Schwarzkopf Professional
Styling - účesy a rady

Postupný strih: 5 dôvodov, prečo vyzerať sviežo a mladistvo

Postupne zostrihané vlasy môžu váš štýl obohatiť o moderný charakter a šmrnc. Vrstvenie prepožičia účesu ležérnosť a vytvorí dojem uvoľneného pohybu. Objavte päť dôvodov, prečo by ste mali vyskúšať postupný strih aj vy! 

 • Či už sú vaše vlasy nepoddajné, jemné, kučeravé, rovné, krátke alebo dlhé, s vhodným strihom môžu dostať ten pravý tvar a dokonale zažiariť. Postupný strih je ako stvorený na zosobnenie vášho jedinečného štýlu a zároveň je neuveriteľne praktický a jednoducho sa upravuje.  

  Predstavujeme vám päť presvedčivých dôvodov, kvôli ktorým by ste mu mali dať šancu:

 • 1. Postupné strihy sú skvelým základom pre štruktúrovaný účes a umožňujú vlasom voľný pohyb
  Vrstvenie pristane veľmi hustým ale aj jemným vlasom. Masu nepoddajných vlasov dokáže zmenšiť a jemné vlasy vďaka nemu dostanú výraznejšiu štruktúru.
  Jemné vlasy často pôsobia spľasnuto a chýba im akýkoľvek objem. Tento typ vlasov s postupným strihom ožije a dostane nový výraz.    

  2. Ženy vyzerajú s postupným strihom mladšie
  Postupné strihy sú na módnej scéne už nejaký čas. Predstavujú skvelý základ pre mladistvé a uvoľnené účesy, ktoré jemne lemujú tvár. Vrstvenie vytvára svieži a roztopašný dojem.

  3. Vrstvenie prináša objem a bohatosť
  Postupný strih je mimoriadne vhodný pre riedke, krehké vlasy, pretože tento druh účesu vytvára ilúziu väčšej hustoty vlasov. Ku korienkom vlasov jednoducho naneste sprej pre objem a vyfúkajte si ich s použitím stredne veľkej okrúhlej kefy – dodáte im tvar a vzdušnosť.

  4. Postupné strihy svedčia dlhým aj krátkym vlasom
  Vďaka vrstveniu nadobudnú dlhé vlasy moderný vzhľad a krátke vlasy budú pôsobiť sviežo a štýlovo. Ich styling môžete ozvláštniť ďalšími prvkami, ako sú ofina alebo melír. 

  5. Postupný strih je nenáročný a ľahko sa udržiava
  Na úpravu postupného strihu nie je treba žiadne špeciálne stylingové úsilie. Stačí si len rozotrieť v dlaniach trocha vosku a následne prstami vytvarovať a zvýrazniť jednotlivé pramene vlasov. Krátke vlasy budú vyzerať elegantne, ak si na ne nanesiete gél a vlasy si uhladíte dozadu.
  Dlhé postupne zostrihané pramene môžete upraviť do objemných kučier alebo ich nechať padať na ramená v prirodzených, uvoľnených prameňoch či vlnách. 

  Každopádne platí, že postupný strih je praktickou voľbou, ktorá vám umožní vytvárať rozličné štruktúrované účesy – dajte zbohom výzoru pripomínajúcemu helmu a pripravte sa na vzrušujúci pohyb!