Schwarzkopf Professional
Styling - účesy a rady

Nadčasové a šik: Folklórne účesy a ako na ne

Folklórne účesy
Spája tradičné a moderné prvky: zavinutý vrkoč prepletený farebnými stužkami je trendy účes s folklórnym šarmom.
© Fairchild Archive

Keď sa začne blížiť mníchovský Oktoberfest, dámy skúšajú, ktorý účes najlepšie pristane k ich rozmarnému kostýmu. Nechajte sa inšpirovať našimi šik lookmi s extra dávkou pôvabu.

 • Vrkoče, korunka, zapletané prvky... Existuje mnoho stylingových variácií, ktoré pripomínajú tradičné ženské účesy známe z minulosti. Ak si chcete vyčarovať veselý účes vo folklórnom štýle, určite nesmiete opomenúť vrkoč! Či už bude sofistikovaný alebo nedokončený, dokonale ženský alebo dievčensky rozmarný, s doplnkami či bez... to je len a len na vás!

 • V našej galérii nájdete niekoľko lookov, ktoré vás určite prinútia tento štýl vyskúšať.

 • Galéria: Šik folklórne účesy

  Folklórne účesy s vrkočom a cestičkou na strane

  © Fairchild Archive  

  Folklórne účesy s vrkočom a cestičkou na strane

  Jednoduchý, no efektívny! S týmto ležérne zapleteným vrkočom a cestičkou na strane naozaj nemôžete šliapnuť vedľa. Tento look je obzvlášť príťažlivý, ak sú vlasy dostatočne dlhé, aby padali cez rameno.

   

  Ako na to: Votrite si do vlasov trocha penového tužidla a jemne si ich natupírujte. Vytvorte cestičku nízko na strane a prehoďte si vlasy cez rameno. Začnite ich zapletať na zátylku a na konci upevnite na mieste gumičkou. 

  Folklórne účesy s vlnami a zapletaným prvkom

  © Fairchild Archive  

  Folklórne účesy s vlnami a zapletaným prvkom

  Všetko nemusí byť pevne zviazané: aj rozpustené vlasy môžu byť na Oktoberfest to pravé – dva tenké vrkoče vpredu dodajú vašej tvári jemnú štruktúru. Mäkké vlny obohatia tento look o dotyk jemnosti.

   

  Ako na to: Vytvorte si cestičku v strede a z prednej časti vpravo aj vľavo odoberte dva pramienky. Zapleťte si ich a upevnite šatkou. Konce zvyšných vlasov vytvarujte kulmou, aby ste im dodali nenútený zvlnený vzhľad. Účes nakoniec zafixujte lakom na vlasy.

  Dirndl Styles with Headscarf

  © Fairchild Archive  

  Folklórne účesy so šatkou

  Šatka s kvetinovým vzorom dokáže nádherne doladiť folklórny účes: tento ženský doplnok poskytuje skvelý kontrast k mužskému looku s koženými nohavicami. Ide o mimoriadne univerzálny štýl - napríklad rozpustené vlasy so zapletaným prvkom, alebo čo tak drdol či cop? Výber je len na vás.

   

  Ako na to: Vlasy si upravte, ako sa vám páči. Poskladajte šatku do tvaru pruhu a omotajte si ju okolo hlavy. Upevnite ju sponkami, aby vám neskĺzla dole.

  Folklórne účesy s čelenkou

  © Fairchild Archive  

  Folklórne účesy s čelenkou

  Pevne zapletený vrkoč s cestičkou v strede je absolútna klasika vo svete folklóru. Čelenka mu však dodá čosi šarmantného navyše.

   

  Ako na to: Vytvorte si presnú cestičku a vlasy si uhlaďte pre lesklý look. Sčešte si ich do jednej strany a pevne zapleťte. Výsledný účes ozdobte čelenkou.

  Folklórne účesy s copom a zapletaným prvkom

  © Getty Images  

  Folklórne účesy s copom a zapletaným prvkom

  Oktoberfest je dokonalou príležitosťou na hravú romantiku – romantické vrkoče sú preto vítaným spestrením! Ležérny cop so zapletaným prvkom je decentný a pritom neskutočne ženský.

   

  Ako na to: Prehoďte si vlasy s vytvorením voľnej cestičky a z prednej časti vlasov odoberte menší prameň. Zapleťte si ho v štýle francúzskeho vrkoča pozdĺž línie rastu vlasov. Na zátylku si nakoniec všetky vlasy zopnite gumičkou.

 • Folklórne účesy: Zavinutý vrkoč s doplnkami

  Chcete vyzerať skvele, keď sa budete prechádzať festivalovým šumom, veselo sa pohybovať do rytmu hudby, alebo sa preháňať na kolotoči? Potom vyskúšajte zavinutý vrkoč poprepletaný pestrými stužkami (pozri hore) – dokonalý účes na chvíle zábavy!

 • Návod krok za krokom:

  1. Začešte si vlasy dozadu a rozdeľte ich na dva rovnako husté pramene.

  2. Každý z nich si zopnite do copu na úrovni uší.

  3. Upevnite si do oboch copov stužky tak, že ich obtočíte okolo základu copu a zaviažete.

  4. Teraz oba copy zapleťte do vrkočov a počas toho do nich vplietajte stužky.

  5. Naaranžujte cop sprava doľava okolo temena hlavy ako čelenku
  a upevnite na mieste sponkami. 

  6. Rovnako si upevnite aj druhý cop (tentokrát zľava doprava).

  7. Konce copov ukryte pod vaším novým zavinutým účesom a zafixujte pomocou laku na vlasy.

 • Tip: Ak sú vaše vlasy pre tento folklórny look príliš krátke, nezúfajte: vlasy si môžete predĺžiť umelým prameňom a ako lusknutím prstu ho prispôsobiť akémukoľvek účesu.

  Mimochodom, folklórnym lookom neočaríte iba na Oktoberfeste, tento naozaj atraktívny účes vám poslúži aj na svadbe najlepšej kamarátky, na oslave alebo trendy koktejlovej párty.