Schwarzkopf Professional
Styling - účesy a rady

Stylingový kalendár: 12 nápadov na rok 2015

Stylingové nápady na rok 2015
Voľne začesané vlasy sú ideálnym riešením na novoročnú sezónu.
© Getty Images

Náš stylingový kalendár 2015 vám ponúkne originálne účesy na akúkoľvek príležitosť. Minimalistky určite privítajú štýlový look na január, a tešiť sa môžete aj na ležérne kreácie v letnej sezóne, či špeciálne účesy ako stvorené na večierky koncom roka. Máme pre vás svieži nápad na každý mesiac – nechajte sa inšpirovať a prekvapte vždy novým vzhľadom.

 • Ste plní predsavzatí a nových plánov a máte chuť to v roku 2015 poriadne roztočiť? V našom kalendári nájdete 12 tipov, ako svoj imidž okoreniť nevšedným a štýlovým účesom. Čaká na vás výber trendových frizúr, ktoré by bol hriech nevyskúšať! S priloženými návodmi to hravo zvládnete aj bez kaderníka.

 • Stylingové nápady 2015: Šťastný nový rok!

  Chvíle tichého rozjímania sú dôležité na to, aby ste v novom období dosiahli, po čom túžite. Rozlúčkové oslavy so starým rokom máme za sebou a nastal čas trochu sa zamyslieť nad tým, čo bolo. Minimalistický účes bez cestičky túto náladu zaujímavo vystihuje (pozri foto hore).

  Styling: Rozotrite si v prstoch trocha gélu vo veľkosti orieška a voľne nimi začešte vlasy dozadu. Tvar účesu potom zafixujte lakom na vlasy.

  Ďalšie kreatívne tipy na rok 2015 aj s návodmi na úpravu nájdete v našej fotogalérii. 

 • Galéria: Stylingové nápady na rok 2015

  Stylingové nápady 2015: Svätý Valentín (Február)

  © Getty Images  

  Stylingové nápady 2015: Svätý Valentín (Február)

  Vlasy plné lesku ležérne prehodené na stranu, voľne padajúce cez rameno v pôvabných vlnách – to je predstava, ktorej žiaden muž neodolá! Účes ako tento vám pomôže navodiť tú správnu romantickú atmosféru.
   

  Styling: Do vlasov aplikujte penové tužidlo a sprej, ktorý ich ochráni pred stylingovým teplom. Následne ich rozdeľte cestičkou na strane. Vezmite kulmu a pramienok po pramienku vytvarujte objemné vlny a kučery. S trochou gélu začešte vlasy na jednej strane za ucho smerom dozadu tak, aby konce všetkých vlasov padali cez jedno rameno. Účes vám vydrží dlhšie, ak ho ešte spevníte lakom. 

  Stylingové nápady 2015: Cool mestský účes (Marec)

  © Getty Images  

  Stylingové nápady 2015: Cool mestský účes (Marec)

  Máte v zásobe pár voľných dní, aby ste sa v marci vybrali na výlet? Jednoduchý a zároveň trendy účes ako uvoľnený cop nevyžaduje takmer žiadnu námahu, a predsa s ním vyniknete v ktoromkoľvek veľkomeste na svete.  
   

  Styling: Vytvorte si cestičku v strede a do vlasov naneste púder pre objem. Prstami ho rozmiestnite po celej dĺžke od korienkov až po končeky. Potom vlasy zopnite do ležérneho nízkeho copu bez toho, aby ste ich česali. Príjemne nespútaný vzhľad dosiahnete, ak niekoľko pramienkov necháte voľne odstávať.

  Stylingové nápady 2015: Krásna za každého počasia (Apríl)

  © Getty Images  

  Stylingové nápady 2015: Krásna za každého počasia (Apríl)

  Aprílové počasie má pre nás vždy zopár prekvapení. Nech už prší alebo svieti slnko, s nedokončeným zvlneným účesom budete za každých okolností vyzerať šik.  
   

  Styling: Vlasy si rozdeľte cestičkou v strede a kým sú ešte vlhké, naneste do nich sprej s obsahom soli. Nechajte ich uschnúť na vzduchu, alebo vyfúkajte pomocou fénu s difúznym nástavcom. Extra lesk a textúru vám poskytne pár kvapiek vlasového oleja v spreji.

  Stylingové nápady 2015: Účes na svadobný obrad (Máj)

  © Getty Images  

  Stylingové nápady 2015: Účes na svadobný obrad (Máj)

  Máj je nepochybne najobľúbenejším mesiacom na svadby. Ak snívate o dokonalom účese pre nevestu, máme pre vás jeden originálny tip – účes so sieťkou. Nič nevyžaruje toľko šarmu a tajomnosti ako tento retro doplnok.
   

  Styling: Sieťky do vlasov môžete využiť rôznymi spôsobmi. Jednoducho si vytvarujte kučery alebo krátky styling ako zvyčajne a potom doň jemne upevnite sieťku, ktorá vám dodá nádych pôvabu a nostalgie.

  Stylingové nápady 2015: To pravé na festivalovú sezónu (Jún)

  © Getty Images  

  Stylingové nápady 2015: To pravé na festivalovú sezónu (Jún)

  Festivaly milujeme, pretože na nich zažívame ozajstný pocit bezstarostnej zábavy plnej slnka a skvelých zážitkov. Vhodný účes by preto mal byť nekomplikovaný a hravý. Plážové vlny s kvetinovým vencom vás premenia na éterickú vílu v štýle hippie.
   

  Styling: Vytvorte si cestičku v strede a do ešte vlhkých vlasov nastriekajte sprej s obsahom soli. Nechajte ich uschnúť voľne na vzduchu. Nakoniec ich spevnite lakom na vlasy a na hlave si naaranžujte kvetinový veniec.

  Stylingové nápady 2015: Leto pod holým nebom (Júl)

  © Getty Images  

  Stylingové nápady 2015: Leto pod holým nebom (Júl)

  V horúčave je dôležité zachovať si chladnú hlavu. Tento účes s mokrým efektom je ako stvorený na letné dni zaliate slnkom.
   

  Styling: Vlhké vlasy si rozčešte dohladka a rozdeľte ich cestičkou na strane. Potom do nich prstami votrite väčšiu dávku gélu od korienkov až ku končekom. Jemne ich prefúkajte a zafixujte lakom na vlasy. 

  Stylingové nápady 2015: Prázdninové výlety (August)

  © Getty Images  

  Stylingové nápady 2015: Prázdninové výlety (August)

  V lete si radi doprajeme dobrodružné cesty a exotické výlety. Objavujeme krásy sveta prechádzkami po plážach, horách a pamiatkach. Máme jedinečnú šancu zabudnúť na pracovný stres a užiť si trocha voľnosti. Účes by mal tento pocit slobody reflektovať – vyskúšajte, čo dokážu štýlové doplnky, ako napr. šatky (tie navyše poskytujú aj ochranu pre slnkom).  
   

  Styling: Do vlasov si naneste objemový púder a upravte ich do drdola. Potom si okolo hlavy zaviažte šatku asi 3 cm od línie rastu vlasov. Uzol alebo mašľu nasmerujte do jednej strany.

  Stylingové nápady 2015: Oktoberfest sa začína už v septembri

  © Getty Images  

  Stylingové nápady 2015: Oktoberfest sa začína už v septembri

  Oktoberfest je bujarou oslavou pivnej kultúry a štartuje už v polovici septembra. V tom čase sa celé Bavorsko aj s davmi turistov prezlečie do krojov a znovu objaví tradičné zapletané účesy. V niektorých oblastiach im hovoria „Heidi účesy“. Vrkoče a zapletané korunky sú najobľúbenejším lookom aj preto, že prežijú dlhé hodiny hodovania od súmraku do úsvitu.
   

  Styling: Do uterákom vysušených vlasov votrite penové tužidlo a vyfúkajte ich. Na ľubovoľnom mieste si vytvorte cestičku a z každej strany začnite zapletať. Oba vrkoče potom oviňte okolo hlavy do tvaru korunky. Konce vrkočov skryte pod korunku a upevnite vlásenkami. Nakoniec zafixujte lakom na vlasy a oslavy sa môžu začať!

  Stylingové nápady 2015: Dokonale profesionálny štýl (Október)

  © Getty Images  

  Stylingové nápady 2015: Dokonale profesionálny štýl (Október)

  Požiadať o zvýšenie platu je naozajstná výzva. Čo urobiť, aby ste mali šancu uspieť? Okrem toho, že vaše pracovné nasadenie bude stopercentné, nezabudnite ani na sebavedomý výraz a seriózny vzhľad. Týmto uhladeným účesom zvýrazníte svoj profesionálny imidž. Konce vlasov sú zastrčené do roláku alebo ponechané za golierom.
   

  Styling: Vytvorte si rovnú cestičku v strede a do vlasov si naneste ochranný sprej. Vlasy pramienok po pramienku vyrovnajte s použitím žehličky. Nakoniec si ich zastrčte do roláku.

  Stylingové nápady 2015: Nasaďte si klobúk! (November)

  © Getty Images  

  Stylingové nápady 2015: Nasaďte si klobúk! (November)

  November je takmer na celom svete povestný búrkami a sychravým počasím. Klobúky predstavujú  cool spôsob, ako zostať v suchu a ochrániť svoje vlasy. Najvhodnejším stylingovým riešením budú nedokončené výčesy, hladké rozpustené vlasy a divoké vlny. A navyše – štýlový klobúk je aj prvotriedny módny doplnok.   
   

  Styling: Upravte si vlasy, ako chcete a nakoniec si nasaďte klobúk. Jednoduchšie to už nejde!

  Stylingové nápady 2015: Vianočná párty (December)

  © Getty Images  

  Stylingové nápady 2015: Vianočná párty (December)


  December sa nesie vo sviatočnom duchu – vrcholom je Štedrý večer a silvestrovská noc. Na prelome rokov odhoďte zábrany a oslávte nový začiatok, ako sa patrí! Módu berte s ľahkosťou, trúfnite si na sýte farby. A nechajte sa inšpirovať týmto nedokončeným falošným zostrihom.
   

  Styling: Do vlasov si aplikujte ochranný sprej a kulmou v nich vytvarujte jemné vlny. Vlasy si rozdeľte nízko naboku a na jednej strane ich voľne upravte okolo hlavy. Do vlasov na opačnej strane votrite gél a pevne ich uhlaďte dozadu. Vlasy z oboch strán potom zopnite do nízkeho drdolu alebo copu. Uvoľnite z neho zvlnený pramienok vlasov a nakoniec použite lak na vlasy, aby účes vydržal v perfektnom tvare.