Schwarzkopf Professional
Styling - účesy a rady

Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

Rýchle účesy pre polodlhé vlasy
Vytvoriť vlny z prehliadky Michaela Korsa priamo doma bude hračka: Jednoducho rozdeľte vlasy cestičkou na strane a pramienky vytvarujte voskom.
© Getty Images

Skvelé správy pre všetky dievčatá, ktorým sa ráno nechce vstávať: Poležať v posteli si teraz môžete o niečo dlhšie. Vďaka piatim extra rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Cool styling za menej ako päť minút! Ukážeme vám triky pre polodlhé vlasy. 

 • Keď sa cítite skvele, čas naozaj letí! Víkend sa skončil a budík vám bezohľadne dáva najavo, že je čas na každodenný ranný rituál. Pritom si určite v duchu myslíte: „Ešte mať tak päť minút navyše!“

  My sme sa rozhodli Darovať Vám týchto 5 minút. Pri úprave vlasov totiž môžete získať čas a aj napriek tomu vyzerať skvele. Rýchlo, jednoducho a štýlovo – také sú pravidlá hry, pokiaľ ide o naše 5-minútové účesy. Prinášame vám obľúbené looky, ktoré sa výborne hodia pre polodlhé vlasy. Ich ďalšia výhoda je, že vyzerajú zložitejšie, než v skutočnosti sú. 

  Máte päť minút? Odhaľte top účesy v našej galérii, čas beží...

 • Päť rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Ležérny polovyčesaný účes

  © Getty Images  

  Ležérny polovyčesaný účes

  Tento uvoľnený styling vám pomôže vyraziť z domu načas a s pocitom, že vám to naozaj pristane. Polovyčesaný look je ideálny prípad bežného, nekomplikovaného účesu, ktorému neuškodí ani pár uvoľnených pramienkov. Vďaka malému uzlu vždy vyzerá mladistvo, zatiaľ čo vlasy padajúce na ramená mu dodajú ženský nádych.

  Ako na to: Ku korienkom vrchných vlasov naneste púder pre objem, čím vlasy trochu „pozdvihnete“. Potom ich vzadu stiahnite a zatočte do malého uzla. Uvoľnite zopár pramienkov nad čelom a okolo spánkov – účes bude pôsobiť vzdušnejšie. Nakoniec upevnite uzol vlásenkami a lakom na vlasy, aby si udržal tvar po celý deň.     

  Aktuálna verzia copu

  © Getty Images  

  Aktuálna verzia copu

  Keď sa ponáhľate, majú pre vás minimalistické účesy dve výhody: Nielenže je strohý styling nenáročný na úpravu, v aktuálnej sezóne je aj absolútne trendy. Tento ozvláštnený cop patrí medzi naše obľúbené looky. Klasika, ktorá je populárna a má aj niečo originálne navyše. Jednoduchosť, elegancia a originalita sa v ňom spojili do jedného účesu. Vyčaríte ho takmer okamžite... 

  Ako na to: Do vlasov nasprejujte ochranný produkt a upravte ich žehličkou. Vytvorte cestičku v strede. Vlasy si sčešte do hladkého copu vzadu nad krkom. Predtým, než ho stiahnete gumičkou,  oddeľte pramienok napravo a naľavo. Potom cop stiahnite, dva voľné pramienky zatočte, ich konce nad copom prekrížte a omotajte okolo gumičky. Upevnite vlásenkami a lakom. Hotovo! 

  Kučeravé konce

  © Getty Images  

  Kučeravé konce

  Rýchle riešenie nakoniec. Hovoríme o končekoch vlasov! Jemné kučery v spodnej časti dodajú vášmu vzhľadu šťavu. Decentný prvok pôsobí prirodzene a polodlhé vlasy prehodené na stranu premení na sofistikovaný look s puncom ženskosti.  

  Ako na to: Vlasy prehoďte cez rameno a s pomocou kulmy natočte len konce (začnite asi v úrovni brady). Nakoniec ich zafixujte lakom.

  Nová vlna

  © Getty Images  

  Nová vlna

  Máte rovné vlasy alebo vlny, ktoré túžite oživiť, no bez zbytočnej námahy? Potom je styling s jemnými vlnami pre vás to pravé! Tento účes vám prepožičia objem, rýchlo sa upravuje a zanechá výrazný dojem. Ležérne vlny v polodlhých vlasoch zaručene vyniknú.

  Ako na to: Do ešte vlhkých vlasov votrite penu pre objem a vyfúkajte ich fénom. Potom zapleťte niekoľko pevných vrkočov (aspoň štyri). Párkrát ich rýchlo nahrejte žehličkou. Vrkoče nechajte nachvíľu vychladnúť, potom vlasy rozpleťte a prečešte. 

  Nagélovaný účes so slávnostným leskom

  © Getty Images  

  Nagélovaný účes so slávnostným leskom

  Dokonca aj extravagantné účesy môžete vyčariť lusknutím prstu. Jedným z nich je look „dva v jednom“ – ultra hladký pri korienkoch a s objemom pri koncoch. Ideálny pre polodlhé vlasy! Ak ho skombinujete so strohým, minimalistickým oblečením (nohavicový kostým či kombinéza), dostanete skvelý outfit na každý deň, ktorý zároveň pôsobí formálne.

  Ako na to: Vytvorte presnú cestičku v strede a vlasy uhlaďte až k ušiam pomocou gélu. Po stranách ich môžete podľa potreby zopnúť za uchom vlásenkami. Potom do dĺžok a na konce nastriekajte lak a vytvarujte (rozstrapaťte) prstami.

 • Extra tipy pre ešte rýchlejší styling

  - Žijete rýchlo a nemáte času nazvyš? Aby ste si ranný rituál výrazne skrátili, môžete niektoré kroky (napr. umytie vlasov) urobiť už večer predtým. Skvelé je, že vlasy už nebudú také jemné ako čerstvo po umytí a budú sa ľahšie upravovať. Účes tak vydrží v perfektom tvare.   

  - Ak nemáte čas vôbec, môžete vynechať umývanie a miesto toho použiť suchý šampón. Vaše vlasy budú za okamih znova svieže, nadýchané a budú sa skvele tvarovať.    

  - Hýčkajte si vlasy už počas spánku! Pravidelne používajte kúru a nechajte ju pôsobiť cez noc. Nielenže zvýrazní efekt sér, olejov a ďalších produktov, váš účes vďaka nej získa aj nádherný lesk. 

  - Recept pre zvodný pôvab: Pred spaním si vlasy zapleťte. Výsledok bude vždy iný, záleží koľko vrkočov vytvoríte. Väčšie množstvo tenkých, pevne zapletených vrkočov vyčarí krepovitý vzhľad vlasov, zatiaľ čo z niekoľkých voľných vrkočov vzniknú mäkké vlny. Ráno stačí vrkoče znova rozpliesť, potriasť hlavou a pomôcť si lakom na vlasy.