Schwarzkopf Professional
Styling - účesy a rady

Postupný zostrih je módna záležitosť

Postupný zostrih vlasov
Postupný zostrih vlasov v mnohých variáciách.
© Getty Images (2) / WireImage

Vlasy môžete postupne zostrihať, alebo ich extrémne preriediť. Postupné strihy vlasov prichádzajú v mnohých variáciách. Tie môžu dodať kučerám nadýchaný vzhľad a rovným vlasom zase opticky zväčšiť objem. Ukážeme vám tie najlepšie zostrihané účesy - predstavíme vám ich, krok za krokom, aby ste si ich mohli dopriať aj vy.

 • Môžete to nazvať strapaté, alebo postupne zostrihané vlasy. Akokoľvek ich budete volať, postupné strihy vlasov prakticky pristanú všetkým typom, dĺžkam, či kvalite vlasov. Avšak musíte dbať na pár detailov. Ak máte veľmi riedke vlasy, aby ste vaše vlasy najmä v pblasto končekov nepreriedili extrémne. Ak chcete dosiahnuť Aby ste dosiahli dokonalý účes, váš kaderník musí dbať na vytvorenie prirodzeného prechodu jednotlivých dĺžok vlasov medzi sebou. V opačnom prípade bude váš účes vyzerať nesúrodo a extrémne riedky.

 • Postupný zostrih vlasov - dbajte aj na štruktúru vlasov

  Na jemné vlasy by ste nemali aplikovali postupný zostrih v prípade dĺžky vlasov po ramená, inak by vlasy pôsobili ešte redšie. Na vrchu hlavy môžete vlasy postupne zostrihať, aby ste tak vytvorili viac objemu. Krátke jemné vlasy vyzerajú výborne, keď najkratšie vrchné vlasy sú najmenej 5 cenimetrov dlhé. Pramene vlasov v takejto dĺžke sú mäkkšie.

  Postupne preriedené vlasy sú najvhodnejšie pre husté vlasy. Je vhodné, ak vlasy zostriháte od dĺžky uší až po dlhšie vlasy (dlhšie vlasy než po plecia). Kučery majú pružnosť, ak vlasy postupne prestriháte. Vo všetkých postupných strihoch by ste mali pamätať na to, že jednotlivé rozdielne prechody dĺžok vlasov a tiež kučier vo vrchnej časti účesu, by nemali byť veľmi veľké. Inak vám hrozí vytvorenie malého pudlíka na hlave.

 • Postupne zostrihané vlasy sú veľkým hitom:

  • Zosvetlené pramene, alebo melír zdôrazňujú vzhľad postupne zostrihaných vlasov. Účes vyzerá obzvlášť moderne, ak je melír prevedený vo viacerých odtieňoch farby (dva až tri rozdielne).
  • Účes založený na postupnom zostrihu môže pôsobiť trochu dezorganizovane. Preto použite stylingový krém, gél alebo vosk na suché vlasy, aby ste podtrhli prirodzený zostrih vlasov.
  • Pre postupné zostrihy krátkych a stredne dlhých vlasov je na ich úpravu okrúhla kefa na vlasy nie veľmi vhodná. Namiesto toho siahnite po rovnej väčšej kefe. Vyfúkajte si vlasy v protismere rastu najprv na jednu, potom na druhú stranu. Nakoniec by ste mali vlasy vyfúkať dopredu a následne dozadu. Vďaka tomuto postupu úpravy vlasov, dodáte ich končekom skvelý objem a lesk.
  • Ak máte husté vlasy, poraďte sa so svojim kaderníkom na technike a spôsobe strihu. Pomocou špeciálnych nožníc sú prestihané jednotlivé pramene vlasov v rôznych dĺžkach. To vytvorí jemné kontúry strihu a účes sa javí viac kompaktný.
 • Postupne zostrihané vlasy hviezd

  Cameron Diaz

  © Getty Images

  Cameron Diaz

  Takto to svedčí Cameron Diaz! Jej vlasy sú jemne spostupnené a vyzerajú krásne hladké a lesklé. Ako na to:

  Vlasy sú zostrihané do postupna od dĺžky vlasov po líca. Aplikujte trochu stylingového prípravku; potom vlasy postupne upravujte pomocou plochej kefy a fénu na vlasy. To zaručí vášmu účesu hladké a rovné vlasy. Môžete použiť veľkú okrúhlu kefu na jemné zatočenie končekov vlasov dovnútra, zatiaľ čo si vlasy fénujete. Trochu laku na vlasy dodá vlasom viac lesku a pôvabu.

  Katie Holmes

  © Getty Images

  Katie Holmes

  Účes Katie Holmes - zmiešané štýly postupný zostrih s kučerami a rovnou ofinou je skutočne trendy. Rovné konce vlasov robia účes veľmi štýlovým. Ako na to:

  Naneste stylingový sprej do suchých vlasov a natočte jemné pramene vlasov okolo papilotiek. Pre tento strih účesu je veľmi dôležité natočiť konce vlasov tak, aby po odobratí natáčok z vlasov zostali konce rovné. To isté platí pre ofinu. Zohrejte vlasy pomocou fénu a následne ich nechajte vychladnúť. Opatrne vyberte z vlasov papiloty a bez česania hrebeňom len pomocou rúk si vlasy upravte do požadovaného tvaru. Do končekov vlasov aplikujte trochu gélu na dosiahnutie krásnych kučier. Pre extra lesk a spevnenie použite lak na vlasy.

  Sarah Jessica Parker

  © Getty Images

  Sarah Jessica Parker

  Závidíme krásne vlny Sarah Jessice Parker. Vlasy sú zostrihané len v niekoľkých stupňoch len do oblasti líc, aby tak sa tak predišlo tvorbe nežiaducich veľmi natočených kučier. Vlasy voľne padajú v jemných vlnách. Ako na to:

  Aplikujte stilingový sprej na suché (vyfénované) vlasy a natočte ich okolo veľkých natáčok so zipsom. Potom pomocou fénu vlasy ohrejte a následne ich nechajte vychladnúť. Vlasy po vybraní natáčok už nečešte. Jednoducho vlasy vytvarujte a naneste na ne väčšie množstvo laku pre dokonalú fixáciu a zdravý lesk. 

  Ashlee Simpson

  © WireImage

  Ashlee Simpson

  Účes Ashlee Simpson je krátky pixie strih s extrémnym postupným zostrihom. Časť vrchných vlasov siaha až po nos, čo spôsobuje, že sa jej pixie účes javí ako ležérny. Ako na to:

  Upravte si vlasy pomocou rovnej kefy na vlasy alebo ich jednoducho nastylujte prstami. Vyfénujte vlasy dosucha. Naberte na prsty malé množstvo vosku a vytvarujte jednotlivé pramene do požadovaného tvaru. Pre lepšiu fixáciu účesu použite lak na vlasy.

   

  Sarah Connor

  Sarah Connor to má rada strapaté. Jej krátky rozstrapatený účes vyzerá, ako by sa s ním pohral vietor. Ako na to:

  Tento strih je založený na krátkom postupnom zostrihu a tiež postupne prestrihanej ofine padajúcej na stranu až do oblasti nosa. Do vlasov naneste tužidlo o veľkosti golfovej loptičky a vlasy jednoducho vyfúkajte. Použite gél predtým, než začešete vlasy do boku čela. Pre lepšie spevnenie použite lak na vlasy.

  Carey Mulligan

  © WireImage

  Carey Mulligan

  Carey Mulligan ukazuje, ako vyzerá pixie strih v trochu dlhšom prevedení. Vlasy sú postupne zostrihané až po úroveň uší. Ofina s jemne vlnitými zahnutím vyzerá krásne. Ako na to:

  Naneste trochu tužidla na uterákom presušené vlasy. Potom použite fén a prstami si vlasy vytvarujte. Na prsty si naneste trochu vosku a použite ho na úpravu končekov, ktoré jemne vytočíte dohora. Extra spevnenie vám zaručí lak na vlasy.

  Winona Ryder

  © WireImage

  Winona Ryder

  Krátky zostrih Winony Ryder s krátkou ofinou a predĺženými bočnými vlasmi vyzerá perfektne. Ako na to:

  Do suchých vlasov naneste tužidlo a pomocou stredne veľkej okrúhlej kefy vlasy vysušte fénom. Na ofinu aplikujte trochu stylingového krému predtým, než ofinu upravíte na stranu. Po nanesení trochy stylingového krému natočte niekoľko bočných prameňov a pritlačte ich pred uši.