Schwarzkopf Professional
Styling - účesy a rady

Užite si leto s trendy vyčesanými účesmi

Letné výčesy: January Jones
Drdol udrží vlasy January Jones preč z jej tváre. Jasnočervené pery a farebné náušnice sú skvelými doplnkami na zábavu pod slnečnými lúčmi.
© Getty Images

Osviežte svoj styling v ležérnom duchu a vytvorte si jeden z ultramoderných vyčesaných účesov. V letných horúčavách ho určite oceníte – vyčesané účesy dokážu totiž prakticky a pritom štýlovo vlasy zopnúť tak, aby vám nepoletovali na krku. Sú ideálnou voľbou na letné radovánky: deň na pláži či lenivé popoludnie strávené v tieni.

 • Leto je tu a sním aj nové módne výčesy. Tohtoročné trendy sú ležérne, romantické, hravé a jednoznačne cool.

 • Letné výčesy: Nadčasový drdol

  Je mnoho dôvodov, prečo ženy milujú nosenie drdolu a prečo je tento účes stále populárny medzi trendsetterkami, tanečnicami, hviezdami či modelkami. Drdoly sú dostatočne variabilné, aby vystihli individuálny štýl svojej nositeľky a minimálne rovnako praktické ako aj krásne. Nájdite tú svoju variáciu drdolu, s ktorou oslníte na dovolenke, vzrušujúcej párty na terase, či pri inej „horúcej“ príležitosti. Drdol je jednoducho neprekonateľný a štýlový účes na leto!

  Herečka Januray Jones (pozri foto hore) sa rozhodla pre drdol navrchu hlavy. Zaujímavé je, že konce vlasov nie sú upevnené vo vnútri drdolu - niekoľko pramienkov voľne poletuje okolo hlavy pre rozkošný, veselý vzhľad. Sýty rúž spolu s farebnými doplnkami vytvárajú ideálny styling na akékoľvek letné dobrodružstvo.

 • Krok za krokom: Ako si vytvoriť drdol January Jones pre extra porciu letnej zábavy

  1. Naneste si do vlasov malé množstvo púdru pre objem vlasov, aby boli poddajnejšie a lepšie držali výsledný účes.

  2. Hlavu skloňte dole a s pomocou gumičky si vlasy zopnite čo najvyššie na temene hlavy.

  3. Zatočte si vlasy vo vzniknutom cope, aby sa sformovali do tvaru drdolu, ktorý upevníte vlásenkami alebo druhou gumičkou. Vôbec nevadí, pokiaľ budú vlasy sem-tam z drdolu vyčnievať.

  4. Niekoľkým pramienkom dovoľte voľne povievať a vytvoríte tak trendy uvoľnený look. Prameň, ktorý z výčesu unikol si pokojne môžete začesať za ucho.

  5. Stačí trochu laku na vlasy, ktorý účes zafixuje a skvelý letný styling je na svete!

 • Armin Morbach vie, čo urobí ženu krásnou! Ukáže vám niekoľko trikov, s ktorými budete vždy iná a vždy zažiarite.

 • Video: Styling troch rôznych verzií drdolu

 • Je toľko lookov, ktoré môžete v lete vyskúšať! V galérii vám ukážeme vyčesané účesy na horúce letné dni a priložíme aj návod na úpravu.

 • Galéria: Vyčesané účesy s nádychom leta

  Letné vyčesané účesy: Astrid Bergès-Frisbey

  © Getty Images  

  Letné vyčesané účesy: Nedokončený cop

  Tento klasický a univerzálny účes rozhodne nie je „out“. Ťažko sa nájde styling, ktorý by bol obľúbenejší než cop. No trendy sa neustále menia a aj starý-dobrý cop občas potrebuje ozvláštniť. Astrid Bergès-Frisbey si zvolila jeho neupravenú verziu. Ideálny účes pre každú ženu, ktorá nechce strácať ani minútu a okamžite vyraziť von!

   

  Styling: Vytvorte si povestné plážové vlny tým, že si na vlasy nanesiete sprej s obsahom soli a potom si ich vysušíte. Nepoužívajte však pritom hrebeň, miesto neho použite prsty. Ak sú vaše vlasy prirodzene rovné, máte niekoľko možností, ako v nich vyčariť zvodné vlny. Najskôr otočte pramienok vlasov okolo jeho osi a následne ho natočte okolo teplovzdušnej kulmy s menším priemerom. Kulmu držte vo vertikálnej pozícii čo najďalej od tváre. Konce nekulmujte, skôr ich pridržujte, zatiaľ čo teplý vzduch bude pracovať na vašich vlnách. Takto si vytvorte vlnu za vlnou a potom ich zopnite do vysokého copu, ktorý by mal byť o trošku vychýlený do strany. Niekoľko poletujúcich pramienkov dotvára trendy uvoľnený vzhľad. 

  Letné vyčesané účesy: Anna Sophia Robb

  © Getty Images  

  Letné vyčesané účesy: Zapletané prvky

  Hravé vrkoče rozohrejú srdce každej ženy a dokonca z vás urobia tak trochu umelkyňu. Hravosť a leto totiž nerozlučne kráčajú ruka v ruke. Anna Sophia Robb doplnila očarujúce vrkoče neodolateľným úsmevom. Podľa všetkého sa už nevie dočkať letnej party pod holým nebom.

   

  Styling: Začnite tým, že si vytvoríte krátku cestičku na strane. Potom si vlasy rozdeľte na pravú a ľavú časť. Začnite zapletať vlasy do tvaru francúzskeho vrkoča od jednej strany cestičky, pokračujte vlasmi na strane a vrkoč na strane potom upevnite skrytými vlásenkami. Teraz zapletajte vlasy na opačnej strane (na ktorej je cestička) asi od úrovne uší a pokračujte až ku krku. Vzniknutý vrkoč tiež upevnite vlásenkami. Zapleťte aj končeky a výsledok prestriekajte lakom na vlasy, aby držal po celý deň.

  Letné vyčesané účesy: Jessica Hart

  © Getty Images  

  Letné vyčesané účesy: Drdol

  Drdoly sú ideálnou letnou voľbou, pretože sú praktické a vlasy vám vďaka nim nebudú zavadzať na krku či v tvári. Okrem toho, že sú znamením ženského pôvabu, je ich príprava veľmi jednoduchá. Skvelou kombináciou je drdol a štýlové slnečné okuliare – tomu hovoríme jedinečný letný look!  

   

  Styling: Naneste si do vlasov penové tužidlo, aby boli poddajnejšie a lepšie držali tvar. V predklone si ich zopnite gumičkou do vysokého copu. Následne ho zatočte do tvaru drdolu okolo gumičky. Vzniknutý účes upevnite vlásenkami a zafixujte lakom na vlasy.  

  Letné vyčesané účesy: Sophie Kennedy Clark

  © Getty Images  

  Letné vyčesané účesy: Korunka

  Na tejto fotke ukazuje tradičná korunka svoju hravú a trochu roztopašnú podobu. Sophie Kennedy Clark s tradičnou korunkou na hlave pôsobí ako nezbedné dievčatko. Cestička v strede a uvoľnené zapletanie tomuto účesu dodávajú ležérny vzhľad.

   

  Styling: Do vlasov naneste penové tužidlo a rozčešte ich. Vytvorte cestičku v strede a vlasy si rozdeľte na dve časti aj po celej dĺžke hlavy. Zapleťte si vlasy na jednej strane a konce vlasov upevnite tenkou gumičkou, to isté zopakujte aj na protiľahlej strane. Oba vrkoče naaražujte po obvode hlavy a upevnite ich skrytými vlásenkami. Aby účes vydržal čo najdlhšie, nezabudnite použiť lak na vlasy.  

  Letné vyčesané účesy: Amanda Seyfried

  © Getty Images  

  Letné vyčesané účesy: Cop s niečím navyše

  Copy už dávno nie sú výlučne praktickým stylingovým riešením. Amanda Seyfried prepožičala svojmu copu svieži vzhľad tým, že si ho jemne zatočila. Copy sú skvelým doplnkom na akúkoľvek príležitosť vrátane piknikov v parku, letných festivalov a prepychových párty na pláži.

   

  Styling: Do vlasov naneste púder pre objem, aby sa vám s nimi ľahšie pracovalo. Najskôr si ich stiahnite gumičkou na vrchu hlavy, vzniknutý cop rozdeľte na dva rovnako široké pramene a začnite ich točiť jeden okolo druhého. Na konci ich zopnite tenkou gumičkou. Výsledný účes zafixujte štedrou dávkou laku na vlasy, aby vydržal v požadovanom tvare.