrkoče pre dobrodružné typy

  Vyššie, rýchlejšie, ďalej! Dobrodružná slečna je vždy na love za ďalším zážitkom. Miluje strelnicu, kolotoče a iné atrakcie. A pretože potrebuje, aby ju vlasy príliš neotravovali, zopne si ich do pevných boxerských vrkočov. Nejde len o horúci trend medzi celebritami, ale zhodou okolností aj o ideálny účes na Oktoberfest. A aby look ako vystrihnutý z filmu „Million Dollar Baby“ príliš nepripomínal bojové umenie, svoj dvojitý rad vrkočov si zjemnila malými perlami. 

  Originálny cop pre minimalistku

  © Getty Images  

  Originálny cop pre minimalistku

  Cukrová vata, pražené mandle, pečené ovocie – pre skalného návštevníka sú tieto pochúťky rovnako nepostrádateľné ako krígle piva. Diéty a počítanie kalórií? Na Oktoberfeste nikdy, tam sa musíte zabávať! A čo na to minimalistka? Jednoduchosť pre ňu neznamená všednosť – aj cop vie patričným spôsobom ozvláštniť. Vlasy si zopla nízko nad krkom a na každej strane vynechala širší prameň. Tie potom striedavo obtočila okolo copa a pripevnila vlásenkami. Účes nakoniec osviežila stužkou.