Schwarzkopf Professional
Styling - účesy a rady

Hravosť a uvoľnenosť ležérnych účesov

Ležérne účesy
Šatky sú výrazom módneho postoja. Návštevníci festivalov si užívajú nosenie moderných i retro šatiek pre ich praktickosť a hravý, nenútený dojem.
© Getty Images

Každý rok otvára festival hudby a umenia Coachella začiatok festivalovej sezóny. Ak hľadáte dôvod, kvôli ktorému nosiť ležérne (ne)upravené vlasy, lepšia odpoveď než letné festivaly neexistuje. Tento druh účesu môže byť zvlnený, vypnutý hore, obsahovať zapletané prvky alebo si vlasy môžete jednoducho ponechať rozpustené. Voľba výraznej bižutérie sa skvele hodí ku farebnému a uvoľnenému prostrediu, ktoré na festivaloch vládne. Pripravte sa na poriadnu dávku hlasnej hudby, štýlu a zábavy! 

 • Nič nie je lepšie, než privítať jarnú outdoorovú sezónu farebným odevom a uvoľneným účesom. Kto by chcel tráviť zbytočne mnoho času pred zrkadlom a vytvárať komplikované účesy namiesto toho, aby si užíval nepretržitú zábavu na koncertoch či výstavách? Teraz máte tú pravú príležitosť uvoľniť sa. Hravý účes s ležérnym nádychom je prvá a v podstate jediná správna voľba. Určite oceníte, ak si ho budete schopné vytvoriť doslova lusknutím prstu. Pomocou stylingových doplnkov dodáte svojmu vzhľadu veselé farby alebo osobitý nádych. Aby bol moderný look krásny, nemusí byť komplikovaný. 

 • Ležérne účesy pod holým nebom

  Festivaly nie sú príležitosťou na zložito vyčesané vlasy ani dokonale vytvarované vrkoče. Vhodný účes musí byť uvoľnený a hravý, no zároveň aj niečo vydržať. Pamätajte na to, že žiaden účes nie je hodný toho, aby ste kvôli neustálemu upevňovaniu a zopínaniu prišli o skvelé zážitky. Pre prípad, že sa slnko vynorí v plnej sile, doprajte svojej pokožke a vlasom dostatočnú ochranu pred UV žiarením.

  Dúfame, že si pri prezeraní účesov v našej galérii prídete na svoje. Schwarzkopf vlasový expert Armin Morbach v nasledujúcom videu predvedie, ako tento look jednoducho zvládnete aj vy.

 • Video: Ako vytvoriť „nedokončený“ look, ktorý milujú celebrity

 • Galéria: Ležérne účesy

  Ležérne účesy: Deti kvetov

  © Getty Images  

  Ležérne účesy: Deti kvetov

  60. roky plné voľnosti a lásky sú dávno za nami, ale „hippie look“ je stále v móde. Vrkoč posunutý na stranu, voľne povievajúce vlasy a predovšetkým objemný veniec z kvetov sú ozvenou zlatej éry veľkých hudobných festivalov.

  Ležérny účes doplnený šperkom

  © Getty Images  

  Ležérny účes doplnený šperkom

  Voľne rozpustené vlasy sú v strede rozdelené cestičkou. Výrazný šperk nad čelom tejto návštevníčky vyjadruje chuť oslavovať a baviť sa. Pôsobí nevtieravo, no zároveň ukazuje, že návšteva festivalu je zvláštny, neopakovateľný rituál. 

  Ležérny a cool: Účes Rity Ora

  © Getty Images  

  Ležérny a cool: Účes Rity Ora

  Britská speváčka Rita Ora vyjadrila svoj pocit uvoľneným účesom. V jej rozoviatych zvlnených vlasoch sú viditeľné tmavé korienky.

  Ležérne účesy: Agyness Deyn

  © Getty Images  

  Ležérne účesy: Dievča s pánskym klobúkom

  Modelka Agyness Deyn nemá s rafinovanými účesmi trpezlivosť, preto si nasadila očarujúci a navyše praktický klobúk. Ďalšou jeho výhodou je totiž to, že vás ochráni pred priamymi slnečnými lúčmi.

  Ležérne účesy: Šikovne vyčesané vlasy

  © Getty Images  

  Ležérne účesy: Šikovne vyčesané vlasy

  Keď teplota stúpa a nálada graduje spolu s ňou, určite oceníte rýchly a nenáročný drdol akéhokoľvek tvaru. Vďaka nemu udržíte vlasy na uzde – preč z tváre aj z krku. Tento vynaliezavý spôsob vysoko vyčesaných vlasov pôsobí mlado a nespútane. Tak ako všetko na festivale, aj vyčesané vlasy by mali byť ležérne a aspoň trošku hravé.  

  Ležérne účesy: Katy Perry

  © Getty Images  

  Ležérne účesy: Dlhé vlny prehodené na stranu

  Katy Perry rada nosí svoje dlhé lesklé vlasy prehodené cez rameno. Tento účes priam dýcha festivalovou atmosférou.
  Ležérne účesy: Rozpustený variant pre mužov

  © Getty Images  

  Ležérne účesy: Rozpustený variant pre mužov

  Aj mnohí muži vítajú festivaly ako príležitosť na chvíľu sa uvoľniť a prestať sa zaoberať svojím vzhľadom a účesom. Dlhé vlasy u nich už dávno neprekvapia, ale odfarbené pramene s tmavými korienkami ešte vždy môžu vzbudzovať rozpaky. Nie však na mieste, kde je heslom uvoľnenosť a zábava!