Schwarzkopf Professional
Styling - účesy a rady

Účesy a znamenia zverokruhu

Účesy a znamenia zverokruhu
Páčia sa vám dlhé alebo krátke vlasy, rovné alebo kučeravé? Odpoveď sa možno skrýva vo hviezdach.
© Getty Images

Vodnár je otvorený novým veciam, strelec ide vždy vlastnou cestou, panna je rada sama sebou... Nielenže vám prezradíme, čo je napísané vo hviezdach, ale aj aké účesy najviac ladia s vaším znamením. V našom horoskope nájdete tie pravé tipy pre vašu osobnosť a temperament.

 • Čo má znamenie spoločné s vaším účesom? Jednoducho všetko! Odlišné povahové črty zemských, vodných, ohnivých a vzdušných znamení otvárajú zaujímavé úvahy o ideálnom stylingu vlasov.

  Štýl účesu podľa horoskopu: V galérii nájdete tip na perfektný účes pre každé z dvanástich znamení.

 • Galéria: Účesy a znamenia zverokruhu

  Účesy a znamenia zverokruhu

  © Getty Images  

  Účesy a znamenia zverokruhu: Baran (21.3. – 20.4.)

  Žiadne iné znamenie nie je také ctižiadostivé ako baran. Zmysel pre povinnosť, disciplína, sebavedomie a túžba po dobrodružstve sú súčasťou jeho podstaty a vo všetkom, čo robí, je skrytá ohnivá vášeň. Niekedy sa baran dostane do ťažkostí práve kvôli vlastnej impulzívnosti, ale aj tá prispieva k jeho jedinečnosti a umožňuje mu užívať si život naplno.

   

  Strih vlasov: Dlhé alebo krátke? To, čo nedočkavá žena-baran potrebuje ako soľ, je nekomplikovaný strih, na ktorý sa môže spoľahnúť za každých okolností. No zároveň musí mať v sebe niečo výnimočné. Ľudia narodení v tomto znamení totiž milujú byť stredobodom pozornosti a radi nasledujú ducha doby. Divoký postupný strih s predĺženou ofinou dokáže mimoriadne podčiarknuť živú a priamu povahu barana.

   

  Účesy a styling: Prirodzený, nespútaný, moderný a pritom nenáročný na úpravu: Nedokončený look! Trendy štýl ako „swag“ (výrazne postupný strih) priam vyžaruje sebavedomie a vášeň. Jedným slovom dokonalý účes pre barana.

   

  Návod na trendy nedbalé účesy nájdete tu:

  Účesy a znamenia zverokruhu

  © Getty Images  

  Účesy a znamenia zverokruhu: Býk (21.4. – 20.5.)

  Základnou črtou býka je zmyselnosť! Plný citov, z času na čas trocha majetnícky – býk nikdy neváha a vezme si, čo mu podľa jeho názoru patrí. Temperamentné zemské znamenie sa vždy riadi svojimi citmi: jeho sebavedomé vystupovanie ho robí neodolateľným.

   

  Strih: Žena-býk vie byť často tvrdohlavá a odmieta akceptovať zmenu. Takže čo sa týka trendy strihov, ktoré rýchlo podliehajú zmenám - vždy potrasie hlavou a vyberie si niečo štýlové a klasické, ako napr. tupý alebo jemne odstupňovaný strih po plecia.   

   

  Účesy a styling: Z dlhého bobu vyčaríte hneď niekoľko pôvabných lookov. Napríklad ultra ženský výčes s retro objemom à la Audrey Hepburn. Tento účes dokonale odzrkadľuje zmyselnú a klasicky založenú osobnosť býka.

   

  Návod na úpravu romantických retro výčesov nájdete tu:

  Účesy a znamenia zverokruhu

  © indigitalimages.com  

  Účesy a znamenia zverokruhu: Blíženci (21.5. – 21.6.)

  Typický blíženec je zvedavý, všestranný, komunikatívny a tvorivý. Zriedka premýšľa nad minulosťou a radšej sa s optimizmom díva dopredu. Niekedy mu chýba zmysel pre realitu a zásadovosť – uniká z každodennosti do iného sveta. Ľudia v znamení blížencov zriedka prezentujú svoje slabosti na verejnosti a zachovávajú si optimistickú, uvoľnenú a nespútanú fasádu. 

   

  Strih: Žena-blíženec potrebuje priestor na premýšľanie, rada prijíma a spracováva akúkoľvek inšpiráciu. Základom každého vhodného účesu pre toto znamenie je odhalené čelo. Vzdušné znamenie s túžbou experimentovať vždy hľadá spôsob, ako prísť s niečím novým a všetkých prekvapiť. Dlhé vlasy poskytnú blížencovi materiál na nikdy nekončiacu hru so stylingom.

   

  Účesy a styling: Perfektný účes pre blíženca musí spĺňať dve kritériá: univerzálnosť a zábavu! Presne tak! Štýlový zastrčený účes (dĺžky vlasov zastrčené za golier) zvýrazní jeho nekomplikovanú, dynamickú osobnosť, ktorá sa živo zaujíma o nové trendy.

   

  Všetko o účese so zastrčenými vlasmi nájdete tu:

  Účesy a znamenia zverokruhu

  © indigitalimages.com  

  Účesy a znamenia zverokruhu: Rak (22.6. – 22.7.)

  Rak býva obklopený kreatívnym chaosom a priateľským prostredím. Jeho svet je plný lásky, sviežosti a prirodzenosti. Toto vodné znamenie putuje životom s túžbou po absolútnej blaženosti. Vďaka jeho emocionálnej a citlivej povahe ho všetci majú radi.

   

  Strih: Citovo založená žena-rak najradšej nosí dlhé vlasy. Jemný strih s pramienkami, ktoré lichotivo lemujú tvár, jej dodá sebavedomie a pocit bezpečia.  

   

  Účesy a styling: Menej je viac! Cestička v strede dokonale vyváži nenútenú povahu raka – vlasy by mali pôsobiť prirodzene a sviežo. S nimi sa rak bude cítiť najistejšie.

   

  Prezradíme vám, ako si vytvoriť uhladený look:

  Účesy a znamenia zverokruhu

  © Getty Images  

  Účesy a znamenia zverokruhu: Lev (23.7. – 23.8.)

  Lev je obyčajne veľmi dominantným stvorením, zbožňuje akúkoľvek pozornosť a rád sa predvádza. Medzi jeho neprehliadnuteľné prednosti patria ambicióznosť, hrdosť a optimizmus, ktoré podporujú jeho oduševnenú osobnosť. Najdôležitejšie je preňho nikdy nestratiť kontrolu. Sebaprezentácia ako súčasť jeho tvorivej stránky je zdrojom zábavy a vzrušujúcich premien.

   

  Strih: Vlasy hrajú v živote ženy-leva rovnakú rolu ako pruhy pre zebru. Dlhé, temperamentne zostrihané vlasy s plným objemom predstavujú pre toto ohnivé znamenie dokonalý spôsob, ako zaujať.

   

  Účesy a styling: Show sa začína! Okrem divokej a zvlnenej levej hrivy patria medzi obľúbené účesy tohto znamenia aj dramatické výčesy. Základom sú vlasy s XL objemom, takže dobrou voľbou pre leva bude nedokončený, strapatý look. Mimoriadny „wow“ efekt im dodá extravagantný styling s čelenkou.

   

  Návod na rafinované výčesy nájdete tu:

  Účesy a znamenia zverokruhu

  © Getty Images  

  Účesy a znamenia zverokruhu: Panna (24.8. – 23.9.)

  Panna stojí nohami pevne na zemi, ovláda všetky fakty a presne vie, kam to chce v živote dotiahnuť. Má bystré oko na detaily a závideniahodný zmysel pre štýl. Keď sa jej niečo páči, rada o tom hovorí a dáva pritom na obdiv svoju jedinečnosť.

   

  Strih: Krátke, dlhé alebo oboje? Panna už vyskúšala všetko. Rada na seba berie rozdielne roly, experimentuje s účesmi a štýlom.

   

  Účesy a styling: Modernosť a sofistikovanosť – to nie sú len typické vlastnosti panny, ale aj kritériá pre výber ideálneho účesu. Výborne im vyhovuje kučeravý strih, ako napr. shag (postupný strih), ktorý zažil v nedávnom období vzrušujúci comeback.

   

  Pristanú vám krátke vlasy? Odpoveď zistíte tu:

  Účesy a znamenia zverokruhu

  © Getty Images  

  Účesy a znamenia zverokruhu: Váhy (24.9. – 23.10.)

  Váhy majú vycibrený zmysel pre krásu a estetiku. Ich prirodzenosť je pre ostatných nesmierne príťažlivá a zvodná a váha túto pozornosť nadovšetko miluje. A ako sa najradšej prezentuje? Nekonečnou kreativitou a objavovaním nového.

   

  Strih: Ani váham nechýba dokonalý vkus – upravené vlasy bez zbytočných ornamentov sú pre ne mimoriadne dôležité. Tomuto znameniu najviac pristane klasický strih s presnou štruktúrou a harmonickými proporciami.

   

  Účesy a styling: Váhy najlepšie vyniknú s uhladeným, sofistikovaným účesom. Dlhý rovný bob ozvláštnený rovnou ofinou podčiarkne ich moderného ducha.

   

  Tu vám krok za krokom ukážeme, ako si dokonale uhladiť ofinu:

  Účesy a znamenia zverokruhu

  © Getty Images  

  Účesy a znamenia zverokruhu: Škorpión (24.10. – 22.11.)

  Životným heslom vášnivého škorpióna je „všetko alebo nič“. Ženie ho túžba dostať sa veciam pod povrch, no zároveň má nekonečne lojálnu a oddanú povahu. Jeho vystupovanie je sebavedomé a nikdy sa nevyhýba konfliktom. Nič neponechá nevypovedané a otvorenosť patrí spolu s úprimnosťou medzi princípy, ktorými sa riadi za každých okolností. 

   

  Strih: Úchvatný a sexy krátky strih zvýrazní silnú, nekonpromisnú povahu ženy-škorpióna.

   

  Účesy a styling: Prísny a minimalistický účes, ktorý sa vymyká konvenciám, sa k škorpiónom hodí najlepšie. Napríklad krátky pixie v kombinácii s mini ofinou.

   

  Tu vám prezradíme všetko o mini ofine:

  Účesy a znamenia zverokruhu

  © Getty Images  

  Účesy a znamenia zverokruhu: Strelec (23.11. – 21.12.)

  Strelec je celoživotný optimista so zdravou dávkou sebavedomia. Je štedrý, svetaznalý a tolerantný, najvyššími hodnotami sú preňho pravda a spravodlivosť. Jeho iskrivá povaha ho neustále núti otvárať nové obzory a zdokonaľovať sa. Nejde však o osamelého bojovníka, strelec si veľmi váži spoločnosť druhých.

   

  Strih: Nech sa deje, čo sa má! Žena-strelec miluje slobodu a nechce, aby jej vlasy zavadzali na krku, preto ich buď nosí nakrátko alebo vyčesané hore. Volí strihy, z ktorých je možné vyčariť svieže, inovatívne účesy. Prispieva to k jej pocitu, že vždy môže strhnúť volant a dať životu nový, nečakaný smer.  

   

  Účesy a styling: Strelec je chameleón a miluje premeny. Moderný výčes, ako napr. elegantný nedokončený drdol je rafinovaný, no zároveň pôsobí klasicky.

   

  Prinášame vám jednoduché návody na pôvabné výčesy:

  Účesy a znamenia zverokruhu

  © Getty Images  

  Účesy a znamenia zverokruhu: Kozorožec (22.12. – 20.1.)

  Kozorožec sa vždy díva realite priamo do očí a jeho triezvy zmysel pre skutočnosť z neho robí zodpovedného človeka. Jeho vzťahy k druhým sú na prvý pohľad veľmi rezervované. No ako náhle si kozorožec k niekomu vybuduje dôveru, stane sa z neho veľmi lojálny a spoľahlivý priateľ.

   

  Strih: Čo sa týka vlasov, je žena-kozorožec veľmi vytrvalá bytosť. Keď pre seba objaví ten pravý účes, obyčajne mu zostane verná po celý život. Skvele jej bude vyhovovať klasický (dlhý) bob, pretože má v sebe čosi nadčasové a maximálne štýlové.

   

  Účesy a styling: Cestička v strede, na strane, nízko na strane – kozorožec miluje cestičky a rád mení ich umiestnenie. K jeho pokojnej, vyrovnanej osobnosti sa výborne hodia vlasy ležérne zastrčené za uší.

   

  Účesy s cestičkou vám predstavíme tu:

  Účesy a znamenia zverokruhu

  © Getty Images  

  Účesy a znamenia zverokruhu: Vodnár (21.1. – 19.2.)

  Otvorený, spontánny a empatický: Vodnár rýchlo a rád nadväzuje nové známosti. Je vždy v pohybe, túži zrealizovať svoje plány a uplatniť svojho kreatívneho ducha.

   

  Strih: Žena-vodnár si svoj život nevie predstaviť bez dlhých vlasov. Prirodzený strih jej poskytne možnosť pravidelne striedať účesy podľa aktuálnych trendov.

   

  Účesy a styling: Pre vodnára sú jednoduché rozpustené vlasy málo vzrušujúce. Na hlave tohto vodného znamenia sa musia odohrávať kreatívne a originálne veci s puncom extravagancie! Najlepšou voľbou bude preto mokrý look, vždy totiž vyzerá osviežujúco, elegantne a sexy.

   

  Zistite, ako funguje mokrý look:

  Účesy a znamenia zverokruhu

  © indigitalimages.com  

  Účesy a znamenia zverokruhu: Ryby (20.2. – 20.3.)

  Ryby sú filantropi, pre ktorých je najvyššou hodnotou podpora a súdržnosť. Majú prenikavú predstavivosť, sú citliví a potrebujú intenzívny pocit bezpečia, aby boli skutočne sami sebou.

   

  Strih: Ženy-ryby túžia byť neodolateľné. Preto často nosia dlhé vlasy, ktoré podčiarkujú ich ženskosť. Vyhýbajú sa ostrým, rovným líniám, ktoré nevyhovujú ich citlivej, zasnenej osobnosti.

   

  Účesy a styling: Romantická zapletaná korunka s poletujúcimi pramienkami lemujúcimi tvár zvýrazní ich nežné srdce. Umožní im naplno rozohrať ich typický pôvab a šarm.

   

  Zapletaná korunka krok za krokom – ukážeme vám, ako na to:

 • Návody na styling účesov pre každé znamenie:

  Styling pre 12 znamení zverokruhu splní všetky vaše sny. Prinášame vám prehľad účesov od barana až po ryby, ktoré hravo zvládnete aj sami.


 • Baran:
  Ako si vytvoriť dokonalý nedokončený look

  Býk: Pôvabný retro štýl a ako ho vyčaríte

  Blíženci: Rozličné podoby účesu zastrčeného za golier

  Rak: Ako si vo vlasoch vytvoriť uhladený look

  Lev: Návody na styling výčesov

  Panna: Rýchly test: Pristanú mi krátke vlasy?

  Váhy: Ako si uhladiť ofinu

  Škorpión: Všetko o mini ofine

  Strelec: Všetko o trendy podstrihu

  Kozorožec: Styling verzus psychológia – vlasy rozdelené cestičkou

  Vodnár: Účesy v štýle mokrého looku

  Ryby: Ako si zapliesť korunku