Schwarzkopf Professional
Styling - účesy a rady

7 účesov, ktoré prežijú festivalovú noc

Účes na festivalovú noc

K letným festivalom vždy patrí uvoľnená atmosféra a pocit, že konečne môžete slobodne dýchať. Rovnako intenzívne a zároveň nedbalo by mal vyzerať aj váš účes. Chcete sa zladiť s davom hudobných fanúšikov a zároveň štýlovo „vyniknúť v dave “? Byť neprehliadnuteľná nemusí znamenať tráviť niekoľko hodín pred zrkadlom. Letný festivalový styling od vás nežiada nič iné, len pár originálnych nápadov a trocha rytmu v tele. Tak preskočte zložité kadernícke umenie a vrhnite sa do víru tanca! 

 • Oslavy hudby a leta každoročne prilákajú množstvo nadšencov. Multižánrové a multikultúrne akcie pod šírym nebom priam vyzývajú, aby ste sa trochu odviazali v tom, čo si dáte na seba a akým účesom doplníte svoj look. Outfity pestrých farieb a vzorov najlepšie doplníte hravými účesmi, ktoré vám dovolia vyniknúť a zároveň vás nenechajú „v štichu“ ani v momente, keď bude nálada stúpať do varu. Aj ten najnedbalejší účes však vyžaduje, aby bol každý váš pramienok v perfektnom stave. Prezradíme vám, ako vlasy naštartovať na letnú jazdu plnú (nielen) festivalových zážitkov.

  Rozlúčte sa s upnutým a uhladeným uvažovaním! Stanovanie na festivaloch, ako sú Pohoda či Fun Radio Dohoda vás naučí užívať si život plnými dúškami a zbytočne nekrotiť ani svoje neposedné vlasy. Nechajte ich napospas vetru, a ak aj budú potrebovať trocha úpravy, trik je v tom, aby to na ich výslednom tvare nebolo príliš vidieť. Veď nie je nič príťažlivejšie ako slnkom prežiarená pokožka a jemne rozfúkané vlasy s množstvom odleskov. Prinášame vám niekoľko tipov na účesy, s ktorými sa na festivaloch predvediete v tom najlepšom svetle.

 • Galéria: Festivalové hity medzi účesmi

  Nežná korunka

  © Getty Images  

  Nežná korunka

  Môžete sa spoľahnúť, že zapletaná korunka zostane pevne na mieste, nech už sa pod pódiom akokoľvek odviažete. Je ako stvorená pre tanečné kreácie aj na romantické potulky ruka v ruke...

  Uzol á la „vysielač“

     

  Uzol á la „vysielač“

  Zopnite si uzol vysoko na hlave  - na krku a ramenách vás osvieži letný vánok a zároveň budete vyzerať uvoľnene a šik. Faktor pôvabu vyhrotíte na maximum, ak k nemu pripnete výrazný kvetinový doplnok či len pár miniatúrnych sedmokrások.

  Morská panna

  © Getty Images  

  Morská panna

  Jednoduchšie to už nejde! Vyskúšajte osvedčenú klasiku a zapleťte si nekomplikovaný vrkoč. Styling nemusí byť perfektný - niekoľko voľne poletujúcich pramienkov prezradí, že si atmosféru okolo seba naplno užívate.  

  Falošný bob

  © Getty Images  

  "Šik" šatka

  Doprajte si okamžitú infúziu štýlu! Šatka s originálnym vzorom zaručene upúta pozornosť. Môže byť lepšia príležitosť pre pestré doplnky než práve na letnom festivale? Stačí ju zložiť do pruhu, zviazať nad čelom, doplniť výraznými náušnicami a budete neprehliadnuteľná.

  Ležérne upnutý drdol

  © Getty Images  

  Incognito

  Chcete si užívat nepozorovane a vyžarovat pritom bohémsky šarm? Klobúk vás ochráni pred priamym slnkom a pomôže vám vytvoriť skutočne uvoľnený look. 

  Divožienka

  © Getty Images  

  Divožienka

  Inšpirujte sa štýlom hippie a hoďte vlásenky za hlavu! Kráľovná letných festivalov – bohémsky rozfúkaná hriva korunovaná vencom alebo čelenkou z vás vyčarí lesnú vílu. Na ten správny styling vám hravo postačí letný vánok a zopár odviazaných tanečných figúr.  

  Mokrý look

  © Getty Images  

  Mokrý look

  Styling s vlhkým efektom sa nedávno vyšvihol na predné priečky cool účesov a na noc strávenú pod šírym nebom sa vynikajúco hodí. Stačí mať po ruke trocha gélu alebo festivalovú cisternu s vodou a voilá –  sexi účes „akoby ste práve vyšli zo sprchy“ je na svete!

 • Kľúčom ku kráse je maximálna ochrana

 • Horúčava narúša ochrannú proteínovú vrstvu vo vašich vlasoch a oberá ich o lesk. Stanú sa menej odolné voči lámaniu a vy môžete pozorovať zvýšené množstvo rozštiepených končekov. UV žiarenie, vlhký vzduch a chlór sa postarajú o ich krepovitosť. To všetko znamená, že bude ťažké udržať svoj účes pod kontrolou.

  Doprajte preto vašim prameňom pravidelnú starostlivosť v podobe hydratačných kúr a zábalov. Skvelú ochranu pred slnkom a XXL porciu lesku vám poskytnú aj špeciálne vlasové oleje. Stačí vtrieť do vlasov pár kvapiek a nechať ich naplno zažiariť. Požehnaním budú aj jednoduché účesy – pevné zopnutie totiž oslabuje korienky vlasov. No a fén si odložte na horšie časy, letný vánok sa postará o ich prirodzené vysušenie a zároveň aj styling.