Schwarzkopf Professional
Styling - účesy a rady

Halloweensky účes: Šokujte kreativitou a štýlom!

Účesy k halloweenskym kostýmom
Tento účes sadne k Halloweenu ako uliaty – či už je Nicole Richie prezlečená za krásnu morskú vílu alebo zlovestnú čarodejnicu Goody Hallett.
© Getty Images

Halloween sa opäť raz postará o kráľovskú zábavu! Noc pred dňom všetkých svätých je časom party, duchárskych príbehov, kostýmov a kanadských žartíkov. Je to ten správny moment na extravagantný účes vhodne dopĺňajúci halloweensky kostým. Dúfame, že fotografie v našej galérii naštartujú vašu fantáziu a inšpirujú aj vás k tomu najkreatívnejšiemu stylingu.

 • Kresťania spájajú halloweenske aktivity prevažne s keltskými tradíciami a starobylými rituálmi na oslavu úrody. Bohatá história Halloweenu zapustila korene v mnohých krajinách a dnes je už súčasťou ich kultúry. Je to čas tajomných osláv, ktoré sú okorenené kostýmami, maskami a bujarou zábavou. Dnes sa ľudia radi prezliekajú za aristokratov, politikov, víly, klaunov, čarodejnice, černokňažníkov či upírov. Najväčšiu a najdôležitejšiu úlohu hrá v túto noc predstavivosť. No základom je, že presvedčivý kostým či masku musí dotvárať rovnako efektný účes. Ukážeme vám niekoľko bláznivých nápadov v halloweenskom duchu.

 • Halloweensky štýl: Víla

 • Účesy k halloweenskym kostýmom
  Kim Kardasian sa prezliekla za vílu, ktorú zvodne zahaľujú dlhé vlnité vlasy.
  © Getty Images

  Halloween je skvelou príležitosťou ukázať sa ako zvodná múza. Avšak víly nie sú vždy len priateľské bytosti – sú totiž považované za stratené duše čakajúce na svojich milencov či za pomstychtivé čarodejnice, ktoré dokážu z blankytného neba vyčarovať hromobitie a bez milosti potopiť mnoho lodí. 
  Kostým víly skvele dopĺňajú rozpustené vlasy, ako ich predvádza Kim Kardashian. Zvlnený štýl morského prílivu vytvoríte s použitím kulmy na vlasy. Ležérne plážové vlny – to je to pravé pre roztopašné víly. Ak máte krátke vlasy, pomôžte si príčeskami. Aj keď sú víly často znázorňované s blond vlasmi, farba tých vašich je len a len na vás. Halloween znesie čokoľvek – vlasy morskej víly Arielle sú ohnivo červené, no Kim Kardashian zvolila tradičnú platinovú blond. 

  Look Nicole Richie (pozri foto hore) tiež pripomína podmorský svet. Víly a morské čarodejnice sú totiž známe aj sivobielymi vyčesanými vlasmi. Bielu farbu v spreji zoženiete bez problémov, temný dojem navodíte tmavým rúžom a dramatickým líčením očí.

 • Halloweensky štýl: Kráľovná noci

 • Účesy k halloweenskym kostýmom
  Leigh Lezark a Katy Perry si radi vychutnávajú ponurú stránku Halloweenu. Čo majú asi tak za lubom?
  © Getty Images

  Halloween by bez čarodejníc nebol dostatočne zábavný. Našťastie moderné čarodejnice už odhodili staromódne predstavy z rozprávok – nemusia tráviť Halloween s nevzhľadným výzorom, v rozpáraných čiernych handrách a špicatých klobúkoch. Čarodejnice zo súčasnosti stále pôsobia trochu zlovestne, no zároveň sú neuveriteľne krásne.
  Ebenovo čierne vlasy a výrazný make-up nepochybne pasujú Leigh Lezark, ktorá sa prevtelila do modernej čarodejnice.
  Škrobenosť a trblietavý lesk kráľovského outfitu Katy Perry má trochu pochmúrny charakter, divoké, výrazné šperky a natupírované čierne kučery pridávajú jej looku na pompéznosti.

 • Halloweensky štýl: Čertík v krabičke

 • Účesy k halloweenskym kostýmom
  Pre speváčku Miley Cyrus je hravosť a nespútanosť v oblasti outfitov na dennom poriadku. A účesy, ktoré predvádza, môžu byť skvelou inšpiráciou na halloweensku noc.
  © Getty Images

  Ak radi slávite Halloween v kostýme s dávkou humoru, možno si necháte poradiť od trendsetterky Miley Cyrus - ona vie, ako upútať pozornosť, kdekoľvek sa objaví. Roztopašné rožky či extravagantné a divoké špice v kombinácii s intenzívnymi červenými perami dokonale podčiarknu nezbedný kostým s diabolským nádychom.
  Jednoducho si vlasy po stranách zopnite do dvoch copov na vrchu hlavy a zatočte ich do drdolov v tvare vežičiek. Tie potom upevnite vlásenkami a zafixujte lakom na vlasy (foto vľavo). Špicatý účes (foto vpravo) by nemal byť príliš dlhý. Na vlasy naneste gél a zatočte ich smerom dohora, väčšia dávka laku zaručí, že vám budú „stáť hrôzou“ až do rána.